• Austrálie

• Nový Zéland

USA, 2017, 112 min

Pro ty, kdož se hodlají postavit, či spíš již předem stojí na jedné ze stran soupeřících ve filmu o právo na Pravdu, může snímek postrádat přesvědčivost, tah na brnku, důvtipnou emocionalitu i zajímavou argumentaci – to vše je zde notně omšelé a recyklované. Atmosféru má ale film velmi pěknou, prožívání filozofického i vztahového sporu zarámované možnostmi doby před třiceti lety je příjemným osvěžením.(20.1.2018)

Niektoré prezentované údaje sú pre mňa ako veriaceho užitočné, ale film ako celok by ma nepresvedčil, aby som sa stal kresťanom. Je tu množstvo argumentov, a v kresťanstve je dôležité iba jedno. Láska Boha k človeku a láska človeka k Bohu. Hoci aj to tu X krát zaznie. Samotný fakt, že dielko je nekvalitne natočené, ešte podľa mňa nie je dôvod na hanlivé prírastky, ktoré tu v komentároch padajú.(5.1.2018)

Príbeh o hľadaní argumentov Lee Strobela proti kresťanstvu. Dej aj postavy sa mi páčili, hoci je tu cítiť jednoduchosť. Ako kresťana katolíka ma zaujali hlavne vedecké fakty o hodnovernosti spisov Nového zákona, ale aj argumenty o Kristovej smrti a Jeho reálnom vzkriesení. Lee nakoniec otvoril po hľadaní pravdy svoje srdce Bohu a stal sa jeho služobníkom. Film by som poradil hlavne manželom, alebo snúbencom, ktorí túžia nájsť odpovede na zmysel ľudskej existencie na zemi, alebo na problémy života.(9.2.2018)

Jak moc důkazů je dost důkazů? Ano, kdo opravdu hledá pravdu, nalézá. Kdo jen tvrdoglavě hledá potvrzení svého názoru, bude hledat donekonečna. A přesto - je to na každém, čemu/komu se rozhodne uvěřit. Tento příběh je jedním z mnoha těch, kteří našli. A je hromada dalších lidí, (zvlášť vědců, co vím) které až věda přivedla ke stvořiteli... TIPseznam dalších křesťanských filmů.(22.2.2019)

• Morholt

Když něco vypadá jako agitka, kejhá to jako agitka, tak to nejspíš bude agitka a je úplně jedno, že se to tvůrci snaží schovat za něco jiného. V tomto případě se snaží zarytý ateista dokázat, že to s Ježíšem a jeho vzkříšením bylo jinak, ale jako na potvoru mu všichni potvrzují to, co je psáno v evangeliích. Problém hlavního hrdiny je, že nedokáže položit správnou otázku a proto je jeho počínání odsouzeno od začátku nezdaru. A to mě možná štvalo ještě víc, než všudypřítomné blábolení o ježíšovské lásce ve chvíli, kdy se na scéně objevili křesťané. Zaryté křesťany to potěší, my, nevěřící psi, zůstaneme pohany i nadále. 10%(3.12.2017)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy Lee Strobela popisující vznik a ohlasy jeho investigativní reportáže z roku 1980. (mac000)