Italské námluvy

Láska na úteku

Len teba

Komedie / Romantický

USA, 1994, 115 min

Ačkoli mám Marisu a pochopitelně Boba (grimasy nezapřel už tehdy) ráda a Bonnie má mj. nádherné vlasy, přesto to byla do okamžiku bazénu s nezvykle vlasatým Zanem, vcelku nuda, pominuli obvyklou nostalgii na doby dávno minulé a o to hezčí a zajímavější... Prostě mi hned neštymoval jeho imidž, když si ho pamatuju ponejvíce jako ulízaného slizouna z trháku Titanicu. No naštěstí vyšla pravda brzy najevo stejně rychle jako další lež o Damonu Bradlym. Tato odhalení mě poprvé pobavila a rozesmála a kdyby tomu bylo i před touto pověstnou scénou, s potěšením dám o jednu * navíc. Ani docela fikaně vypointovaný závěr se skutečným konečně nalezeným panem vyvoleným (u informací) to už bohužel nezachránil. Hlavně že se spasili ti, co měli.(10.5.2014)

Příjemná oddychovka pro jakoukoliv chvíli, ať už si potřebujete zlepšit náladu, nebo se chcete jen podívat prostě na milý pozitivní film. Marisa Tomei a Robert Downey Jr. jsou skvělí a perfektně mezi nimi funguje ona pověstná chemie, na krásné italské exteriéry je radost pohledět, ale i tak jde "jen" o další romantickou komedii do sbírky, na kterou si druhý den ani nevzpomenete.(20.3.2011)

Marisa Tomei...nymfa, múza, čumáček, kráska. A k tomu paličatá jako mezek, z dvojice možností zmíněných v jisté tradiční otázce vybírám možnost "navedená". Zkrátka a dobře, tuhle komedii o putování za životní láskou a "osudu" jsem si užil od začátku do konce...a to jsem se na ni začal dívat jen kvůli Marise. Pak se objevila moje oblíbená dobrá víla vedlejších rolí Bonnie Hunt a o chvíli později odkudsi přikvačil Robert Downey (střízlivý a čistý;)). A pak ještě zahrála hudba a já si uvědomil že tohle je přece Only You, ta krásná věcička od Rachel Portman!! Život je občas plný příjemných překvapení:)(13.8.2005)

• Malarkey

Tyhle Italský námluvy vůbec nemají úroveň hodnou kvalitního romantického filmu. Robert Downey Jr. tady ještě vypadá jak vykulenej junák, kterej kokain znal asi jenom z doslechu a Marisa Tomei dokazuje, že herečky, co byly mladý v letech kolem roku 1994 vypadaly po miléniu líp. Plus ani film samotný není ničím zvláštní. Spíš naopak. Jeden z těch, které jsou totálně poplatné době.(22.1.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $20,059,210Tržby Celosvetovo $25,100,000║ Pohodová romantická komédia s dobrým obsadeným. /70%/(10.1.2010)

Marisa Tomeiová, Robert Downeye, jr. a Bonnie Huntová dělají, co můžou, ale je to pouze v-e-l-m-i lehký nadprůměr. :-)(22.2.2003)

Hodně vtipnej a svižnej filmeček, kterej se vyplatí vidět jednak kvůli pohodový atmosféře, super hudbě a paradnímu Downeymu, kterej jako vždycky "absolutně super"(11.6.2002)

Tak takhle si představuju správný romantický film, zajímavá zápletka, sympatická a krásná hlavní hrdinka a samozřejmě úžasný Robert Downey Jr.. Jen mě celou dobu mrzelo, že Faith je celou dobu tak umíněná a trvá na svém osudovém Damonu Bradleym.(12.11.2004)

Chvíli to trvá, než snímek nabere tu správnou rychlost (než hrdinka odletí do Itálie), ale pak je to díky Tomeiové a Downeymu velmi zábavná záležitost.(29.6.2002)

Začínám zjišťovat, že mam pro Marisu Tomei slabost a tady obzvlášť, navíc je tu sympaťák Robert Downey Jr. a parádně vymašťenej Billy Zane. Prostě pohoda a zábava.(3.4.2011)

Neoriginálna zápletka je nahradená veľmi milým spracovaním, zakomponovaným kamsi do čarokrásnych kútov romantickej Itálie, ktorej scenérie spolu s úsmevnými hercami a príjemným scenárom jednoznačne naladia na tú správnu strunu. Žiaden zázrak sa nekoná, ale Robert Downey Jr., ktorého mám zafixovaného v IRONMANovskom a chaplinovskom kostýme, je v tejto komediálnej pozícii NEODOLATEĽNÝ :-) Inak doslova blbé a naivné správanie hlavnej hrdinky ma prinútilo strhnúť hviezdu, pretože debilitu tohto kalibru vidíte jedine vo filmoch žánru komédia/romantický (česť výnimkám)...... a v pilcherovkách :-)(7.2.2011)

Nevěřím, že skutečně existuje někdo tak hloupý, aby věřil cikánce s křišťálovou koulí. Mě jednou jedna chytila za ruku, když jsem čekala v centru na tramvaj a tenkrát za to chtěla padesát korun. Naštěstí mi to už jelo, takže mě její kumpáni ani nestihli skřípnout. Dnes by to bylo asi dvakrát tak dražší nebo pořádná nakládačka. Nicméně Faith byla pěkně ztřeštěná. Do náruče ji padl miláček Robert a ona ho nechtěla! A dál se hnala za přeludem. Trapka. Rovněž nevěřím, že v dnešní době ještě existuje chlap, který, ač zamilován, je schopen utratit majlant, aby svou novou známost neztratil. Jsem přesvědčená, že chlap z reality by se otočil a nechal ji plavat, bláznivku bláznivou. :-) (Challenge tour 2015)(5.4.2015)

V poslednej dobe som si vsimol, ze filmy Normana Jewisona ma bavia a aj preto som si chcel znovu zreprizovat tuto sladku romanticku "rozpravku" akurat uzivatelke Madison sa nepacila povaha Marisy Tomei, ktora za kazdu cenu chcela iba nejakeho Damona Bradleyho. Mne to bolo volakedy jedno, hlavne ma bavil ten jednoduchy pribeh, ktory mi tak trosku pripomenul inu romanticku komediu od tohto rezisera POD VPLYVOM SPLNU (1987) so Cher a nic sa nezmenilo, aj teraz sa mi to pacilo rovnako, takze zostavam pri styroch hviezdickach. Jewison natocil este napr. V ZARU NOCI (1967), PRIPAD THOMAS CROWNA (1968), SUMAR NA STRESE (1971), JESUS CHRIST SUPERSTAR (1973), ...A SPRAVEDLNOST PRO VSECHNY (1979) alebo aj HURIKAN V RINGU (1999). ________ Marisa Tomei - (Faith Corvatch) +++ Robert Downey Jr. - (Peter Wright) +++ Bonnie Hunt - (Kate) +++ Joaquim de Almeida - (Giovanni) +++ Fisher Stevens - (Larry) +++ Billy Zane - (Nepravý Damon Bradley) +++ John Benjamin Hickey - (Dwayne) +++ Produkcia: Norman Jewison +++(7.2.2011)

Šel jsem do toho jako etalonu rom-com, ale tohle je spíš road movie s lehoučkým nádechem Prázdnin v Římě. Marisa Tomei je velice půvabná a s Robertem Downeym si dobře notují, ačkoliv se tedy objeví až někdy po 45 minutách. U příběhu jsem se několikrát hlasitě smál, ovšem jen tam, kde je to cílené. Naštěstí to totiž tak přiblblé není jak jsem si myslel, ale možná jsem čekal více. Taky jsem očekával červenější hodnocení, toto je celkem optimální řekl bych...7/10(7.2.2017)

Znáte to: po stresu každodenních starostí, nebo oběhávání úřadů či vystávání v nekonečných řadách z posledních sil dorazíte domů a odevzdaně usednete do křesla. Momentálně nic lepšího mě nenapadlo, než si odlehčit mysl a pustit si nějakou bláznivou komedii. Což jsem také udělal. Upřímně řečeno, na začátku jsem se nemohl zbavit dojmu, že zhlédnutí tohoto filmu bude asi krok vedle. Leč překvapivě se pro mne stal film příjemným zakončením večerního dne.(1.6.2014)

Lehce nadprůměrnej slaďák, co pobaví. # "Multo bravo et discreto"(23.6.2009)

• kingik

Marisa Tomei raději odloží svatbu, aby se mohla setkat s mužem, který je jí souzen. Všechno se to zpočátku vyvíjí až originálně, ale stejně to pak není žádný zázrak. Z filmu jsem si po jeho skončení skoro nic nepamatoval.(30.10.2010)

Moje oblíbená romantická komedie. Marisa Tomei a Robert Downey Jr. k sobě pasují jak smažák s hranolky, prostě víte, že jejich postavy by měly skončit spolu a fandíte jim (což je u romatických filmů poměrně zásadní, že). K tomu trio kouzelných italských lokací (Benátky, Řím a přímořské Positano) a roztomilé taliánské brebentění, což ve filmu nikdy nezklame. Co mám ale na Italských námluvách ráda, to je ono lehce podané téma osudu, kdy na vás tvůrci pomrkávají, a vy si nejste jistí, jak to s onou věštbou vlastně je. 80 %(28.2.2006)

Vtipná a neotřelá romantika, která už se dneska netočí. Marisa Tomei i Robert Downey hrají se vší upřímností a neskrytě jim fandíte. Scénář občas sklouzne ke klišé, ale pak se pokaždé vzpamatuje a zůstane úžasný příběh o tom, že každý z nás má tam někde svou soulmate.(31.10.2008)

Mohla to byt uzasna romanticka komedia, keby netrpela vlastnostou, ktorou trpi vacsina tuzemskych prispevkov do tohto zanru. Vsetky postavy su uplne sebecke hovada. Vdaka super hercom a rozpravkovej atmosfere vsak team klasikov (Jewinson, Nykvist, Portmanova) tento boj vyhral. Takze vo vysledku je to velmi prijemna zabava. 7/10(21.1.2019)

• Sinecod

To bylo utrpení! Pár poznatků, ze kterých mi bylo špatně. Jeptišky doplňují olej a nechávají za stěračem obrázek panenky Marie. Holka se žene na jinej kontinent kvůli klukovi, kterého nikdy neviděla. Dvě ženský se jen tak z minuty na minutu rozhodnou, že pojedou do Benátek, sbalí se a sednou na letadlo. Obě dvě učitelky, teda týjo, ty Američani si ale žijou! Na konci ten potlesk v letadle, no to už sem byla neuvěřitelně zoufalá! Proč má Marisa stejný účes jako Robert Downey Jr.? A tenhle chlapík je zase hezkej, řekněme až za jedno desetiletí. Debilita nejhrubšího zrna!(31.10.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6