The Midnight Man

• Nový Zéland The Midnight Man

V roku 1953 hrali tri deti tajomnú Polnočnú hru, pomocou ktorej prebudili krutú entitu. O viac ako šesťdesiat rokov sa dvojica tínedžerov úplnou náhodou dostane k tejto hre. Rozhodnú sa ju rozohrať, lenže to, čo sa začalo ako nevinná zábava, sa čoskoro mení v najhorší zážitok ich mladých životov. Démon z Polnočnej hry sa opäť vracia a túži po nových obetiach. (Marceloo)

Mol

Promarněný potenciál. Začátek filmu i koncepce hry mi přišly skvělé, dům působil výtečně, ale pak film začal působit dosti amatérským dojmem, postavy se začaly chovat hloupě a z démona šel čím dál tím menší strach. Půlnočnímu muži by spíše slušelo, aby po zhasnutí svíce začal své oběti nahánět a zabíjet, než aby jim jen ukazovat jejich obavy. Mohl z toho bejt horor jako prase, ale místo toho je z něj jen malej čuník co se válí v blátě. ()

Gilmour93

Jumanji pro pokročilé. Určeno hráčům od 8 let, kteří už nechtějí slavit další narozeniny. Hra obsahuje: 3 svíce, bezednou solničku, nesterilní jehlu k úpisu a půlku návodu. Počet hráčů: Neomezený. Cílem hry je přežít do 3:33 ráno a odolat Skeletorovi, který ohýbá pravidla hry jak ruský olympijský tým. Zkušení hráči si sebou přinesou zásobu sirek, toaletní papír a hodinky seřízené podle greenwichského času... Hra se má hrát za účelem vzdělávání nebo radosti, ale tahle mi nedala nic. Nedůvtipná, plná hluchých míst a až na jednu postarší dámskou výjimku velmi slabá i po herecké stránce (včetně tebe, Freddy). Postavy se v ní objevují s rafinovaností instalatéra ze západoněmeckého pornofilmu, Půlnoční mužík vypadá jak nějaký blbeček z youtuberského pranku. Možná by bylo děsivější, kdyby se vykašlali na nadpřirozeno a dali do ruky ostřílené Lin Shaye kuchyňský nůž.. ()

Marceloo

V roku 1953 hrali tri deti tajomnú Polnočnú hru, pomocou ktorej prebudili krutú entitu. O viac ako šesťdesiat rokov sa dvojica tínedžerov úplnou náhodou dostane k tejto hre. Rozhodnú sa ju rozohrať, lenže to, čo sa začalo ako nevinná zábava, sa čoskoro mení na najhorší zážitok ich mladých životov, pretože démon z Polnočnej hry sa opäť vracia a túži po nových obetiach. - Už po verzii Cabin Fever, ktorú vytvoril pán Travis Zariwny, mi bolo jasné, že sa v ňom skrýva velký talent, a tento horor mi to potvrdil. Všetko tu funguje presne tak, ako to u béčkového hororu má byť. Je tu vynikajúca atmosféra uprostred staromódne ladeného domu, vo väčšine prípadov perfektná práca maskérov používajúcich praktické efekty a postavy, s ktorými som dokázal súcítiť a hra preto vyzerala byť ovela reálnejšia. V neposlednom rade môže tento horor stavať na perfektných výkonoch hororových veteránov Lin Shaye a Roberta Englunda, ktorí nikdy nesklamú. V podstate mi vadilo len detské herecké obsadenie, ale v týchto nízkorozpočtových hororoch sa s tým treba zmieriť, pretože deti z Hollywoodu v posledných rokoch nastavili úroveň ohromne vysoko. Občas tu bola aj nejaká dosť predvídatelná scéna, ale inak som nadmieru spokojný a IFC Midnight po parádnom Devil's Gate opäť nesklamalo. Keby sa do tohto investovalo tých 7 miliónov, ktoré išli minulý rok na nezmysel menom The Bye Bye Man, bol by to absolútny vrchol, pretože tých financií tu až tolko nebolo. Rád by som videl aj dvojku. V tomto prípade radšej prequel, pretože The Midnight Man v sebe skrýva ohromný potenciál. + Robert Englund + Lin Shaye + herec z The Other Side of the Door + herečka z Channel Zero a Cult of Chucky + herečka z Cabin Fever a Intruder ()

pornogrind

The Midnight Man je velice slušnej hororovej kousek kterej mě hned několikrát dokázal překvapit. Třeba hned začátek. Ten mě značně namlsal a řádně navnadil. Ikdyž je fakt, že poté tempo(logicky) trošku opadne. Dalším překvapením pro mě byla(jelikož jsem si nečetl titulky kdo v tom hraje) účast dvou hororových legend-Roberta Englunda a Lin Shaye. Navíc jde o film napínavej, atmosferickej, dojde i na krev i na nějakou tu gore scénu. Za mě spokojenost. 4hvězdy. ()

Beckett51

Krásnej příklad toho, že i špičkovej bubák automaticky nedělá nadprůměrnej výsledek. Nápaditej úvod hodně navnadil, ale postupně to sklouzlo do jednoho hororovýho klišé za druhým, který z šedivýho průměru vytahovala pouze přítomnost strašidla (který samo o sobě mělo ohromnej lore potenciál, v závěru samozřejmě absolutně nevyužitej). Slabší tři. ()