The Midnight Man

• Nový Zéland The Midnight Man

V roku 1953 hrali tri deti tajomnú Polnočnú hru, pomocou ktorej prebudili krutú entitu. O viac ako šesťdesiat rokov sa dvojica tínedžerov úplnou náhodou dostane k tejto hre. Rozhodnú sa ju rozohrať, lenže to, čo sa začalo ako nevinná zábava, sa čoskoro mení v najhorší zážitok ich mladých životov. Démon z Polnočnej hry sa opäť vracia a túži po nových obetiach. (Marceloo)

LIVINGDEAD

U některých scén jsem kroutil hlavou. Blondýně zhasne svíčka.... sedí v kruhu a čeká. A kamarádi? Povídají si, však co, času dost. Ale jinak se na to dalo dívat. 50% ()

ricci.s

Tak toto beriem všetkými desiatimi, dostal som všetko, čo od hororovej novinky čakám. Už to nečakané zmasakrovanie detí na začiatku svedčilo o odvahe režiséra. Zápletka jednoduchá - tajomná hra, ktorá privolá zlého démona. Ten sa celkom podaril, ale omnoho väčšie zimomriavky mi tu privodila Lin Shaye. Tá bola miestami až odporne desivá (v dobrom slova zmysle) a po tomto výkone by som ani nezaspal, keby som si ju nepridal medzi top herečky. Temný, napínavý horor, s vynikajúcim gore!!! Dokonca aj celkom solídny Insidious 4 sa môže skryť. Ale jasné, to najlepšie sa do našich kín nikdy nedostane (nakoľko by to bolo pre 13-ročné deti asi dosť veľké sústo). ()

EvilPhoEniX

Za měsíc Leden definitivně nejzajímavější přírůstek do žánru Horor, ale pořád nic, na co bych s radostí vzpomínal. Hlavní hrdinka s kamarády najde v podkroví hru, při které povolají démona s názvem Midnight Man, který údajně využívá Váš strach proti Vám, ale o tom se jen mluví bohužel. Úvodní scéna a vyvraždění dětí je odvážné a solidní, potom bohužel následuje 40 minut "nudy" jelikož běhání po domě se svíčkami, mě moc nerajcuje, ale potom se film docela slušně rozjede a není nouze o skvělé gore, temnou atmosféru a velmi děsivou Lin Shaye, která v jedné scéně mi vyvolala mráz v zádech. Objeví se zde i Robert Englund, ale nic moc důležitého filmu nepřinese. Herecky je to průměrné, hlavní dva hrdinové podle mě hráli ochotnicky, zachraňovala to krása hlavní hrdinky a Lin Shaye. Vizuálně taktéž spíše levnější záležitost, že bylo až s podivem jak dobře dopadly masky. Je to béčko jak hrom působící jako osmdesátka, ale snaživé a neurážející. 65% ()

Marceloo

V roku 1953 hrali tri deti tajomnú Polnočnú hru, pomocou ktorej prebudili krutú entitu. O viac ako šesťdesiat rokov sa dvojica tínedžerov úplnou náhodou dostane k tejto hre. Rozhodnú sa ju rozohrať, lenže to, čo sa začalo ako nevinná zábava, sa čoskoro mení na najhorší zážitok ich mladých životov, pretože démon z Polnočnej hry sa opäť vracia a túži po nových obetiach. - Už po verzii Cabin Fever, ktorú vytvoril pán Travis Zariwny, mi bolo jasné, že sa v ňom skrýva velký talent, a tento horor mi to potvrdil. Všetko tu funguje presne tak, ako to u béčkového hororu má byť. Je tu vynikajúca atmosféra uprostred staromódne ladeného domu, vo väčšine prípadov perfektná práca maskérov používajúcich praktické efekty a postavy, s ktorými som dokázal súcítiť a hra preto vyzerala byť ovela reálnejšia. V neposlednom rade môže tento horor stavať na perfektných výkonoch hororových veteránov Lin Shaye a Roberta Englunda, ktorí nikdy nesklamú. V podstate mi vadilo len detské herecké obsadenie, ale v týchto nízkorozpočtových hororoch sa s tým treba zmieriť, pretože deti z Hollywoodu v posledných rokoch nastavili úroveň ohromne vysoko. Občas tu bola aj nejaká dosť predvídatelná scéna, ale inak som nadmieru spokojný a IFC Midnight po parádnom Devil's Gate opäť nesklamalo. Keby sa do tohto investovalo tých 7 miliónov, ktoré išli minulý rok na nezmysel menom The Bye Bye Man, bol by to absolútny vrchol, pretože tých financií tu až tolko nebolo. Rád by som videl aj dvojku. V tomto prípade radšej prequel, pretože The Midnight Man v sebe skrýva ohromný potenciál. + Robert Englund + Lin Shaye + herec z The Other Side of the Door + herečka z Channel Zero a Cult of Chucky + herečka z Cabin Fever a Intruder ()

Gilmour93

Jumanji pro pokročilé. Určeno hráčům od 8 let, kteří už nechtějí slavit další narozeniny. Hra obsahuje: 3 svíce, bezednou solničku, nesterilní jehlu k úpisu a půlku návodu. Počet hráčů: Neomezený. Cílem hry je přežít do 3:33 ráno a odolat Skeletorovi, který ohýbá pravidla hry jak ruský olympijský tým. Zkušení hráči si sebou přinesou zásobu sirek, toaletní papír a hodinky seřízené podle greenwichského času... Hra se má hrát za účelem vzdělávání nebo radosti, ale tahle mi nedala nic. Nedůvtipná, plná hluchých míst a až na jednu postarší dámskou výjimku velmi slabá i po herecké stránce (včetně tebe, Freddy). Postavy se v ní objevují s rafinovaností instalatéra ze západoněmeckého pornofilmu, Půlnoční mužík vypadá jak nějaký blbeček z youtuberského pranku. Možná by bylo děsivější, kdyby se vykašlali na nadpřirozeno a dali do ruky ostřílené Lin Shaye kuchyňský nůž.. ()

George Stobbart

Ja som už podľa traileru tušil, že toto mi sadne, ale nakoniec to bolo ešte lepšie než som čakal a samozrejme lepšie než všetky tie dnešné americké kinoshity, netflixshity a pod... Audiovizuálne je to skoro ako z Wanovho univerza, snáď až na to frekventovanejšie CGI, obsadené je to v pohode; Lin Shaye je už síce opozeraná jak stará metla, no mňa skôr potešilo pár minút Roba Englunda a predovšetkým fešanda Gabrielle Haugh, ktorá nedávno zažiarila v Jeepers Creepers 3. Avšak najdôležitejšie je, že je to v podstate nenudiace, atmosférické a hororovo funkčné, čo sa aktuálne už dá bohužiaľ povedať len o malom zlomku hororovej produkcie. ()

*CARNIFEX*

Veľmi solídne na momentálne chabé hororové pomery. Škoda, že po sľubnom úvode, nastala tak nevýrazná pól hodinová odmlka. Vydarený hudobný doprovod, občasné gore, kadejaké výjavy, maska záporáka, či hutná atmosféra, však prispeli k celkovo pozitívnym dojmom, ktoré "The Midnight Man" vyvolal. Nápad taktiež ušiel, nuda sa nedostavila, akurát záver bol z môjho pohľadu dosť očakávaný. Silné tri, slabšie štyri, asi si "strihnem" :) Unesený ale nie som .. ()

darkrobyk

„Obávám se, že už delší dobu není návnada. Ona je předkrm." Některé hry mají stále stejného vítěze, tedy toho, kterého vyzvete. To poznají hned děti v úvodu, kdy je temná bytost nemilosrdně zmasakruje...tedy až na Annu. Krví se nešetří. Stříká až na lampy podél cest. Osobně jsem uvítal, že nejde o trapáckou duchařinu ani nějaké druhořadé démony. Tahle bytost je hodně stará, a proto zkrátka vyhrává. Tedy, občas si trochu ohne pravidla, ale jen trochu. Alex, Miles a Kelly - šťavnatý jídelníček. A pokud si R. Englund myslí, že je z obliga, tak nechť. Film se mi po dlouhé době líbil jako celek. Skvělá kamera a hudba, nestárnoucí babča Lin, parádní koupelnová scéna, skvělé podříznutí a šťastný konec. Tak to má být. Pár trapných lekaček doprovázených výstřelem z kanónu přehlížím. Já se lekl jednou, když Miles sáhnul na Alex. Červená je barva růže, červená je barva růže, červená je barva KRVE. ()

Beckett51

Krásnej příklad toho, že i špičkovej bubák automaticky nedělá nadprůměrnej výsledek. Nápaditej úvod hodně navnadil, ale postupně to sklouzlo do jednoho hororovýho klišé za druhým, který z šedivýho průměru vytahovala pouze přítomnost strašidla (který samo o sobě mělo ohromnej lore potenciál, v závěru samozřejmě absolutně nevyužitej). Slabší tři. ()

Pilda17

Nevím jestli šel větší strach z Midnight Mana nebo Lyn Shaye. Rozhodně ale jde o zajímavý a kvalitní horor, ve kterém je skvělý děj. Takřka od začátku jdeme rovnou na věc a nemusíme čekat polovinu filmu, než se začne něco dít. Takových hororů více a vůbec bych se nezlobil. 8/10 = 85% ()

misterz

Škoda, že to nemalo prepracovanejší príbeh a serióznejšie mysteriózne základy, pretože to strašenie a vôbec ten bubák ako taký nebol najhorší. Niektoré momenty príjemne zamrazili a atmosféra v nich celkom poskočila. Ale obsah bol len nejaký blábol o hre, ktorý nemal začiatok ani koniec. Celé mi to prišlo ako niečo vytrhnuté z kontextu a halabala pozliepané do príbehu. Lepší priemer. 65/100 ()

pornogrind

The Midnight Man je velice slušnej hororovej kousek kterej mě hned několikrát dokázal překvapit. Třeba hned začátek. Ten mě značně namlsal a řádně navnadil. Ikdyž je fakt, že poté tempo(logicky) trošku opadne. Dalším překvapením pro mě byla(jelikož jsem si nečetl titulky kdo v tom hraje) účast dvou hororových legend-Roberta Englunda a Lin Shaye. Navíc jde o film napínavej, atmosferickej, dojde i na krev i na nějakou tu gore scénu. Za mě spokojenost. 4hvězdy. ()

kingik

Zklamání jak píča. Candy Man, Bye Bye Man, Slender Man, Čurák Man, Vymrdanec Man...kolik ještě těch pacientů přijde?! Do toho se smíchala Ouija s Jumanji. Midnight Man, mimochodem naprosto nenápadité monstrum, zřejmě natáčecímu štábu vzalo všechny lampy, takže film je protivně po celou dobu tmavý, technicky nevypadá dobře. Příběh čerpá ze všeho možného, tolik by to nevadilo, kdyby už se konečně něco pořádného dělo. Hodinu se nic neděje, jedna mrtvola připadá na šedesát minut. Logika prakticky celou dobu haprovala. Hra na vyvolání Píčus Mana má svá pravidla. Ta nejsou vůbec dodržována. K dvojici mladých lidí se přidá posléze jejich kamarádka, už ten její příchod vyvolal smích, nebylo jí vůbec divné, že dva její příčetní vrstevníci trotlují po domě a hrají jakousi divnou hru, bez problémů se k nim přidá, jen jaksi nedodrží oficiální rituál pro přijetí do hry, takže tím pádem vůbec v žádné hře není(!). Robert Englund, hrůza, kazil celý film. Lin Shay, babka hrůzy, je z celého filmu nejprogresivněji strašidelná. Na dvojce Gabrielle Haugh (Jeepers Creepers 3) a Grayson Gabriel není nic pozoruhodného, nicméně dá se s nimi vydržet. Horší to bylo s filmem, ten se moc nevytáhl, vydržet se taky moc nedal. Po slibném úvodu se to zadřelo a táhlo se to. Finále relativně ucházející. Gore kvalitní, šetřilo se s ním. Film je ale jen rádoby temnou a nedynamicky zrežírovanou kopírkou výše jmenovaných filmů v jednom. 5/10 ()

Kudly4

Vyloženě nemusím Horory na téma dům, tma, svíčky, démon, ale zde to zachraňuje celkem dost dobré Gore (Zmasakrování dětí hned v úvodu ? Váu !!) a atmosféra byla také celkem solidní. Postavy v podání těch dvou co hru otevřou nic moc, přišlo mi, že hrají  bez emocí, beze strachu. Potěší Robert Englund. Jako super pecka to není, ale když už si budu muset s buchtou něco pustit strašidelného ve 2 hodiny ráno, tak The Midnight Man nebude špatná volba a myslím, že se bude po tomhle Hororu i hezky usínat =) ()

korbitch22

Snaživý horor s pěkným bubákem, ale totálně zabitý příšerným ochotnickým vystoupením dvojice hlavních hrdinů a naprosto idiotským scénářem, který vám cuká s koutky co minutu. Najdete starou hru, plnou divných věcí a s papírem od krve, tak si řeknete prostě ''ok'' a jdete jí hrát....každý normální člověk by to spálil, nebo zakopal za barákem. Nepomůže tomu ani přehnaná krvavost a nekompromisní zabíjení malých dětí plné krve. Při finále, kdy bubák udělá paštiku kterou by prokouklo i retardované předškolní dítě už jsem přemýšlel o dvou hvězdičkách. Zariwny umí kompozici, ale píše strašně tupé scénáře, z něj nikdy nic lepšího nevypadne.40%. ()

Karamanlis

The Midnight Man má sľubný hororový aspekt, umocnený vcelku dobrou atmosférou filmu a solídnymi vizuálnymi efektami. Škoda, že niektoré nádejné veci sú tu utopené v nekonečnej tme, ktorá vyplýva zo scenára (hrátky s Midnight Manom totiž môžu prebehnúť len za tmy), tiahne sa celým príbehom a po určitej dobe začína pôsobiť rušivo. ()

ARI50

Je to slabší horor ale působivý, babka je prostě největší pecka, ona je na zlo stvořená. Námět příběhu se mi líbil ale zpracování bylo slabší. Atmosféra chvílemi super chvílemi za se nepovedena, přesto se mi to líbilo. ()

Morholt

Začátek byl parádní, ale stejně v jako mnoha případech i tady to bylo na delší dobu všechno, co stálo za řeč. Sem tam se sice zadařilo vytvořit dusnější atmosféru, ale ta zmizela stejně rychle, jako se objevila. A nepomáhali ani herci, kteří podávali výkony z ranku amatérských. Čestná výjimka pro hororové veterány Lin Shaye a Roberta Englunda. Ale na nich to bohužel nestálo. Druhá polovina filmu už byla výživnější. Došlo na pár chuťovek i několik napínavých scén a neurážel mě ani vizuál hlavního záporáka. Ale i tady se našlo pár hluchých míst a navíc celá ta hra měla debilní pravidla. I přesto se ale jedná o koukatelné béčko, které nijak neurazí. 50% ()