Send Me No Flowers

Komedie

USA, 1964, 100 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,129,247Tržby Celosvetovo $-(3.3.2010)

• vitekpe

Je to pekne natocene i zahrane, ale mne to neprislo vtipne. Resp. jeden napad cely film neutahne... 2+(13.3.2014)

Příjemná komedie ze zlatých šedesátých let. V hlavních rolích je obsazen Rock Hudson a Doris Day. Mimochodem oba byly tehdy na vrcholu herecké kariéry. Nejvíc se mi ale líbila role ředitele společnosti, která prodává hroby. Úsměvná byla taky scéna na golfovém hřišti nebo když Arnold vyškrtával Georgovi vlastnosti z jeho připravovaného proslovu na pohřbu.(18.10.2008)

Hypochondr George Kimball (Rock Hudson) vyslechne během jedné ze svých četných návštěv lékaře telefonní rozhovor, díky němuž se mylně domnívá, že mu zbývá jen několik týdnů života. Aby připravil svoji nade vše milovanou choť (Doris Day) na svůj předčasný odchod, hledá pro ní vhodného manžela... Podle divadelní hry Normana Barasche a Carroll Moore. Třetí a bohužel poslední snímek dvojky Hudson + Day, kterou tak můžu. Norman Jewison a romantické komedie to k sobě zdánlivě nepasuje - i já jsem se s ním seznámil jinou cestou. Tohle je ale po Thrill of It All moje další komedie s Doris Day, kterou natočil vskutku skvostně. Ten "sportovní" hypochondr George, trochu využívaný kamarád Arnold Tony Randalla a samozřejmě občas správně namíchnutá blondýnka Doris. Zlaté romantické komedie šedesátých let.(31.7.2005)