Sigan wieui jib

• Jižní Korea 시간 위의 집 (více)

Před 25 lety byla Mi Hee (Yoon-jin Kim) obyčejná žena v domácnosti vdaná za Chul Joonga (Jae-yoon Jo), s nímž měla syna. Jednoho dne její manžel zemřel a syn zmizel. To vše se odehrálo v jejich domě. Mi Hee byla posledních 25 let uvězněna. Nyní je propuštěna a z vězení se vrací do svého domu, kde se vše odehrálo. (Miike)

ICTS

Zamotané mysteriozní drama u kterého máte poslední půl hodiny jen otevřenou pusu a nechápete nic. Vhodnější pro diváky, kteří dávají přednost nízkointenzivnímu strachu. Každopádně si film zaslouží o mnohem lepší hodnocení. Film je pořádně promyšlený, krásná hudba a mě i dojal! ()

*CARNIFEX*

Pohodová ducharinka pre nenáročných, ktorej nosným polierom nie je nič iné, ako pomerne zaujímavý, poprepletaný príbeh, tak typický pre krajinu, z ktorej vďaka nápadu zišiel. Zimomriavky príliš očakávať neradno, od laku vás v krku taktiež nesekne. "Neodporúčam", no zároveň v prípade nudy, vyslovenou stratou času, "House of the disappeared" určite nebude! ()

ScarPoul

Oceňujem nápad. Je dobrý a nemá nič spoločné s hororom. Bohužiaľ prevedenie je veľmi nešťastné. Ak by sa jednalo o typ filmu s ktorým sa stretávam po prvýkrát dal by som tomu možno o jednu dve hviezdy na viac. Lebo hlavná hrdinka sa naozaj snaží. Ale vzhľadom na to, že Jea-hyeon Jang ma potešil filmom Priests čakal som väčší dôraz na atmosféru a na nejaký súboj toho dobra so zlom. Tu je trošku romantická predstava, ktorá sa hrá síce prvú polovicu na duchársky horor ale akonáhle príde vysvetlenie stáva sa v rámci logiky nezmyselná. Čo zamrzí. Natočené je to rutinne. Bez osobitosti. Taký film ktorý sa dá pokojne onálepkovať ako zbytočný. Čo je pri tvorcovi ako je Jang a vzhľadom na potenciál, ktorý má, trochu škoda. ()

LangiJ

Duchařiny mám ráda, navnadila mě už reportáž, plus Taecyeon - 3 důvody, proč jsem to chtěla vidět. Chvíli mi sice trvalo, než jsem se do toho zakoukala, ale pak mě to vtáhlo do děje a uteklo tak rychle, že ani nevím jak. Líbil se mi příběh, prostředí, kde se to odehrává, a postupné odhalování záhady, k čemu v onen osudný večer vlastně došlo. S časovými rovinami jsem v průběhu filmu problém neměla, i se mi líbilo, jak byly některé scény ukázány z různých pohledů, ale před koncem mi to přišlo lehce zmatený, že jsem nevěděla, v které době se vlastně nachází. Po zkouknutí se nemůžu zbavit pocitu, že se z toho dalo vytřískat víc, ale jsem vcelku spokojená, asi jsem od toho nečekala víc - 3,5* ()

ricci.s

Celkom znesiteľná duchárska záležitosť. Príbeh sa odohráva v dvoch časových líniách - v minulosti, kde sledujeme, čo sa v tom prekliatom dome dialo pred tragédiou, a v súčasnosti, kde sa žena vracia z väzenia a pátra po svojom nezvestnom synovi. Ku koncu sa začnú obe roviny prelínať, čo som trochu aj čakal. Našťastie je to podané v celkom zrozumiteľnej forme, takže z toho nevznikne nejaký veľký zmätok. Akurát že ja osobne nie som zástancom hororov, v ktorých sa mieša prítomnosť z minulosťou, takže moja šálka kávy to práve nebola. Navyše to nebolo ani veľmi strašidelné, vlastne okrem celkom zaujímavej myšlienky sa to ani nesnažilo o nič viac. ()