Docteur Jekyll et les femmes

• Francie Le Cas étrange du Dr. Jekyll et de Miss Osbourne (více)
Horor / Pornografický
Francie / Západní Německo, 1981, 90 min

Borowczyk vychádza z legendy, ktorá hovorí, že prvú verziu Podivného prípadu doktora Jekylla a pána Hyda (pri ktorej písaní poháňal Roberta Louisa Stevensona kokaín) spálila jeho puritánska americká manželka pre sexuálne excesy, ktoré obsahovala. V Borowczykovom komornom filme, ktorý sa odohráva počas jedinej noci, sa Henry Jekyll ponára do chemického kúpeľa, aby z neho vyliezol ako monštruózne obdarený pán Hyde. Borowczykov majstrovský kúsok surrealistickej kinematografie šibalsky poletuje medzi brutálnou fraškou, krvavým delíriom a erotickým ošiaľom. (MFFK Febiofest)

Dellamorte

A už v tom mám jasno. Pár filmových verzií spracovanej novely od Roberta Stevensona som už videla a myslím, že stačilo. ( iba ak by M.Bay sfilmoval tranformáciu po svojom ). Borowczik si látku vzal so svojím nezameniteľným filmárskym umom aby ju preformoval na okulahodiacu drámu, do ktorej nenápadne pridal aj " sexplicitné " vsuvky. Je to vyslovene herecké(!) spracovanie, atmosferická kostýmovka s nemalým prispením horroru , v ktorej ale nehraje prím.Udo bol skvelá voľba ( ten sa toho sexappealu asi nezbaví nikdy) . Tá premena vo vani...tak tú si na dlhú dobu uchovám. Vďaka Waler za príspevok. R.I.P. ()

corpsy

Extrémne nezvyčajný pohľad na známy motív. Ba priam šialený. Od pomalého úvodu, až po psychedelický záver ( šťavnatá 5hviezdičková záležitosť ). ()

kaylin

Film „Docteur Jekyll et les femmes“ je podivný film a není jednoduché ho uchopit. Přesto z něj budete mít pocit, že se mu podařilo vyzdvihnout tu temnou podstatu celkového příběhu. Budete mít pocit, že to, co sledujete, je v souladu s tím, co se může odehrávat v člověku, který nedovede ovládat svoje emoce, a je jedno, jestli je to muž nebo žena, protože se to v případě chtíče může stát oběma. ()