Příběh služebnice (TV seriál)

The Handmaid's Tale

Príbeh služobníčky

Drama / Sci-Fi

USA, 2017–2020, 38 h 47 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvůrci:

Bruce Miller

Předloha:

Margaret Atwood (kniha)

Adam Taylor

Elisabeth Moss, Alexis Bledel, O.T. Fagbenle, Joseph Fiennes, Max Minghella, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Amanda Brugel, Ever Carradine, Madeline Brewer, Robert Curtis Brown, Kristen Gutoskie, Edie Inksetter, Stephen Kunken, Jim Cummings, Cyndy Day, Ann Dowd, Kim Roberts, Bea Santos, Erin Way, Shane Daly, Kristian Bruun, Nina Kiri, Amish Patel, Tattiawna Jones, Jenessa Grant, Zabryna Guevara, Ben Lewis, Christian Lloyd, Kirsten Johnson, Adrian Griffin, Meghan Allen, Clea DuVall, Jonathan Malen, Marisa Tomei, Tim Ransom, Bahia Watson, Jordana Blake, John Carroll Lynch, Nicky Guadagni, Janet Pinnick, Mark Wiebe, Cherry Jones, Philip Craig, Vas Saranga, Joanna Douglas, Trevor Hayes, Yahya Abdul-Mateen II, Kelly Jenrette, Greg Bryk, Sydney Sweeney, Soo Garay, Paula Boudreau, Margaret Atwood, Elise Bauman, Christopher Thompson, Rebecca Rittenhouse, Krista Morin, Nina Iordanova, James Gilbert, Karen Robinson, Dan Beirne, Christian Barillas, Marvin Kaye, Sam Jaeger, Bradley Whitford, Julie Dretzin, Chris Gillett, David Tompa, Vanessa Matsui, Oprah Winfrey, Lesleh Donaldson, David Kirby, Angela Thompson, Julia Chantrey, Ricky Tollman, Alana Pancyr, Ipsita Paul, Isaiah Rockcliffe, Amy Landecker, Ashleigh LaThrop, Natalie Lisinska, Kathryn Greenwood, Dylan Trowbridge, Jonathan Watton, Laila Robins, Samy Osman, Hélène Robbie, Kirsten Wendlandt, Christopher Meloni, Elizabeth Reaser, Sarah McVie, John Ortiz, Emily Althaus, Stefanie Nakamura, Gil Bellows, Sadie Munroe, Lilly Bartlam, Deidrie Henry, Paniz Zade, Daniel Jun, Kate Moyer, Joanne Boland, Michala Brasseur

Komentáře uživatele Samuel7 k tomuto TV seriálu

Stísněná atmosféra zavřeného pokoje, případně vůbec uzavřeného světa je opravdu bravurně zpracovaná. Bezútěšný svět z nedaleké budoucnosti, který v současnosti už bohužel vůbec nepůsobí jako sci-fi. Podobná dystopická realita by se klidně mohla vyplnit a vůbec by mě to nepřekvapilo. Musím vyzdvihnout výkon Elizabeth Moss, která celý seriál táhla vpřed svou úžasnou hrou s mimikou, výrazem a hlasem. Málokdo by působil tak přirozeně během všudypřítomných close-up záběrů na nejjemnější detaily tváře. Stejně tak byla perfektně ztvárněná Janine, Lydia, Offglen a Serena, která mi postupem času začala silně připomínat Cersei v podání Leny Headey. Ohranil bych se však vůči škatulkování tohoto díla jako feministického. Vůbec toto slovo na csfd vídám nějak často. Ano, obzvlášť z úst Moiry padaly silně feministické výroky, nicméně se rozhodně nejedná o žádnou feministickou černobílou propagandu. Však nejdémoničtěji tu působí právě ženy, z nichž jedna si tento systém sama vymyslela. Muži tu jako čisté zlo také jistě nevystupují. Na některé se i narativ blíže zaměřuje a jsou to vesměs kladné postavy. Ta šedivá charakterizace postav je jistě skvělým krokem. Najednou nevíme, odkud vlastně všechno to zlo přichází. Zaujal mě v tomto ohledu hlavně vývoj Lydie - ač navenek tyranka, na svých svěřenkách jí záleží.(27.1.2018)

Za mě mnohem lepší než první díl. Posun děje sice opět nepříliš velký, ale aspoň jsem se tentokrát nenudil. A mimořádně se v tomto díle vyvedla kamera, která ale na sebe na rozdíl od spousty jiných dílů nestrhávala pozornost a ty pěkné záběry nebyly samoúčelné (možná až na ten závěrečný, ten mi přišel pro seriál typicky zdlouhavý). Nicméně tempo je pořád tak rozvláčné, že Handmaid's Tale se rozhodně nemůže zařadit mezi seriály, které bych si chtěl pustit znovu.(15.7.2019)