Na druhé straně (S01E07) (epizoda)

 • USA

  The Other Side

 • Slovensko

  Druhý breh

Drama / Sci-Fi

USA, 2017, 47 min

Tvůrci:

Bruce Miller

Předloha:

Margaret Atwood (kniha)

Scénář:

Lynn Renee Maxcy

Kamera:

Colin Watkinson

Hudba:

Adam Taylor

Scénografie:

Andrew M. Stearn

Kostýmy:

Ane Crabtree
(další profese)
 • Esgalnor
  ****

  Povinná pomalejší epizoda, která shrne celý Lukův příběh od rozdělení s June a Hannah, a zároveň i jejich poslední společné momenty. Vzhledem k tomu, že děj se skoro neposune, jen poodkryje příběh jedné postavy, je tempo pomalejší a nic vás příliš nepřekvapí (ačkoliv momenty jako oběšenci v kostele, popř. smrt jedné z postav dokáží zaskočit). Když se ke konci tempo posune, opět to začne šlapat. A já se těším a zároveň i bojím dalšího dílu.(17.6.2017)

 • castor
  ***

  Dosud především prostřednictvím jejího pohledu vnímáme, čím vším si prošla. Četné voiceovery popisují její vzpomínky a myšlenky. I jízlivé poznámky. Nyní June/Offred ustupuje stranou. Poslední okamžiky rodinného štěstí, kterému dýchá na záda zlo. Trošku to celé působí jako natažení série, protože ač má díl své momenty, vesměs je utahaný a plný několika zbytečných sekvencí. Shrne rozdělení rodiny, zejména pravdu o Lucasově „úmrtí“ a detaily z jeho cesty do Kanady. Po letech se k němu dostane nečekaný vzkaz od milované June, se kterou se už zřejmě vnitřně rozloučil.(17.5.2019)

 • majo25
  ****

  Konečne dostáva dostatočný priestor aj iná postava, nielen tá menej sympatická služobníčka. Epizóda je aj trochu akčná, trochu skúmajúca začiatky a tiež situáciu v inej krajine než Gileád. Fajn scéna v kostele.(18.2.2019)

 • Anderton
  ****

  I keď sme si asi väčšinu v tejto epizóde vyplnili do fabuli sami už z dosiaľ videného, napriek tomu ma tento razantný odskok od atmosféry a štýlu seriálu bavil. Ono ani trocha tej alegorickej srandy neuškodí, Amíci utekajúci smerom na sever potom, čo sa doma k moci dostanú magori, no nebolo od toho ďaleko ani v realite. Snáď ale takýchto odbočiek nebude veľa, jedna za sériu bohate stačí a nakoniec je aj potrebná.(16.9.2018)

 • Necrotongue
  ***

  Sedmá epizoda byla otravně opisná, průměrně inteligentní divák si jistě dokázal domyslet, jaký byl průběh událostí předcházející první epizodě. Takže jsem třičtvrtě hodiny sledoval Lukovo utrpení, které mi bylo v podstatě lhostejné.(19.9.2017)