Nedovol těm parchantům, aby tě zničili (S01E04) (epizoda)

Nolite Te Bastardes Carborundorum

Nedovoľte tým bastardom, aby vás zlomili

Drama / Sci-Fi

USA, 2017, 53 min

Zatím jedna z nejlepších epizod so far. Pořád se nemůžu nabažit toho skvělého vizuálu, hraní si s barvitostí záběrů a sestavení záběrů samotných. Co mě ale překvapilo tentokrát navíc, a za to dávám pátou hvězdu, je akčnost a směr, kterým se začíná seriál vydávat. Snad ani minutu jsem se nenudil a pořád se něco dělo, vysvětlovalo, utíkalo nebo mlátilo..(18.8.2020)

Podobně jako v předchozí epizodě jde i tentokrát o silně feministický díl, ale nevadí, pořád lepší feministky než pánbíčkáři. Mám větší problém, už v seriálu Mad Men jsem si nemohl zvyknout na Elizabeth Moss a mám s ní problém i teď. Je sice kvalitní herečka, ale nikdy mi nepřipadala jako objekt sexuální touhy, vždycky, když ji vidím, vzpomenu si na žábu. Na druhou stranu hraje Yvonne Strahovski panovačnou mrchu (a hraje ji tuze dobře), ale je mi krajně sympatická/ sympatyczna.(18.9.2017)

„Nolite te bastardes carborundorum.“(11.2.2019)

Služobníčke sa naskytli hneď dve príležitosti zmeniť stav vecí, pričom sa rozhodla tak ako sa rozhodla a ako jej našepkalo svedomie. Pričom tá v minulosti je skôr len pre hlbšie prekreslenie postavy, keďže vývoj z minulosti je podmienený súčasným stavom. "Šanca" v nemocnici to je už iné kafe, tam v polohe ležmo rýchlo rozhodnúť či "dať" alebo nie, to som vážne nebol schopný odhadnúť reakciu. Snáď sa rozhodla naša hrdinka správne...(15.9.2018)

Plod buď požehnán. Třináctidenní samotka je přesto trestem. Blíží se další obřad i další partička scrabblu. Vybočení z nastolených emocí není možné. Chyba musí být u ženy – mužská neplodnost je v podstatě nepřípustný termín. Každopádně tu máme první revoltu. Táhlé scény s detailními záběry na tváře herců pokračují, emoce mi ale pořád krapet chybí. Zatím vše dokážu sledovat s klidnou tváří.(7.5.2019)