Reklama

Reklama

Obsahy(1)

June Osborneová a Luke Bankole prchají se svou dcerou Hannah z Bostonu vstříc svobodě do Kanady. Při pronásledování je muž zastřelen, dcera odchycena a manželka deportována do nápravného zařízení. Zde, v Rudém centru vedeným železnou rukou tety Lýdie, je June poučena, že byla jako plodná žena vybrána do kasty služebnic – sexuálních nevolnic, které mají tu „čest“ vykonávat výsadu Boží: rodit děti Velitelům a jejich neplodným Manželkám. June prodělává nelítostnou změnu identity a pod jménem Offred nastupuje do služby velitele a paní Waterfordových. V panském domě Offred čeká podobný osud jako Bilhu z První knihy Mojžíšovy. Přesto nesměle navazuje první přátelský kontakt, navzdory riskování vlastního života. Offred je rozhodnuta za každou cenu přežít, uniknout a najít svou milovanou dceru. To ale ještě netuší, že ji sleduje špionské Oko… (Česká televize)

(více)

Recenze (31)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vyzbrojený znalosťou Schlondorfovej adaptácie, avšak nie predlohou, som zhruba vedel, do čoho idem. A v podstate som dostal to, čo som očakával. Veľmi slušný otvarák, ktorý sa možno trochu moc vlečie, ale dokáže navodiť skutočne depresívnu a zároveň veľmi tajomnú a melancholickú atmosféru. Z dystopického sveta sme toho počas prvej hodiny veľa nevideli, som zvedavý, koľko toho tvorcovia odkryjú. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako obvykle jsem před seriálem vynechal přípravu, přečetl jsem si jen velmi stručný obsah, takže to byl krok do neznáma, kterého zatím nelituji. Zajímavě si filmaři představují budoucnost v zemi Velkého Bratra, nejdříve přišel Panem, teď se objevil Gileád a jak se říká, jde to z tlustejch do tenkejch. Po první epizodě jsem vcelku spokojen, seriál má paranoidně- depresivní atmosféru a ti zlí si upravili program Lebensborn k obrazu svému, takže jsem zvědav na další vývoj. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Od tak masívnej reklamy a toľkých chvál som čakal určite lepší rozjazd. Vysokú kvalitu spracovania som očakával, ale na úvodnej časti ma zaujalo iba málo vecí. Jednou z nich bolo to, že sa tvorcovia snažili o jednu z možných a aj pravdepodobných blízkych budúcností. Druhou neskrývaná surovosť. Je však paradoxné, že je mi viac sympatická protistrana, než hlavní protagonisti. Za čo môže hlavne divné obsadenie a nesympatické charaktery. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nepříjemné hrozby současné společnosti a americké hodnoty dostávají zase pořádně na frak. Ocitáme se v době, která má za sebou převrat „ochraňující“ tradiční hodnoty. S porodností to totiž šlo strmě dolů a něžné pohlaví (pouze to plodné) je tak nucené projít převýchovou – stávají se z nich pokorné služebnice, které svým novým pánům roztáhnou nohy. Na plodné dny tak čekají i v případě Offred (původním jménem June). Právě ta nás prostřednictvím četných (a jízlivých) voiceoverů provází svými pocity a vzpomínkami na manžela a dceru. Feminismus a jakákoliv jiná sexuální identita mají červenou. Námět zajímavý, uvidíme, kam se posuneme v dalších dílech. Možná méně mechaničnosti. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Ale notak, Margaret, vždyť zas tak zlí nejsme. Teplou večeři na stůl a jednou za týden vyprat a ty z toho hned děláš dystopickou tragédii. Nevim, asi jsem neměl náladu na sci-fi, nebo mě nebaví vnitřní logika věci, při které si chlap radši vybere k sexu Elisabeth Moss spíš než Yvonne Strahovski. Děti neděti, přes takovej základní filosofickej pilíř prostě vlak nejede. To už radši Hunger Games. 6/10 ()

Galerie (68)

Zajímavosti (1)

  • V epizodě si zahrála i autorka knižní předlohy, podle které je seriál natočen, Margaret Atwood. (morgos)

Reklama

Reklama