Marie a Marta (S03E02) (epizoda)

Mary and Martha

Drama / Sci-Fi

USA, 2019, 49 min

Za mě mnohem lepší než první díl. Posun děje sice opět nepříliš velký, ale aspoň jsem se tentokrát nenudil. A mimořádně se v tomto díle vyvedla kamera, která ale na sebe na rozdíl od spousty jiných dílů nestrhávala pozornost a ty pěkné záběry nebyly samoúčelné (možná až na ten závěrečný, ten mi přišel pro seriál typicky zdlouhavý). Nicméně tempo je pořád tak rozvláčné, že Handmaid's Tale se rozhodně nemůže zařadit mezi seriály, které bych si chtěl pustit znovu.(15.7.2019)

Obsahově nabitější než minule, velký vývoj ani tak moc dějově, ale především charakterově. Kanadská vedlejší linie je konečně příchodem Emily zajímavá a závěrečná scéna zase dokázala nahnat husí kůži. Po dvou epizodách se nedá určit, zda tvůrci nevaří z vody, osobně se mi ale směřování příběhu zdá přirozené a moc nechápu to nižší hodnocení. Navíc když tomu filmařsky předchozí dvě série nemůžou konkurovat.(10.6.2019)

• Phantasma

Ponurá atmosféra zůstala, ale vše ostatní začíná stagnovat. A hodnocení příštího dílu nevypadá o mnoho lépe ...(11.6.2019)

Prechod mestom do práčovne pripomenie takmer až prechod k utečeneckým táborom v Children of Men. Dystópia v týchto záberoch dosahuje vrcholu snáď celého seriálu, plus opäť treba vyzdvihnúť farebné tónovanie a kameru. Druhá polovica epizódy sa venuje istej zranenej žene a snahe o jej záchranu, pričom ide o slušne intenzívne scény. Možno išlo iba o napínavú odbočku, možno sa podobnými situáciami hlbšie popisuje vývin vzťahu Offred a jej domáceho pána,o nič menšieho fasingera ako naposledy.(10.1.2020)

"Strange, to finally be invisible. One of the reasons they chose red was the opposite: We're easy to catch because we're easy to see. Like blood on snow."(11.11.2020)