Other Women (S02E04) (epizoda)

Iné ženy

Drama / Sci-Fi

USA, 2018, 54 min

• sochoking

Ja len dúfam, že aunt Lydia bude brutálne trpieť!(12.7.2018)

Svojim spôsobom vývoj deja v štvrtej epizóde neguje tri predchádzajúce a finále prvej, akoby sa vlastne ani nič nestalo. Ale stalo sa niečo v Juneinom vnútre a tak je aj táto časť psychologickejšie prekreslaná a ponárajúca sa do vnútra tejto rozpoltenej a utrápenej ženy. Našťastie autori nerobia z divákov blbcov a jej dilemy v súčasnosti dávajú do konfrontácie s minulosťou, kedy si uvedomujeme, že či už vedome v minulosti alebo zhodou nešťastných okolností v súčasnosti je June proste rozbíjačka vzťahov a trochu bitch a tak určitú empatiu získavajú ai "Other women".(19.9.2018)

• Necrotongue

Návratem k tetě Lýdii a následně k Waterfordovým se zase vrátil náznak atmosféry z první řady, ale zklamalo mě kolik času tvůrci věnovali všem těm obřadům před narozením dítěte, všechny jsem je už jednou viděl, takže jsem si nejsilnější dojem odnesl z opravdu děsivého detailu na Offredin obličej v jedné z úvodních scén. Podobné záběry se pak objevily ještě několikrát, takže jsem upřímně rád, že nemám plazmovou obrazovku, do níž by se mi mohl její výraz trvale vpálit a děsit mě tak každý den znovu a znovu.(1.10.2018)

Český název epizody - Jiné ženy.(4.11.2018)

Člověk až tu June a ostatní Služebnice chápe. Ono bojovat a neustále prohrávat snadné není... a tak se stát ovcí a řídit se stupidními pravidly je zdánlivě jediné zbývající řešení, kterému dříve nebo později podlehnou. Achjo, ten seriál je tak syrový, depresivní a realistický, až to mrazí. Jo a paní Waterfordová s tetou Lydií jsou vynikající komplikované postavy, které si svůj prostor zaslouží, navíc podtržené fantastickými hereckými výkony.(14.5.2018)