poster

Příběh vojáka

 • anglický

  A Soldier's Story

Drama / Mysteriózní

USA, 1984, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ****

  Byl vrah černého seržanta s manýry bělocha černý nebo bílý? To je to, oč na Jihu tu běží. A černý kapitán to odhalit může jenom stěží... Konec srandy. Příběh vojáka je brilantní detektivka z vojenského prostředí, která mi tématem i zpracováním připomněla pětioscarový taktéž Jewisonův film "V žáru noci" s podobným tématem černocha ze severu vyšetřujícího na Jihu vraždu. V žáru noci byl o poznání lepší film, ve filmu Příběh vojáka však byla nádherná bluesová muzika. Odkaz na trailer k filmu (klikni): http://www.spout.com/films/A_Soldier_s_Story/31949/1185/trailers.aspx(19.7.2009)

 • Ernie_13
  ****

  Kriminálna dráma vypovedajúca predovšetkým o pomeroch v americkej armáde z hľadiska farby pleti počas WWII. Osobne si myslím, že film zachytáva veľmi presvedčivo, to čo chceli tvorcovia dosiahnuť. A teda, aby divák aspoň nepriamo pocítil život tých ľuďí, v tom čase. Herecké výkon boli tiež mimoriadne...predovšetkým ma zaujal Adolph Caesar.(4.9.2013)

 • farmnf
  ***

  Tento příběh by byl velmi dobře zvládnut a natočen, nebýt toho, proč byl právě natočen. Byl natočen jako protirasistická agitka v čele s černým právníkem, kapitánem armády USA. Všechno se to to točí kolem rasismu a sám příběh, či kriminální drama jde do hoven. Zabitý seržant-negr měl pravdu v tom, že je potřeba utřít každého negra, který dělá negrům ostudu. Kéž by takového seržanta měli i čeští cikáni! Jo a nejhezčí záběry jsou z barů, kde se hraje bluesová muzika-Rober Plant, kdyby žil, by to ocenil.(10.11.2012)

 • Cracker
  ****

  Veľmi slušná vojenská dráma, ale zas tam musia byť tie rasistické reči ktoré z duše nenávidím. Chápem že pre zachovanie autentickosti to tam byť musí, ja len že sa mi to vždy prieči. Od začiatku mi bolo jasné že Denzel si opäť zahrá toho bad guy-a, no v tomto prípade to ani taký záporák nebol pretože tam boli väčšie svine :) 75%.(27.5.2010)

 • vilusinska
  ****

  Velice hezký film s dějem kde ještě existoval rasismus proti každému černochovi, z vojenského prostředí kde jejich velící také afroamreričan vlastně ani sám nevěděl kam patří a tak se mstil černým vojákům ale každý člověk si ve svém životě alespoň jednou řekne dost. Velmi poutavý děj a film určitě stojí za skouknutí.(24.3.2011)

 • - Film bol natočený 3 roky po premiére rovnomennej divadelnej hry, ktorú uviedol na javiská Charles Fuller. Ten okrem toho, že k filmu napísal scenár si za hru v roku 1982 odniesol Pulitzerovú cenu v kategórii dráma. (beso74)

 • - Aj keď sa dej odohráva v Louisiane a Mississippi, film natočili v Arkansase. (beso74)

 • - Po presune filmu z televízie do obmedzeného množstva kinosál upravili jeho názov z A Soldier's Play na A Soldier's Story. (beso74)