Válka ve Vietnamu

Epizody(10)

Po letech prohrané války, která stála životy, peníze a jméno, se obě válčící strany zamýšlejí, co se vlastně stalo a proč k válce ve Vietnamu muselo dojít... Historický seriál Válka ve Vietnamu zachycuje velkolepý příběh jedné z nejdůležitějších, nejrozporuplnějších a nejkontroverznějších událostí v dějinách Ameriky, a to takovým způsobem, jakým ho ještě nikdo nevyprávěl. Napínavý seriál plný podrobností vás vtáhne do bouřlivého období druhé poloviny 20. století. Přesvědčivě rozebírá lidské aspekty války, a přitom se opírá o svědectví takřka 80 lidí z obou znepřátelených stran tohoto složitého konfliktu. Ke slovu se dostanou nejen Američané, kteří ve válce bojovali, a ti, kteří proti ní protestovali, ale i vojáci a civilisté ze severní a jižní části Vietnamu. Nechybí vzácné archivní záběry restaurované do prvotřídní podoby pocházející ze zdrojů z celého světa, fotografie pořízené nejoceňovanějšími reportéry, historické televizní zpravodajství, výmluvná domácí videa, a dokonce ani tajné nahrávky z jednání amerických prezidentů Kennedyho, Johnsona a Nixona. (TV Prima)

jauahaoas

Konečně trocha pravdy z válečného konfliktu a historie. Já si snad začnu těch rákosníků vážit. Ne, vážím si jich a hlavně ženských, bez kterejch by to snad nevyzásobili a tudíž nevyhráli. Bohužel nikdo jiný nemůže být rozhodčím světa než USA. Němci to už zkoušeli a byla to tragédie. Anglické impérium se logicky zhroutilo, Frantíci z podporou Amíků to taky nedali,(Japonci?, Švédové?) a nikdo jiný není vojensky, mentálně a politicky vhodný. On to ještě někdy někdo zkusí a bude to opět tragédie. Kdo? Muslimové? Afričani? Číňani? Rusové? NE. Babiš? ANO. Utíkám na jinou planetu za Hitlerem, Kenedym, Presleym. ()

dauby

Zklamání. Příliš dlouhé, příliš rozvleklé, příliš mnoho dílů. Méně často znamená více, a obráceně. Když už jsem to rozkoukal, tak jsem to zkouknul celé, ale nestálo to za to. ()

Honza__St.

Jeden z nejlepších válečných dokumentů posledních let a snad nejlepší dokument o válce ve Vietnamu. Co je na něm třeba ocenit nejvíc, je, že dává prostor všem přímo či nepřímo zúčastněným stranám - nejen veteránům z řad Američanů, jejich příbuzným, či jihovietnamcům, ale i protiválečným demonstrantům a dokonce i veteránům Vietkongu a VLA. Taky je zajímavé zjistit, že i leckteří váleční štváči, co měli horu keců o "nutnosti postavit hráz komunismu", měli od začátku pochybnosti jestli nejdou do předem prohraného boje a hledali skulinku kterou by se z toho dostali ven bez ztráty kytičky (v nejednom případě i sám Johnson). Já být jeden z těch veteránů, co tam nahnali, tak bych je už dávno poctil návštěvou a předvedl jim pár bojových chvatů - přímo na nich. Jediné mínus je, že leckdy se do toho přece jen dostane ten americký černobílý pohled na Vietnam a studenou válku. ()

Polux

10/10 | Nemám rád takové ty silácké a odsuzující prohlášení o tom, že vybraná látka už není potřeba být jakkoliv dále zkoumána, nahlížena a zpracována, protože určitým dílem bylo na dané téma řečeno naprosto vše, co se vůbec říci dalo a nikdo další na konto předmětné věci ničím obohacujícím už přispět zkrátka nemůže, protože nic absentujícího už neexistuje, ale pokud to u něčeho kdy platilo a ani v nejmenším nejde o přehánění, tak rozhodně u této dokumentární série. | Pro všechny fanoušky military historie, studené války, dějinného období 60s a 70s v "kolébce demokracie" a hollywoodských válečných filmů o "Namu" naprostá povinnost, pro všechny fanoušky tohoto konkrétního proxy konfliktu ve všech historických, politických, společenských, vojenských, uměleckých a kritických souvislostech vyloženě audiovizuální bible. Od premiéry si dávám každý rok až dva pravidelně repete. Ne proto, že by paměť už vynechávala a bylo potřeba si sérii připomenout, ale čistě pro požitek z toho, jak ve všech směrech dokonalý tento projekt je. | PeZet ()

daetoxx

Vietnam bylo něco, co nás míjelo, přece jenom pokud jde o období kolem roku 68, zůstáváme zahledění do sebe. Dokument je neuvěřitelně strhující, hltal jsem každé slovo, at už vypravěčovo, nebo účinkujících přeživších. Vizuálně je spraven dokonale, téměř každý díl mě v nějakém momentu dohnal k slzám a někdy zase k hořkému smíchu. 10 dílů, které tvoří asi 16 hodin. To je hodně slušná porce, ve které se na nic nezapomnělo, všem milovníkům válečných dokumentů nelze jinak než doporučit. Na závěr nesmím zapomenout poděkovat překladateli pod přezdívkou datel071, který všech deset dílů přeložil v docela slušném tempu, bez tebe bych neměl nic, takže stokrát dík!! ()

confisio

„Vietnam byla poslední válka, ve které jsme my Američani ještě věřili, že bojujeme za správnou věc.“ Svým rozsahem a kvalitou bezkonkurenční dokument mapující historii Vietnamu nejen v období války s USA, ale od koloniálních dob až téměř po „současnost“. Emotivní vzpomínky přeživších účastníků a válečných veteránů všech zúčastněných stran. Výpovědi rodin vojáků, kteří padli v boji. Nespočet autentických dokumentárních záběrů. Záznamy telefonních rozhovorů prezidenta L. B. Johnsona s ministrem obrany McNamarou z období největší eskalace konfliktu. 16-ti hodinová odysea o krutosti a nesmyslnosti války a o schopnostech Vietnamců obětovat generace za svobodu a nezávislost své země. ()

Boy.Osaka

Nejlepší válečný dokument EVER. Pro mě i jeden z nejlepších dokumentů. Vřele doporučuji. Nestranně podaná fakta a opravdu v tom nechybí nic. Pohled víceméně ze strany USA, ale to jen z důvodů více filmového materiálu. Nechybí však ani pohled ze strany jihokorejců i severokorejců. 100% ()

WaldM95

Ak chcete dostať kompletný a zo všetkých dokumentov o Vietname najobjektívnejší, ste na správnom mieste. Obrovské množstvo záberov, ktoré som doteraz nevidel. Veľké plus je aj celkový pohľad na vojnu cez politikov, vojakov alebo protestujúcich študentov. ()

Ruda.neck

Série chronologicky provádí historií válečného konfliktu ve Vietnamu, od konce druhé světové války až vlastně po návštěvu Billa Clintona v 90. letech, samozřejmě s primárním zaměřením na období přítomnosti amerických vojsk v 60. a 70. letech. Dokument je velmi objektivní, dává prostor americkým veteránům, vietnamským vojákům z jihu i severu země včetně Vietkongu. Mezi všemi panuje vzácná shoda zejména na zbytečnosti konfliktu. Pro milovníky historie a válečných dokumentů povinnost. Hudba Trenta Reznora a vybrané dobové songy vylaďují toto dílo k dokonalosti. ()

carlo18

Seriál, ktorý vytvárali 10 rokov a ukázal mi neskutočným spôsobom časť histórie, o ktorej som popravde nič nevedel. Dokonale spracované, vysvetléné a dokumentárne vizualizované. Zároveň aj celý seriál nastoluje v divákovi otázky, či už ohľadom správnosti amerických rozhodnutí alebo pohľad morálky, ak by vykonané neboli. ()