Srdečně vás vítáme

With Open Arms

Srdečne vás vítame

Komedie

Francie / Belgie, 2017, 92 min

Rozpočet EUR17,214,408Tržby Celosvetovo $9,310,000▐ Riadna bejkovina, ktorá ale miestami dokáže využívať svoj potenciál zábavnosti a dokáže trefne pobaviť. /60%/(14.1.2018)

• LIVINGDEAD

Vydržel jsem se dívat do poloviny filmu... a pak jsem to vzdal! NUDA!(17.11.2017)

Ale jo, je to takový relační filmek, něco jako Vítejte u Chitsů a nebo Nic k proclení i když takové kvality nemá. Pokaždé když jsem měla tendence lézt hlavou pod stůl s tím, na jakou se to dívám ptákovinu, tak to přebila okamžitě nějaká super hláška. Babik byl neodolatelný hlavně v tančících scénkách, ale i při jiných situacích. A světe div se, i ten Christian na mě působil jako štramák a to už má léta. Takový slabší čtvereček.(12.1.2018)

"Když na mě zazvoní Romové v tísni, tak je pozvu dál." V tom se tedy rozhodně neshodneme, protože já bych tvrdě bránil svůj hrad, takže jsem podle tohoto snímku fašista. To je ovšem jediné, co bych této multi-kulti agitce vyčetl, protože jsem se u ní bavil náramně. A každému filozofickému "dobroserovi" typu Halík, Dienstbier či Pehe bych doporučil ubytovat na zahradě rodiny přítulných tmavočechů, výbušných muslimů či kočovných Nigerijců, aby je kulturně obohatili. Třeba tím, že by je snědli. To by ovšem Babikova rodina nikdy neudělala, protože ta brání Pana Dokořána před svými druhy, dokonale se integruje a ještě k tomu zbavuje jeho zahradu krtků bez použití chemických látek. Jak dojemné, leč naprosto nekorespondující s mou životní zkušeností.(6.2.2018)

Francouzům ty komedie jdou na jedničku v poslední době. Opět neobvyklý originální nápad se skvělým Christianem Clavierem, který žije spokojený přepychový život se svou krásnou manželkou, ale jejich idylku naruší romská rodina s karavanem, která se jim nastěhuje na zahradu. Jsou zde vtipné momenty a především je zábavné sledovat rozdíly a tradice Romů s těmi našimi. Fajn věc. 75%(16.1.2018)

Francouzi opět dokazují svou kvalitu v komediálních filmech. Každý rok natočí ztřeštěnou komedii, u který se rvu smíchy. Pro rok 2017 zatím vládne tato!(28.1.2018)

Povedená komedie, takový závan "starých dobrých časů". Před nějakými čtyřiceti lety by v ní nejspíše hrál Louis de Funès a dnes by z ní mohla být klasika ve stylu Senzačních prázdnin.(20.1.2018)

Trochu násilně vtipné..(21.1.2018)

Christian Clavier coby Angela Merkelová a Babikova rodina v roli přistěhovalců. Couchsurfing si po tomhle asi nezaložíte, ale jako pobavení na cizí účet funguje film dobře. Jen škoda, že se víc nepřitlačilo na pilu. U komedie s takovou nadsázkou by to určitě ničemu neublížilo.(20.8.2017)

Vysoko aktuálna téma neobišla ani francúzsku komédiu a treba uznať, že sa so spolužitím majority s menšinou vysporiadali veľmi dobre. Všetko s politickou korektnosťou, situačnými i slovnými gagmi ( lovenie krtkov nemalo chybu ), dobrými hláškami, a napokon aj so záverom, ktorý už len doklopýtal do logického ale neobjavného záveru. Slušná oddychovka na nedelné popoludnie.(8.2.2018)

Nebyla to až taková konina, jak jsem očekával. Chvílemi jsem se fakt zasmál a dá se říct, že se scénář vyvaroval vyloženě trapně debilních situací. Nevím, nakolik měli tvůrci v úmyslu rýpat do vosího hnízda, ale přijde mi, že pojetí celého filmu v podstatě nedává prostor divákovi k nějakému sebezpytování a ani ho k němu nenutí. To ale neznamená, že by to tak bylo špatně. Všechno co se dotýká citlivích témat nemusí vždy automaticky zaujímat nějaký postoj a vnucovat ho zbytku. A to nejdůležitější na závěr: Babikova prostřední dcera, ta se teda povedla. 6/10(30.8.2017)

Cesta do dvou třetin, sotva. Tenhle typ komedií vždy profituje z uhozených nápadů, šíleností. Prostě "co to je, kočka?". A to se tady nepovedlo, výtlem sotva jeden, chtělo to přitvrdit, kromě krtků málo humoru. Trávníček na Claviera docela slušný, ale Meduna by to asi "koukej!" taky. Můj třetí film se Elzou, měl jsem pocit, že ji znám lépe z více filmů. Nikita Dragomir (Lulughia) byla ale pěkná, a podle jména je asi fakt z Rumunska, stejně jako další členové Babikovy rodiny.(10.1.2018)

Zničit krtka!(2.2.2018)

Komedie, která je „vypohodněná“. Téměř všichni jsou tam fajn a chovají se k sobě hezky, neukáže se nic ošklivého. Takový přístup je možný zvolenou nadsázkou. Ani rodina liberálního spisovatele, ani rodina pestrobarevných Romů nejsou reálné, jsou to jen iluzorní představy, o tom, jak by to mělo být, kdyby byl život pohádka. Je to oddychovka, která vás sice nesejme, ale pobaví spolehlivě. Většina hlášek a situací vyjde. Na konci už je to poněkud přestřelené, ale to se dá odpustit. ____ Jen si říkám, jestli není rasismus zobrazovat Romy až tak snaživě etnicky? Jako veselou při sobě držící rodinku, která zpívá, tancuje, život bere velmi lehce, s ničím si nedělají hlavu a živobytí si dokážou obstarat všude, kam přijdou. Tenhle stereotyp je podle mě na hraně. /4. 8. 17./(4.8.2017)

Velká legrace, se tady koná o tom žádná, Christian a Ary házejí pekelné hlášky a některé situace (kladivo gádžo) sou naprosto zničující na ústní bránici. Politický kontext, hned ze začátku ustoupí do pozadí a tak veškerý patos a klišé zůstávají za branou Babikovi vily.......pardon Fougerole vily. Víc takových šílených komedii.(22.1.2018)

Slabší druhá polovina, přesto příjemná oddychovka, co se nakonec ani neveze na vlně uprchlíků, jako na humoru odlišných kultur... a Romové ... to je blízký a přesto totálně jiný svět. Já se pobavila. I můj doprovod.(27.12.2017)

Očekávala jsem totální ujetost, ale byla to svěží a příjemná komedie vystavěná na kontrastech. Škoda, že nebylo více využito toho indického sluhy s jeho roztomilou Angličtinou. To byla taky figurka k pohledání, pokud opomenu Babika. Francouzi stále dokazují, že nezapomněli si dělat legraci sami ze sebe. Jak by asi vypadala německá podoba s paní Merkelovou. To nechci ani domyslet. Bylo by velmi zajímavé, kdyby už u nás konečně začal někdo chytat politiky za slovo. Tady by z toho zřejmě byla defenestrace.(31.1.2018)

Film na tému cigáni v mojom baráku ma veľký potenciál, ktorý isto nebol využitý naplno, ale pár momentov vo filme je celkom podarených. Myslím si, že je to celkom dobre načasované na dobu, keď mnoho cudzincov migruje nie len do Francúzska a mnohý im chcú pomáhať, a tu je návod ako. Samozrejme netreba všetkých hádzať do jedného koša, ale u cigáňov skutočne ide len o výnimky, čo sa vedia asimilovať. V prípade iných národov to vidím podstatne svetlejšie ako u cigáňov. Zaráža ma uvedený fakt vo filme, že vo Francúzsku je 18 000 cigáňov na tak veľkú krajinu. To sa len v slovanských krajinách, slušne napísané, tak rozmnožili? Slovania sú asi všeobecne pohostinný a preto sa sem natrepali všetci možní od maďarov po cigáňov. Na západe si akurát tak cudzích vozili na otroctvo.(12.1.2018)

Je to fakt škoda, že tahle komedie prolítne kiny beztak úplně bez povšimnutí. Já se totiž velmi, velmi pobavil. Film je možná méně intelektuální, než Co jsme komu udělali, ale zato je v něm mnoho víc francouzské nadsázky a ztřešněnosti. Navíc Christian Clavier se může víc rozehrát a nutno podorknout, že jeho komika je skutečně půvabná. Skvělá je taky celá parta cikánů v čele s geniálním Babikem, jehož představitel podává přímo ukazkový komediální výkon. A snímek, skutečně neklame tělem. Pořád, je čemu se smát. U některých věcí fakt vypuknete smíchy. (krtek, záchod.) Ani jsem nezpozoroval moc hluchých míst. Prakticky žadné tam není a pořád se něco děje. Skoro žádný gag nepůsobí nuceně. Každý vtip má na diváka skutečně pozitivní dopad a donutí ho se smát. Humor se obejde bez křece. Působí zcela přitozeně komicky a upřímně. Navíc se mi líbilo (bohužel reálné) vyobrazení televizní debaty a stejně reálné soupeření dvou mediálních soupeřů. Pointa je sice trochu jednoduchá, ale to je asi jediná výtka. Jinak jsem skutečně nadšen. Musím dát pět!!!!(1.8.2017)

• bourec

Čekal sem peprnou,šťouravou komedii s rómskym tématem,a dostal sem hovadinu,u který sem se asi třikrát zasmál,a konec byl hodně trapnej.40%.(26.1.2018)

<< předchozí 1 2 3 4