Příběh služebnice (TV seriál)

The Handmaid's Tale

Príbeh služobníčky

Drama / Sci-Fi

USA, 2017–2020, 38 h 47 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvůrci:

Bruce Miller

Předloha:

Margaret Atwood (kniha)

Adam Taylor

Elisabeth Moss, Alexis Bledel, O.T. Fagbenle, Joseph Fiennes, Max Minghella, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Amanda Brugel, Ever Carradine, Madeline Brewer, Robert Curtis Brown, Kristen Gutoskie, Edie Inksetter, Stephen Kunken, Jim Cummings, Cyndy Day, Ann Dowd, Kim Roberts, Bea Santos, Erin Way, Shane Daly, Kristian Bruun, Nina Kiri, Amish Patel, Tattiawna Jones, Jenessa Grant, Zabryna Guevara, Ben Lewis, Christian Lloyd, Kirsten Johnson, Adrian Griffin, Meghan Allen, Clea DuVall, Jonathan Malen, Marisa Tomei, Tim Ransom, Bahia Watson, Jordana Blake, John Carroll Lynch, Nicky Guadagni, Janet Pinnick, Mark Wiebe, Cherry Jones, Philip Craig, Vas Saranga, Joanna Douglas, Trevor Hayes, Yahya Abdul-Mateen II, Kelly Jenrette, Greg Bryk, Sydney Sweeney, Soo Garay, Paula Boudreau, Margaret Atwood, Elise Bauman, Christopher Thompson, Rebecca Rittenhouse, Krista Morin, Nina Iordanova, James Gilbert, Karen Robinson, Dan Beirne, Christian Barillas, Marvin Kaye, Sam Jaeger, Bradley Whitford, Julie Dretzin, Chris Gillett, David Tompa, Vanessa Matsui, Oprah Winfrey, Lesleh Donaldson, David Kirby, Angela Thompson, Julia Chantrey, Ricky Tollman, Alana Pancyr, Ipsita Paul, Isaiah Rockcliffe, Amy Landecker, Ashleigh LaThrop, Natalie Lisinska, Kathryn Greenwood, Dylan Trowbridge, Jonathan Watton, Laila Robins, Samy Osman, Hélène Robbie, Kirsten Wendlandt, Christopher Meloni, Elizabeth Reaser, Sarah McVie, John Ortiz, Emily Althaus, Stefanie Nakamura, Gil Bellows, Sadie Munroe, Lilly Bartlam, Deidrie Henry, Paniz Zade, Daniel Jun, Kate Moyer, Joanne Boland, Michala Brasseur

Komentáře uživatele bubun k tomuto TV seriálu

• Série 2 (série) (2018)

Totální hovadina. Celkově mě mrzí kvalitativní propad druhé série oproti té první. Na tohle bylo utrpení koukat. Ani ne tolik kvůli obsahu, ale hlavně kvůli formě - neustálé dlouhé pohledy všech zúčastněných, milion flashbacků, nelogičnosti - hlavně ke konci série, až se mi vnucuje myšlenka, že ta druhá série se moc nedrží knižní předlohy (maximálně rozehrává načrtnuté příběhy vedlejších postav apod.), a pro netalentovanost tvůrců + honbou za výdělkem je scénář odfláknutý a vaří z vody. Všechno se nedá postavit na efektu a divák se nedá šokovat donekonečna. Ale nečetla jsem to, tak jen tipuji. Každopádně většina dílů byla pro mne utrpením, které si příště odpustím. Jo, a Elisabeth Moss taky nějakou dobu vidět nemusím, ještě teď mě děsí vzpomínka na neustálé closeupy na její obličej.(24.8.2018)

• Slovo Boží (S02E13) (epizoda) (2018)

Natahované jak prase. Ostatně to se týká celé série. A určitě by Serena s Offred měly tolik času na konci stát před barákem a vykecávat se. Jestli to mělo diváka dojmout, tak mě to akorát naštvalo a znechutilo. A už je mi úplně jedno, jak to s ní dopadne, popravdě jí nepřeju nic peknýho.(24.8.2018)