Ceny české filmové kritiky 2016 (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2017, 76 min

"Dneska to vypadá, že za všechno může Shakespeare.." ;)(29.1.2017)

Nebylo to špatný i když téma "ženy versus muži" mě teda rozhodně vtipný nějak nepřišlo, ale tvůrci asi měli pocit, že naše společnost není dostatečně rozdělana, tak humorovali. V tomhle ohledu byla nejlepší Iva Janžurová. Ovšem komentátorské duo se mně líbilo, Janinka je můj miláček a Jirka působil sympaticky. Za nejlepší vyplnění mezičasu považuju vsuvku z famu. Vítěze volila česká kritika, což jsou lidé, kteří na novinářské projekce nechodí vůbec pozdě, nesvítí mobily, nežerou při projekcích, neodchází v půlce projekce a pak na ně nepíšou recenze, nespoilerují, sledují filmy "za svoje" i mimo novinářské projekce, aby měli přehled a už vůbec nejsou nabubřelí, arogantní do sebe zahledění, prostě elita kulturní sféry. Samozřejmě tahle cena má význam jen pro samotné tvůrce, kvůli egu a případnému shánění peněz (kdo ví jestli ) jinak nemá žádnýho většího významu, ale zase každej večírek, kde se umělecké panstvo nažere a nachlastá za cizí se počítá čili víc takovýhle cen.(29.1.2017)

Takto si představuji předávání cen. Mělo to lehkost, spád a svižnost, samozřejmě i pár much, ale celkově příjemný večer bez křeče, kam se vešel sem tam i vtip. Plusem byl pak i Jiří Havelka. Asi by to normálně bylo na tři hvězdy, ale vzhledem k tomu, jak šíleně u nás většinou předávání cen probíhá, tak přidávám jednu navíc.(29.1.2017)

• kajas

Jak jsem byla nadšená, když jsem v moderátorském duu zahlédla Jiřího Havelku, tak mě to nadšení rychle přešlo. Rádoby vtipné narážky na genderovou vyrovnanost a mnohdy až nevhodně krátké děkovačky oceněných tvůrců zkazily dojem z pořadu, který jinak každoročně vyhledávám velmi ráda. Nominované filmy mě bohužel neoslovily, takže aspoň posílám soukromou gratulaci "Pustině". A Fuka na závěr neměl chybu.(28.1.2017)

• PamPero 1

Fuka to na konci přenosu zvedl alespoň na ty dvě hvězdy.(28.1.2017)