poster

The Case for Christ

 • Austrálie

  The Case for Christ

 • Nový Zéland

  The Case for Christ

 • Velká Británie

  The Case for Christ

Drama

USA, 2017, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mlle
  ***

  Pro ty, kdož se hodlají postavit, či spíš již předem stojí na jedné ze stran soupeřících ve filmu o právo na Pravdu, může snímek postrádat přesvědčivost, tah na brnku, důvtipnou emocionalitu i zajímavou argumentaci – to vše je zde notně omšelé a recyklované. Atmosféru má ale film velmi pěknou, prožívání filozofického i vztahového sporu zarámované možnostmi doby před třiceti lety je příjemným osvěžením.(20.1.2018)

 • hygienik
  ***

  Niektoré prezentované údaje sú pre mňa ako veriaceho užitočné, ale film ako celok by ma nepresvedčil, aby som sa stal kresťanom. Je tu množstvo argumentov, a v kresťanstve je dôležité iba jedno. Láska Boha k človeku a láska človeka k Bohu. Hoci aj to tu X krát zaznie. Samotný fakt, že dielko je nekvalitne natočené, ešte podľa mňa nie je dôvod na hanlivé prírastky, ktoré tu v komentároch padajú.(5.1.2018)

 • Tipko
  *****

  Príbeh o hľadaní argumentov Lee Strobela proti kresťanstvu. Dej aj postavy sa mi páčili, hoci je tu cítiť jednoduchosť. Ako kresťana katolíka ma zaujali hlavne vedecké fakty o hodnovernosti spisov Nového zákona, ale aj argumenty o Kristovej smrti a Jeho reálnom vzkriesení. Lee nakoniec otvoril po hľadaní pravdy svoje srdce Bohu a stal sa jeho služobníkom. Film by som poradil hlavne manželom, alebo snúbencom, ktorí túžia nájsť odpovede na zmysel ľudskej existencie na zemi, alebo na problémy života.(9.2.2018)

 • KrestanFilms
  *****

  Jak moc důkazů je dost důkazů? Ano, kdo opravdu hledá pravdu, nalézá. Kdo jen tvrdoglavě hledá potvrzení svého názoru, bude hledat donekonečna. A přesto - je to na každém, čemu/komu se rozhodne uvěřit. Tento příběh je jedním z mnoha těch, kteří našli. A je hromada dalších lidí, (zvlášť vědců, co vím) které až věda přivedla ke stvořiteli... TIPseznam dalších křesťanských filmů.(22.2.2019)

 • Morholt
  *

  Když něco vypadá jako agitka, kejhá to jako agitka, tak to nejspíš bude agitka a je úplně jedno, že se to tvůrci snaží schovat za něco jiného. V tomto případě se snaží zarytý ateista dokázat, že to s Ježíšem a jeho vzkříšením bylo jinak, ale jako na potvoru mu všichni potvrzují to, co je psáno v evangeliích. Problém hlavního hrdiny je, že nedokáže položit správnou otázku a proto je jeho počínání odsouzeno od začátku nezdaru. A to mě možná štvalo ještě víc, než všudypřítomné blábolení o ježíšovské lásce ve chvíli, kdy se na scéně objevili křesťané. Zaryté křesťany to potěší, my, nevěřící psi, zůstaneme pohany i nadále. 10%(3.12.2017)

 • - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy Lee Strobela popisující vznik a ohlasy jeho investigativní reportáže z roku 1980. (mac000)