Ceny české filmové kritiky 2016 (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2017, 76 min

"Dneska to vypadá, že za všechno může Shakespeare.." ;)(29.1.2017)

Letošní vyhlášení mě docela bavilo i když některé vtípky mi přišly trapné, což k těmto vyhlašovacím pořadům tak nějak neodmyslitelně patří. Přesto to bylo pro mne letos fajn. A když už ten jeden film sbíral cenu za cenou, tak jsem byl překvapený, že mu nakonec taky něco nedali a tedy ani tu hlavní cenu. A ten podkres letošního vyhlašování jako protest proti nerovnoprávnosti žen v naší společnosti, taky ne zrovna ve všem vycházel. Líto mi bylo Bartošky, tomu jsem to přál, tak třeba se mu poštěstí na Českém lvovi. A ta videa s informacemi o českém filmu a různých pohledech mi přišla letos horší než loni. Akorát že loni byl celý pořad velká tragédie, tentokrát jsem se u toho příjemně bavil. Akorát vyloženě to zazdíval trapák od tvůrců Olgy, protože to jeho díky bylo strašné, proto bylo lepší že už ho tam pak nepozvali na vítězný film, to by to poslal pěkně do háje. Nechápu přístup toho člověka, přestože zastupoval hlavní režisérské duo, tak mohl aspoň něco říci...(28.1.2017)

Takto si představuji předávání cen. Mělo to lehkost, spád a svižnost, samozřejmě i pár much, ale celkově příjemný večer bez křeče, kam se vešel sem tam i vtip. Plusem byl pak i Jiří Havelka. Asi by to normálně bylo na tři hvězdy, ale vzhledem k tomu, jak šíleně u nás většinou předávání cen probíhá, tak přidávám jednu navíc.(29.1.2017)

• kajas

Jak jsem byla nadšená, když jsem v moderátorském duu zahlédla Jiřího Havelku, tak mě to nadšení rychle přešlo. Rádoby vtipné narážky na genderovou vyrovnanost a mnohdy až nevhodně krátké děkovačky oceněných tvůrců zkazily dojem z pořadu, který jinak každoročně vyhledávám velmi ráda. Nominované filmy mě bohužel neoslovily, takže aspoň posílám soukromou gratulaci "Pustině". A Fuka na závěr neměl chybu.(28.1.2017)

Nebylo to špatný i když téma "ženy versus muži" mě teda rozhodně vtipný nějak nepřišlo, ale tvůrci asi měli pocit, že naše společnost není dostatečně rozdělana, tak humorovali. V tomhle ohledu byla nejlepší Iva Janžurová. Ovšem komentátorské duo se mně líbilo, Janinka je můj miláček a Jirka působil sympaticky. Za nejlepší vyplnění mezičasu považuju vsuvku z famu. Vítěze volila česká kritika, což jsou lidé, kteří na novinářské projekce nechodí vůbec pozdě, nesvítí mobily, nežerou při projekcích, neodchází v půlce projekce a pak na ně nepíšou recenze, nespoilerují, sledují filmy "za svoje" i mimo novinářské projekce, aby měli přehled a už vůbec nejsou nabubřelí, arogantní do sebe zahledění, prostě elita kulturní sféry. Samozřejmě tahle cena má význam jen pro samotné tvůrce, kvůli egu a případnému shánění peněz (kdo ví jestli ) jinak nemá žádnýho většího významu, ale zase každej večírek, kde se umělecké panstvo nažere a nachlastá za cizí se počítá čili víc takovýhle cen.(29.1.2017)