Nedovol těm parchantům, aby tě zničili (S01E04) (epizoda)

Nolite Te Bastardes Carborundorum

Nedovoľte tým bastardom, aby vás zlomili

Drama / Sci-Fi

Scénografie:

Julie Berghoff

Kostýmy:

Ane Crabtree

Komentáře uživatelů k epizodě (9)

Plod buď požehnán. Třináctidenní samotka je přesto trestem. Blíží se další obřad i další partička scrabblu. Vybočení z nastolených emocí není možné. Chyba musí být u ženy – mužská neplodnost je v podstatě nepřípustný termín. Každopádně tu máme první revoltu. Táhlé scény s detailními záběry na tváře herců pokračují, emoce mi ale pořád krapet chybí. Zatím vše dokážu sledovat s klidnou tváří.(7.5.2019)

Služobníčke sa naskytli hneď dve príležitosti zmeniť stav vecí, pričom sa rozhodla tak ako sa rozhodla a ako jej našepkalo svedomie. Pričom tá v minulosti je skôr len pre hlbšie prekreslenie postavy, keďže vývoj z minulosti je podmienený súčasným stavom. "Šanca" v nemocnici to je už iné kafe, tam v polohe ležmo rýchlo rozhodnúť či "dať" alebo nie, to som vážne nebol schopný odhadnúť reakciu. Snáď sa rozhodla naša hrdinka správne...(15.9.2018)

Nolite Te Bastardes Carborundorum, Bitches!(23.6.2017)

Podobně jako v předchozí epizodě jde i tentokrát o silně feministický díl, ale nevadí, pořád lepší feministky než pánbíčkáři. Mám větší problém, už v seriálu Mad Men jsem si nemohl zvyknout na Elizabeth Moss a mám s ní problém i teď. Je sice kvalitní herečka, ale nikdy mi nepřipadala jako objekt sexuální touhy, vždycky, když ji vidím, vzpomenu si na žábu. Na druhou stranu hraje Yvonne Strahovski panovačnou mrchu (a hraje ji tuze dobře), ale je mi krajně sympatická/ sympatyczna.(18.9.2017)

„Nolite te bastardes carborundorum.“(11.2.2019)

Štvrtá časť klesá opäť do štandardu. Niektoré pasáže zaujímavejšie (útek, erektilná dysfunkcia), iné hluchejšie či príliš feministické.(27.1.2019)

Ak sa povie akákoľvek blbosť po latinsky, znie to honosne a zaujímavo.(26.1.2019)

"Do you know what's most painful? The most painful thing in this entire ugly incident is the ingratitude. Don't you realize the opportunity you have been given? You were an adulterer, a worthless slut! But God found a way to make you useful. So, where's the gratitude?"(30.1.2019)

4* - Pro mě zatím nejemotivnější díl.(7.5.2017)