poster

Hexen bis aufs Blut gequält

 • Kanada

  Mark of the Devil

 • USA

  Mark of the Devil

 • Velká Británie

  Mark of the Devil

 • Austrálie

  Mark of the Devil

Drama / Horor

Západní Německo, 1970, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • S.Quentin QUALE
  ****

  Premisou je zde široká škála mučení, jakou v jiných podobných filmech neuvidíte, což v podstatě absorbuje ty moje čtyři hvězdy. Beru tento kus jako čistě ilustrační, což se nevylučuje se samoúčelností všeho druhu. Pro náročného diváka to není, spíš pro zájemce o inkvizici a její zvrácené techniky. Další alternativy mám v samostatné sekci na profilu. 70%(16.8.2015)

 • Kusko.t2
  ****

  „The first film rated V for violence.“ 18. storočie, Rakúsko. Krutý obraz inkvizičného besnenia dvojice Armstrong/Hoven dáva vyniknúť nielen uveriteľnému násiliu páchaného v mene Boha, ale aj hereckému koncertu na čele s nekompromisným Herbertom Lomom (Lord Cumberland), uhrančivým Udo Kierom (Count Christian von Meruh), zjazveným Reggie Nalderom (Albino) či šikovnou Oliverou Katarinou (Vanessa Benedikt). Vždy skvelý Udo Kier ako Gróf Christian prichádza do malej dedinky ako učeň inkvizície spolu so svojim pánom a mentorom – predĺženou rukou Boha - Lordom Cumberlandom (Lom), aby sa pozreli na zúbok tunajšiemu nemilosrdnému katovi. Vykonštruované vraždenie ale nepoľavuje. Christianove pochybnosti o správnosti konania sa spolu s láskou ku krásnej Vanesse obvinenej z čarodejníctva pomaly derú na povrch. ### Na rok vzniku brutálne nekompromisný kult sadizmu vychádza z úspechu honu na čarodejnice Michaela Reevesa WITCHFINDER GENERAL s Vincentom Priceom. Za zmienku stojí rozhodne aj prepojenie medzi československou klasikou KLADIVO NA ČARODEJNICE, ktorá vychádza v rovnakom čase. Franco svojim LES DEMONS reaguje neskôr tiež.(4.2.2017)

 • liborek_
  ***

  Poměrně realistické drama, které však trpí značnou nevyrovnaností, co se týká hereckých výkonů. Zpočátku jsem měl pocit, že tento film má tendenci býti filmem extrémů - na jedné straně extrémní násilí a brutalita, dále extrémní přehrávání některých herců, extrémní casting nebo extrémně nevhodná hudba, která filmu dodávala zvláštní jakoby idylickou atmosféru, jež absolutně neodpovídala ději - zřejmě to byl záměr autorů, leč mně to připadalo jako parodování sebe sama. Scénář však byl poměrně dobře napsaný, příběhu nechyběla napínavost ani náznak jakéhosi morálního odstupu od kruté minulosti. Vyzdvihl bych především apokalyptický konec, který měl do idealismu hodně daleko. Když se ve výsledku sečtou klady (ke kterým bych ještě přidal zajímavou kameru) a odečtou některé úlety, je z toho dobrý průměr ***(14.9.2006)

 • JohnMiller
  ***

  Sample z Mark of the Devil sa objavil v skladbe skupiny Electric Wizard - I The Witchfindet na albumu Dopethrone v roku 2000. Na ten rok prekvapivo realistické mučenie ako vytrhnutie jazyka,lámanie prstov atď. Tie ženy kričali ako o život. Prekvapil ma soundtrack úvodnú skladbu prevzal režisér Jason Eisener a použil ju vo svojom debutu Hobo with a Shotgun. Téma skladby sa opakuje počas celého filmu niekoho to nudiť môže mňa to bavilo. Pre mňa miestami veľmi naivné. Neverím že mučitelia boli až taký sprostý.(23.5.2013)

 • Karlos80
  ****

  Západoněmecké Kladivo na čarodějnice! Navíc barevné! Když vynechám všechny ty nejrůznější druhy mučení, které velmi dobře natočené, tak je to celkem realistické drama, které staví určitě na zajímavém scénáři a jistém napětí v době pronásledování čarodějnic, zneužívání moci, fanatismu, nejistoty a nedůvěry před nikým a ničím. PS: Jak píše Pomo ty ksichty těch dvou mučitelů (jeden přišel dokonce o oko!) se vám vryjí opravdu do paměti, stejně tak jako ta krásná blondýnka:-) Herbert Lom si odehrál celkem kratičký part, u mě zůstal bez většího povšimnutí..(27.3.2009)

 • - Americký distribútor propagoval film ako „zaručenú zvrátenosť, z ktorej Vám bude zle" a pripojil ku vstupenke do kinosály aj vrecko na zvracanie. (Kusko.t2)

 • - Monológ lovca čarodejníc bol použitý ako sampel v skladbe "I, the Witchfinder" na albume Dopethrone (2000) britskej doom metalovej skupiny Electric Wizard. (ancientone)

 • - Film bol zakázaný v Nórsku. (Paldiny)