poster

Příhody dívky O (neoficiální název)

 • Francie

  Histoire d'O

 • Francie

  Histoire d'O

 • Západní Německo

  Die Geschichte der O

 • Austrálie

  The Story of O

 • Velká Británie

  The Story of O

 • USA

  The Story of O

Drama / Romantický

Francie / Západní Německo, 1975, 97 min (Director's cut: 105 min)

 • tmicka
  **

  Po prečítaní strhujúcej knihy, ktorá vo mne zanechala hlboký dojem som sa rozhodla pozrieť si aj filmovú verziu. Po niekoľkých minútach bohužiaľ prišlo hlboké sklamanie. Film absolútne nezachytil adekvátnu atmosféru, ktorú kniha navodila dokonale. Postavy boli neautentické, výstupy umelé a celkový dojem dosť otrasný. Počas čítania knihy som bola dva razy po sebe hore do druhej ráno, len aby som sa dozvedela viac. Pri filme som mala čo robiť, aby som vydržala sedieť 1,5 hodiny. V príbehu sa vyskytovali neadekvátne prvky ničiace celkovú ideu príbehu. Po zhliadnutí mi naozaj zostalo ľúto, že naozaj svojský a jedinečný príbeh o láske, vášni a zvláštnom ponímaní slobody stratil vo filme svoju váhu. Škoda...(21.1.2013)

 • claudel
  ***

  Nedávno u nás vyšlá erotická kniha Příběh O se dočkala filmové adaptace, která se však nesetkala s příliš velkým ohlasem. Je to zvláštní příběh o zvláštních lidech, jejichž počínání jsem se marně snažil porozumět. Prý ale bylo natočeno i pokračování, které dopadlo ještě mnohem hůře. Procvičil jsem si aspoň francouzštinu, tak dám tři hvězdičky :-)(4.6.2007)

 • Itar
  **

  Na samotný obsah jsem pravděpodobně stále ještě moc konzervativní, forma se mě ale snažila uspat každou druhou minutu. Jediné, co tak zůstává zajímavé, je námět a (ne)určitá myšlenka, která se za ním skrývá. Jinak se jedná o nezáživný romantický film, šmrncnutý erotikou... z hereckého ansáblu potom potěší maximálně Anthony Steel, ostatním hercům jejich role dříve či později jednoduše přestanete věřit. Aspoň trestat se mohli doopravdy, třeba by to vyloudilo o něco přesvědčivější výrazy ve tvářích některých protagonistek... a kvalitnější zvukové efekty.(31.10.2012)

 • fragre
  *

  Dokonce i k našinci, který dávno nedrží prst na tepu doby, dolehla hysterie ohledně knihy a dle ní zbastlenému filmu Padesát odstínů šedi. Ty našinec rozhodně nehodlá konzumovat, protože proč chodit ke kováříčkovi, když může jít ke kováři, tedy proč sledovat kdovíkolikátou kopii dávno vymyšleného příběhu (navíc vyprodukovanou v puritánských USA), když může sledovat pravzor podobných příběhů (není-li tím pravzorem nějaká ujetina z dílny „božského markýze“). Takže tu máme výstřední samce s nestandardním sexuálním chováním, sváděné nevinné panny, přivazování, bičování, cejchování…. a luxus. Ten luxus je nutný. Každému je jasné, že kdyby byl hrdina socka a lůzr a svou vyvolenou vyvezl v kufru zrezivělého trabantu a pak jí podrobil svým sadistickým choutkám v dřevníku za králikárnou, byl by to hnus vhodný leda tak do laciného amerického horroru z jižanského buranova, ale když ji unese svým soukromým letadlem do soukromého sídla v exotické destinaci, tak je to rajc. Jinak je to vlastně film slušný, po celou jeho dobu nelze spatřit ani jeden penis.(12.4.2015)

 • Anderton
  **

  Podobne zúfalý prípad, ako Emanuelle. Tvorcovia nevedia, či točia soft erotiku pre nenáročných chlapov, alebo psychologickú štúdiu ľudí, trpiacich akousi sexuálnou submisívnou deviáciou. V ani jednom prípade to totiž poriadne nefunguje. Pokiaľ chcete poriadny sex, tak v tomto prípade si nerozopnete ani nohavice. Pokiaľ chcete psychológiu, tak si pozrite Bergmana. Možno bude kniha lepšia.(14.1.2013)

 • - Film měl původně režírovat Alejandro Jodorowsky a produkovat Alan Klien. Klien finančně podpořil předešlé dva Jodorowského filmy, Krtek (1970) a Svatá hora (1973). Alejandro Jodorowsky ale z projektu vycouval a Alan Klien měl problém sehnat náhradu a nakonec práva na zfilmování prodal. (FilmFan24)

 • - Christopher Lee odmítl roli Sira Stephena. (FilmFan24)

 • - Film byl natočen podle slavného erotického románu od francouzské spisovatelky Pauline Réage. (claudel)