V roku 1944 už boli nemecké jednotky na ústupe, do konca vojny však ešte bolo ďaleko. Ofenzíve sovietskych vojsk sa nacisti snažili vzdorovať na fronte, no organizovali aj diverzné aktivity v tyle Sovietskej armády. Pri jednej z takýchto akcií sa im podarilo získať utajované materiály od kuriéra Generálneho štábu Červenej armády. Išlo o Rokkosovského plán na útok 1. bieloruského frontu v rámci operácie Bagration. Informácie, ktoré získali, mohli vážne ohroziť ďalší priebeh vojny. Veliteľ sabotážnej skupiny, nemecký plukovník Neuber, sa pokúsil dostať cez frontovú líniu, no nakoniec materiály schoval v lese. Nemecké velenie preto povolalo Otta Skorzenyho, ktorý pripravil dve komandá - jedno krycie a druhé s úlohou oslobodiť plukovníka Neubera a získať jeho materiály. Sovietske orgány SMERŠ-u očakávajú príchod komanda a začína sa ťažká operácia Líščia nora. (Volodimir2)

Volodimir2

Opäť prvý s komentárom. Smrť špiónom - Líščia nora je v poradí štvrtým dielom dobrodružno špionážneho seriálu. 1. diel Smrť špiónom, 2. diel Smrť špiónom, Krym a 3. diel Smrť špiónom, Skrytý nepriateľ. Ide o skutočnú udalosť. Plán spomínaný vo filme a zadržaný nemeckou diverznou skupinou boli v skutočnosti mapy pripravovanej operácie Bagration. Stalin bol tak nadšený Rokkosovského plánom a priebehom operácie Bagration, že už na 7. deň priebehu operácie ho povýšil na maršala a na 9. deň mu udelil titul Hrdinu ZSSR. A to ešte netušil, že 11. júla 1944 vezme do zajatia 105 000 nemeckých vojakov a veliteľov z ktorých väčšina pochodovala 17.7.1944 (tzv. Veľký valčík) pred Kremľom v Moskve. Viac informácii k tomuto filmu sú obsiahnuté v mojom obsahu. ()