Eonni

(pracovní název)

Jižní Korea, 2019, 94 min

Kyeong-taek Im

Min Kim

Klasický revenge film v ktorom sa tentoraz mstí žena za to, že jej uniesli dementnú sestru. Prvá tretina v ktorej sa máme zžiť s postavami je celkom nuda. Jedna sestra je dementná a druhá zase nepríjemná. Ale akonáhle začne pátrať po sestre a pritom mlátiť jedného chlapa za druhým, tak začne zábava. Bitky sú kvalitné. Majú skôr realistickú choreografiu bez akrobacie. Tak trochu Bourne štýl, ale prehľadne natočený a zostrihaný. Vrcholom je bitka v obmedzenom priestore auta, ktorá fakt stojí za to. Lenže po hodine filmu som začal mať pocit, že ho natočila nejaká feministka, ktorá nenávidí chlapov. Každý jeden chlap tu je notorický znásilňovač s chúťkami na mladé mäsko. Najprv to začalo byť otravné a potom až komické. Absencia polície ma tiež srala. Ľudia sa tam dlhý čas bijú na ulici a nikoho to netrápi. Pointa ohľadom únosu, kde ide o pomstu na druhú pôsobí už príliš prekombinovane a typická kórejská záverečná vybíjaná jedna proti veľkej presile mi pripadala z bitiek najslabšia. Výsledkom je drsná revenge jednohubka s pár skvelými bitkami. P.S: Chlapi sú fakt prasce. Hm, ja som tiež chlap. Tak sú aj výnimky. 6/10.(6.4.2019)

I Korejci mají své béčkové filmy a na tenhle Rape and Revenge jsem se těšil, ale ve výsledku se nejedná o nic strhujícího. Obsahuje to sice všechny mé oblíbené prvky ( Únos, četné znásilnění, Revenge a spousta soubojů), ale vše jede tak na půl plynu a gore je zde bohužel jen minimum. Před pár lety bych možná slintal, ale dnes už zřejmě očekávám více. 60%(26.5.2019)

• castor

Dvě sestry, které jsou si očividně blízké. Jedna má za sebou pobyt ve vězení I speciální výcvik, druhá ještě chodí do školy a tam se jí zrovna nelíbí. Nejde ani tak o probíranou látku, ale o spolužáky, kteří se na ni kvůli jejímu postižení zaměřili. A jednou nakonec nepřijde domů. Jihokorejská verze známého tématu, kterak jeden se mstí za útrapy druhého. Při pátrání navíc starší sestra odkrývá tajemství o násilí a sexuálním zneužívání, o to hůř pak s jednotlivými dílky (muži) skládačky bude zacházet. Jenže chybí tah na bránu. Jednotlivé akční sekvence mají mdlou choreografii a místy zmatenou kameru, nestrhnou ani nenutí, aby si je divák chtěl pustit ještě jednou, jednání postav postrádá logiku, bad guys jsou vyloženě k smíchu. Mnohé scény se dějí nahodile, retrospektivy spíš otravují, do toho navíc vstupují podivné asijské emoce. Chtěl jsem béčkovou jednohubku, dostal dvouhvězdičkové zklamání.(10.8.2019)