Místo pro ženu (S01E06) (epizoda)

 • USA

  A Woman's Place

 • Slovensko

  Postavenie ženy

Drama / Sci-Fi

USA, 2017, 55 min

 • bart_
  ****

  Autokracie ve své vrcholné kráse a parádě...(11.2.2019)

 • Anderton
  ****

  Zmena uhlu pohľadu, aspoň väčšinu stopáže tohto dielu. Sledujeme (konečne!) aj bližšie manželský pár "opatrovníkov", a to z pohľadu udalosti prítomných, opäť skvele prestrihávaných s minulosťou. A nie sú to len takí náhodní oplodňovači a rodiči, ako by sa zdalo na prvý pohľad a my sa dozvedáme viac o fungovaní sveta, v ktorom postavy žijú. Pokiaľ bol doteraz charakter Fiennesovej postavy ľudskejší ako Strahovskej, tak sa to poamličky, ale iba pomaličky mení, čo neznamená, že snáď niekto z nich ľudský aj je, ale uvidíme...(16.9.2018)

 • Tryskomyš
  *****

  Český název epizody - Místo pro ženu.(23.9.2018)

 • Necrotongue
  ****

  Netuším, čím si v životě prošla autorka předlohy, ale musí mít s muži příšernou zkušenost, protože jsem při sledování této epizody téměř podlehl nutkání k autokastraci, jak jsem se cítil trapně za to, že jsem muž:D. Ale ne, pohoda, vzhledem k tomu, že vím, jak se značná část mužské populace v USA staví k tomu, že bylo svého času ženám umožněno volit, tak tu frustraci chápu. Příběh je pořád zajímavý, Yvonne Strahovski je pořád výborná, jen Velitele Waterforda by mohla odpravit nějaká zuřivá atentátnice, protože Josepha na rozdíl od jeho bratra opravdu nemusím.(19.9.2017)

 • castor
  ****

  Trocha té mechaničnosti ustoupila, celkově to působí svěžeji a svižněji, za což jsem rád, protože už jsem začínal být skeptický. Panství hostí vzácné zahraniční diplomaty, Offred musí být ještě víc pokorná a poslušná než jindy, na konci ovšem vypustí páru. Skvělá scéna. I herecky. Což platí obecně i o Yvonne Strahovski, která je v roli paní Waterfordové přesná. Rovněž o jejich manželství se dozvídáme víc.(8.5.2019)