Na druhé straně (S01E07) (epizoda)

The Other Side

Scénografie:

Andrew M. Stearn

Kostýmy:

Ane Crabtree

Povinná pomalejší epizoda, která shrne celý Lukův příběh od rozdělení s June a Hannah, a zároveň i jejich poslední společné momenty. Vzhledem k tomu, že děj se skoro neposune, jen poodkryje příběh jedné postavy, je tempo pomalejší a nic vás příliš nepřekvapí (ačkoliv momenty jako oběšenci v kostele, popř. smrt jedné z postav dokáží zaskočit). Když se ke konci tempo posune, opět to začne šlapat. A já se těším a zároveň i bojím dalšího dílu.(17.6.2017)

Dosud především prostřednictvím jejího pohledu vnímáme, čím vším si prošla. Četné voiceovery popisují její vzpomínky a myšlenky. I jízlivé poznámky. Nyní June/Offred ustupuje stranou. Poslední okamžiky rodinného štěstí, kterému dýchá na záda zlo. Trošku to celé působí jako natažení série, protože ač má díl své momenty, vesměs je utahaný a plný několika zbytečných sekvencí. Shrne rozdělení rodiny, zejména pravdu o Lucasově „úmrtí“ a detaily z jeho cesty do Kanady. Po letech se k němu dostane nečekaný vzkaz od milované June, se kterou se už zřejmě vnitřně rozloučil.(17.5.2019)

Konečne dostáva dostatočný priestor aj iná postava, nielen tá menej sympatická služobníčka. Epizóda je aj trochu akčná, trochu skúmajúca začiatky a tiež situáciu v inej krajine než Gileád. Fajn scéna v kostele.(18.2.2019)

I keď sme si asi väčšinu v tejto epizóde vyplnili do fabuli sami už z dosiaľ videného, napriek tomu ma tento razantný odskok od atmosféry a štýlu seriálu bavil. Ono ani trocha tej alegorickej srandy neuškodí, Amíci utekajúci smerom na sever potom, čo sa doma k moci dostanú magori, no nebolo od toho ďaleko ani v realite. Snáď ale takýchto odbočiek nebude veľa, jedna za sériu bohate stačí a nakoniec je aj potrebná.(16.9.2018)

Sedmá epizoda byla otravně opisná, průměrně inteligentní divák si jistě dokázal domyslet, jaký byl průběh událostí předcházející první epizodě. Takže jsem třičtvrtě hodiny sledoval Lukovo utrpení, které mi bylo v podstatě lhostejné.(19.9.2017)