Pythonator

Telugský film o tom, jak jeden z největších panovníků všech dob dokázal sjednotit indická království. Natočené je to velmi dobře, na telugskou produkci. Nějaké ty tanečky a zpěvy musíme Indům odpustit. Hlavní představitel je poněkud obtloustlý a Satakarniho bych si představoval jinak, ale budiž. Největší předností filmu je Shriya Saran, kočička k pohledání. A pak tu jsou taky vynikající bojové scény. Satakarni utře Chucka Norrise jedním prstem a ani se nezapotí. Kdyby byl celý film tak bravurně natočený a svižný jako dobývání hradeb města, tak dám i pět hvězdiček. ()

Andrea1717

Historický epos o bájnom kráľovi Satarkanim, ktorý zjednotil Indiu na dlhé stáročia a vštepil základy vlastenectva do sŕdc Indického ľudu. Veľmi pekná hudba, bojové scény. Nandamuri Bala Krishna síce nie je pre nás typickým predstaviteľom bájneho hrdinu, ale svojej postavy sa zhostil dobre, Shriya Saran je naopak veľmi krásna, tvorili dosť nesúrodú dvojicu aj vzhľadom k vekovému rozdielu, ale napodiv v kontexte deja, kde vystupujú do popredia hlavne bojové scény to vôbec nevadilo. ()

Scaevola

Nelze upřít, že historické akce bylo dostatek, ač byla prachbídně nasnímána, efekty nestály za mnoho a výprava taktéž pokulhávala, a že si snímek nese jisté poselství, byť je samo o sobě dosti národnostně, kulturně a eticky podmíněné (sjednocení pouze vybraných království a žádných jiných, rodina na prvním místě vyjma politických ambicí, boj za věčný mír skrze záplavy krve atd.). Ale koho u všech bohů napadlo obsadit hlavní roli superhrdinského krále jakýmsi nesympatickým a krajně arogantním pupkatým strýcem odněkud z pralesní lhoty? Inu, přes všechny podobnosti jisté maximy indické kultury nepochopím. ()

majo25

Akčná historická epopej o akomsi zjednotiteľovi všetkých indických kráľovstiev z 2. storočia. Veľká výprava, veľké davové a bojové scény, skrátka superdrahý indický blockbuster. Škoda, že je ale strašne patetický (keby sa dalo, tak to podčiarknem), často naivný a veľmi ukecaný. Akcia sa hrá na veľa, ale viackrát postráda logiku, súboje sú total zostrihané a častokrát na smiech. Keď hlavný hrdina - pupkatý a pre akciu nepoužiteľný 60-tnik - seká bruchá protivníkov ako kosa steblá trávy ("iba raz čapil a sem ich zabil" je tu namieste), silu má ani Herakles, hbitosť ako Jackie Čen a sexappeal asi ako Zetor - niet divu, že každá druhá pesnička je o ňom a jeho sne, ktorý nadobudol ako 5-ročný. Keby Indovia do príbehu aspoň neťahali Grékov a viac sa sústredili na hodnovernejšie súboje a vlastnú históriu, ktorá je sama o sebe pútavá. Ale aby som len nehanil, potešilo obsadenie Kabira Bediho či netradičné dobývanie mestkých hradieb, ale na na viac ako silné 2 hviezdy to nemá. ()