V roce 1947 jsou mladí kněží odesíláni do vzdáleného kláštera, aby žili v izolaci po dobu sedmi dní před posvěcením. Jejich službou je chránit svět před zlem. Když se holčička, která dělá zázraky, náhodou dostane do kláštera, vyvstane otázka, zda se jedná o Boží ruku, nebo to jsou machinace ďábla. Pro každého z kněží nastává těžká volba. (LIVINGDEAD)

ricci.s

O malom démonikovi, ktorý dokáže liečiť a všetci ho pokladajú za božieho posla, a tak sa mu podarí narobiť zmätky v jednom kláštore. Typický náboženský horor, ktorý ma mohol len utvrdiť, že Filipínci sú padnutí na hlavu. No ale keď beriem do úvahy, že som musel ako zarytý ateista obrovskú časť stopáže pretrpieť všetky tie otčenáše a modlitby a aj tak sa mi to podarilo v pohode dopozerať aj bez početných vulgarizmov, tak to asi až také zlé nebolo. Film má celkom solídnu atmosféru a niekoľko pekných desivých zjavení (živá socha privodila dokonca zimomriavky), aj keď nijaké veľké šoky tu neboli. Za mňa neurážajúci priemer. ()

Marceloo

V kláštore, kam chodia kňazi na sústredenie pred vysviackou, sa začnú odohrávať rôzne paranormálne aktivity. Znamená to, že kňazi budú skúšaní samotným diablom a prežiť sedem dní bez toho, aby si svoje kňazstvo rozmysleli, bude extrémne náročné. - Nie úplne najhorší horor, ktorý zaujme hlavne trochu netradičným prístupom k použitej hororovej téme a výhodnými lokalitami, v ktorých sa dej odohráva. Napriek tomu ma to však velmi nebavilo a celá tá religiózna zápletka mi prišla strašne naťahovaná a nakoniec nebolo viacero vecí ani vysvetlených. Postavy ma nezaujali a technicky to bolo spracované slabšie, takže na tento horor velmi rýchlo zabudnem. ()

*CARNIFEX*

Znesiteľne pomalá, Filipínska diablovina bez vymetačky, ktorá nijak mimoriadne nenudí, no na druhú stranu, sa ani nesnaží šokovať. Pár scén bolo pekne spracovaných, mrazivých, no najmä jedna solídne krvavá skutočne milo prekvapila. "Seklusyon" je proste taký ničím výnimočný horor, podobný tuctom ázijských, ktoré sem tam potešia viac, sem tam menej - 50% ()

Karamanlis

Rozpočet Seklusyonu činil v prepočte okolo 2 miliónov USD, čo zasa nie je na natočenie okultne ladeného hororu až tak málo, veď napríklad takému Jamesovi Wanovi na nakrútenie výborného prvého Insidiousu postačovalo 1,5 milióna dolárov. Filipínci sa s tým však príliš nepopasovali, niektoré pasáže filmu, v rámci ktorých hlavní hrdinovia bojujú so svojimi vnútornými démonmi či riešia kdejaké náboženské polemiky sú totiž nezáživné a neobjavujú sa tu ani žiadne triky či masky, ktoré si takáto žánrovka vyslovene žiada, nakoľko tu strašia iba herci, na ktorých maskéri naniesli trochu mejkapu. ()

Morholt

Ďáblík tropí neplechu v odlehlém klášteře a místním novicům z něj jde hlava kolem. V tomhle případě bych dal asi přednost nějakému tomu remaku, protože přeci jenom to filipínské prostředí na mě tolik nepůsobilo. Nicméně některé vize, zejména ta s Pannou Marií, které démon svým obětem navozoval, na mě udělaly dojem, holčička byla parádní a místy se dařilo vytvořit celkem slušnou atmosféru, takže ve finále panuje spíše spokojenost. 60% ()

jkpj22

Při hodnocení tohoto filmu je třeba brát v potaz, že tu nejsou žádné trikové efekty a všechno stojí a padá na té malé zázračné kdo-ví-jestli démonické holčičce a její opatrovnici - sestře s hroznou minulostí. Ke konci to velmi slušně graduje a nabírá to spád. Původně jsem chtěl dát dvě hvězdy, ale nakonec jsem se rozhodl pro tři. ()