J*A*S*M

Tohle není pocta starým slasherům, tohle prostě JE starý slasher. Aneb pokud chce dneska někdo natočit horor a nemá na to vůbec žádný peníze, tak třeba nějak takhle bych si to představoval. Nadšení je v tom krutě cítit, a fakt, že maj tvůrci nakoukány staré grindhouse fláky, taky. Navíc to má vyloženě sympatickou stopáž, přičemž filmu ještě předcházejí dva fejkové trailery na filmy, které bych chtěl oba vidět! ()

George Stobbart

Pomerne vydarená IMITÁCIA, pri ktorej som mal však ako nadšenec tých starších kúskov jeden zásadný problém – nebolo to tak zábavné / chytľavé ako práve tie old-school slashery, ktorým sa to snažilo priblížiť. Takže forma zase raz prevýšila obsah a aj na nejakej čistej 4O min. stopáži to pôsobí trochu nedorobene a neuspokojivo, takže „iba“ nostalgické 3*. ()

*CARNIFEX*

Úvodná päť minútovka je len (zdanlivo!) akási zmes chaotických pičovín, po ktorých som bol odhodlaný šmariť odpad a nijak sa tým netrápiť. Lenže potom konečne nabehol samotný "Lake Nowhere", a tak si hovorím: bude to len "pár" minút, daj tomuto "nepodarenému", za pár halierov zrobenému slasheru predsa len šancu, veď čo ak "motyka vystrelí", a ty premeškáš čarovný okamih hororového blaha. Človek musí byť ozaj fanúšik takýchto filmov, aby si ich úprimne povedané "užil". Prvá polovica je tuctová, bez nápadu, pričom divák sleduje klasické otrepané klišé, kedy partia dementov chľastá a trtká niekde v riti uprostred hôr. Druhá je už o niečom inom. Rapídne živšia, v rámci možností so snaživým (nie však dokonale spracovaným) gore, no tak či onak, väčším hororom je pre mňa sledovanie tej neskutočne iritujucej reklamy s jebnutým mimozemšťanom na Alzu. Nakoniec tú tretiu dám, no je to viac menej z "donútenia" - 55% ()