Válka ve Vietnamu

Tíha vzpomínek (E10)

(epizoda)
  • USA The Weight of Memory (March 1973 – Onward)

M1k9

Sledovat samostatné vojenské počiny Jižního Vietnamu bylo až komické (s nadsázkou). Neměli na to, slabý výraz. Vysmátý velitel poslední obrany. "Jste je schopni zastavit?" , "Surely, surely. I am certain... No problem, sir. No problem." Tohle nemělo chybu. Popírání reality se v armádě asi dědí. / Je mi líto Vietnamců, byli stateční. Nakonec to nevyšlo. Dopadlo to fiaskem. Američané by se měli stydět až za ušima, ale politika je prostě taková, že stačí rezignovat odstoupit a vše je cajk. / Amerických vojáků je mi taky líto, protože se nevrátili jako hrdinové. / Udělat tečku za tím vším polemizováním nad pomníkem. Nevím no. Je fakt, že oni si na ty memoriály potrpí. / Na konec pár pozitivních střípků.  8.5/10 ()

iceworld

Oproti predošlým dielom o poznanie slabšie. Viac by som ocenil kebyže sa diel sústredí viac na Vietnam po vojne ako pol dielu riešiť či je pomník pekný alebo nie. Ako celok je to však úžasný počin ktorý si zaslúži jednoznačných 5*. Najlepší a najkomplexnejší dokument aký som kedy videl. ()