poster

Příběh služebnice (TV seriál)

 • USA

  The Handmaid's Tale

 • Slovensko

  Príbeh služobníčky

Drama / Sci-Fi

USA, 2017–2020, 38 h 47 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvůrci:

Bruce Miller

Předloha:

Margaret Atwood (kniha)

Hudba:

Adam Taylor

Hrají:

Elisabeth Moss, Alexis Bledel, O.T. Fagbenle, Joseph Fiennes, Max Minghella, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Amanda Brugel, Ever Carradine, Madeline Brewer, Robert Curtis Brown, Kristen Gutoskie, Edie Inksetter, Stephen Kunken, Jim Cummings, Cyndy Day, Ann Dowd, Kim Roberts, Bea Santos, Erin Way, Shane Daly, Kristian Bruun, Nina Kiri, Amish Patel, Tattiawna Jones, Jenessa Grant, Zabryna Guevara, Ben Lewis, Christian Lloyd, Kirsten Johnson, Adrian Griffin, Meghan Allen, Clea DuVall, Jonathan Malen, Marisa Tomei, Tim Ransom, Bahia Watson, Jordana Blake, John Carroll Lynch, Nicky Guadagni, Janet Pinnick, Mark Wiebe, Cherry Jones, Philip Craig, Vas Saranga, Joanna Douglas, Trevor Hayes, Yahya Abdul-Mateen II, Kelly Jenrette, Greg Bryk, Sydney Sweeney, Soo Garay, Paula Boudreau, Margaret Atwood, Elise Bauman, Christopher Thompson, Rebecca Rittenhouse, Krista Morin, Nina Iordanova, James Gilbert, Karen Robinson, Dan Beirne, Christian Barillas, Marvin Kaye, Sam Jaeger, Bradley Whitford, Julie Dretzin, Chris Gillett, David Tompa, Vanessa Matsui, Oprah Winfrey, Lesleh Donaldson, David Kirby, Angela Thompson, Julia Chantrey, Ricky Tollman, Alana Pancyr, Ipsita Paul, Isaiah Rockcliffe, Amy Landecker, Ashleigh LaThrop, Natalie Lisinska, Kathryn Greenwood, Dylan Trowbridge, Jonathan Watton, Laila Robins, Samy Osman, Hélène Robbie, Kirsten Wendlandt, Christopher Meloni, Elizabeth Reaser, Sarah McVie, John Ortiz, Emily Althaus, Stefanie Nakamura, Gil Bellows, Sadie Munroe, Lilly Bartlam, Deidrie Henry, Paniz Zade, Daniel Jun, Kate Moyer, Joanne Boland, Michala Brasseur
(další profese)

Komentáře uživatele Eleanor05 k tomuto TV seriálu

 • Příběh služebnice (TV seriál) (2017)
  ***

  Chcete vědět, jak to zanedlouho bude vypadat v Polsku? Tak tohle je sice možná trochu přehnané, ale v lecčems velmi výstižné. Rozpuštění kongresu, stanné právo, otrocké vykořisťování mnoha obyvatel ve prospěch pár vyvolených "nahoře". Vymývání mozků za pomocí tělesných trestů, všudypřítomný strach, nejistota před kýmkoli, obava z každého bez rozmyslu vyřčeného slova, nebo z nedostatečně uctivého pohledu... Tvůrci Příběhu služebnice nám ukázali zrod diktatury se vším všudy a k tomu v krásném barevném provedení (všem vévodící rudá v kontrastu s bílou v různých prostředích) a s výbornou Elisabeth Moss v hlavní roli. Dokud seriál líčí podrobnosti, podle nichž systém Gileádu funguje, je to strašně zábavná podívaná. Od rutinní tiché každodennosti života Služebnice plné strachu, podezírání, či vzpomínek na místní "výcvik" nemůžete odtrhnout oči. Prakticky totéž platí i o vztahu June s velitelem a jeho manželkou. Problém ovšem nastává, když přijdou na řadu zbytečné vzpomínky hlavní hrdinky na její vlastní vztah v minulosti, když sledujete nudnou linii s řidičem, nebo dokonce příšernou část s Juniným manželem (ta postava fakt může někoho bavit?). Pokud by všechny díly Příběhu služebnice vypadaly alespoň jako první čtyři, dala bych sérii čtyři hvězdičky. Ale kvalita kolem poloviny série je pak hodně nevyrovnaná, a v některých momentech i velmi nudná. Jako celek je ale Příběh služebnice určitě jeden z nejoriginálnějších seriálů současnosti, k tomu je kvalitně natočený a výborně zahraný. Já jen doufám, že další série bude méně o Juniných milostných pletkách a více o diktátorském systému Gileádu.(22.11.2017)

 • Holly (S02E11) (epizoda) (2018)
  **

  Pro děj naprosto zbytečný díl, který by se dal zkrátit do jedné scény. Opravdu netuším, proč tvůrci považovali za nutné, aby se divák dopodrobna seznámil s otevíráním zavřené garáže v půlhodiny dlouhé sekvenci, která nakonec v nic neústila. Herecké výkony výborné ode všech zúčastněných, ale jinak díl neměl význam.(30.6.2018)

 • Oběť (S03E12) (epizoda) (2019)
  **

  Plot twist vykradený ze druhé série Breaking Bad, jak originální... Tady se to navíc ani nehodilo k povaze hlavní postavy, ale nevadí.(11.8.2019)