poster

The Vietnam War (TV seriál)

 • Austrálie

  The Vietnam War

Dokumentární / Historický / Válečný

USA, 2017, 16 h 30 min (Minutáž: 81–114 min)

Hrají:

Peter Coyote (vyp.), Joe Galloway

Producenti:

Lynn Novick
(další profese)
 • M.i.k.e
  *****

  nejobsáhlejší a informačně nejvíc vyčerpávající dokument který jsem měl kdy možnost vidět.Jeden díl obsahuje asi tak 3x víc informací,než sem kdy o válce ve Vietnamu věděl a to si nemyslím,že bych nevěděl vůbec nic.Spousta skvělých a jedinečných záběrů,fotek a očitých svědectví z obou stran konfliktu.Konečně už sem pochopil to americké Vietnamské trauma,které rozhodně není jen o tom,že šlo o válku ve které navíc nebyli úspěšní,Komplexní a kompletní zážitek...100%(20.1.2019)

 • yeniczek
  *****

  Šestnáctihodinová vyčerpávající a detailní výpověď. Ale pozor, jakmile se začnete dívat, nejde přestat. Absolutní špička dokumentární formy, která nezvykle nabízí rovnocenný pohled obou stran a nevynáší soudy - v haj*lu byli ve Vietnamu totiž všichni. 10/10 a to mám nakoukáno, co se týče válečných dokumentů, opravdu hodně.(1.6.2018)

 • cpt.Lynch
  *****

  Naprostá špička oboru! Lepší válečný dokument ještě nevznikl. Velmi komplexní a obsáhle. Citlivě vyvážený přísun informací jak z bojiště, tak ze zázemí. Pohled z obou stran – byť pohledů ze strany USA logicky více, zato hodně sypání popele na vlastní hlavy. Kvanta autentických záběrů a samozřejmě stylové hudby. Všemu pomáhá, že vietnamská válka je asi nejvíce „cool“ ve fotkách a videích a filmech ze všech novodobých válek. Pocit dekadence, nesmyslnosti celého konfliktů a všech obětí, lži politiků, vznik občanských hnutí která změnila 20. století v tomto díle velmi rezonuje. V podobném formátu bych rád shlédl i Afghánsko – sovětský konflikt.(23.1.2018)

 • lamps
  *****

  Působivý pomník jednoho z nejkontroverznějších vojenský konfliktů moderní doby, ale také samotné dokumentární praxe, která už prostě nemůže být lepší. Komplexní a podrobné, avšak nenudící, srozumitelné a emocionální. Vzpomínkové epizodky mariňáků z obou stran, válečných zajatců, reportérů, příbuzných padlých vojáků nebo diplomatů utvářejí a zvýrazňují soudržný příběh o dlouhodobých těžkostech rozděleného a utlačovaného vietnamského národa a o sociálních i politických otřesech, které tisíce kilometrů vzdálená a pro mnohé nepochopitelná válka v Americe způsobila. Kennedy, Woodstock, Watergate, Hamburger Hill, Tet, Rolling Thunder - o všem se dozvíte, v jistém případě geniální paměti se dokonce stanete odborníky na dané téma. Požitek ze sledování pak kromě obrovské záplavy autentických záběrů dotváří výborný dobový soundtrack s největšími hity od Rolling Stones, Creedence nebo Simona a Garfunkela. Obdivuhodný projekt a více zde.(26.11.2018)

 • el.zapikano
  *****

  Povinna jazda pre vsetkych milovnikov historie. Americania to cele domrvili, to bez debat. Ale vdaka demokracii, slobode slova a novinarom boli schopni o vsetkych zlyhaniach a klamstvach hovorit a natocit o tom vskutku pozoruhodny dokument. A teraz by som si rad pozrel nieco o vojne v Afganistane od ruskych filmarov...(15.10.2018)