poster

Kuraišisu (TV seriál)

 • Japonsko

  CRISIS 公安機動捜査隊特捜班

 • Japonsko

  クライシス

 • japonský

  Crisis Koan Kido Sosatai Tokusohan

Krimi

Japonsko, 2017

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

 • Zíza
  ***

  Dobrá hudba, výborná akce, herci za to stojí, herecké výkony jsou ve směs nadprůměrné, příběh je vcelku zajímavý; ale tak trochu mi už je toto téma v japonské seriálové tvorbě okoukáno, proto jsem asi nedokázala z toho být víc nadšená. Naprosto uznávám, že tento seriál skýtá kvality, které spousta jiných obdobných seriálů nemá, ale nějak mě to během cesty přestalo bavit. Asi že i přes určitou složitost bylo jasné, jak to bude probíhat a co přijde. Ačkoliv konec, posledních asi 7 minut, bylo silných, nedokázalo mě to přesvědčit, abych šla s hodnocením výš. Velmi velmi dobré 3*. Kdo má rád akci, napětí, strukturální boje, otázku mezinárodních vztahů: zda je důležitější blaho státu či jedince... tak by se mohl mrknout, nemusel by být zklamaný.(17.7.2017)

 • Vavča
  ****

  První letošní zásek na pažbu, kdy Japonci trefili kvalitu za 4 hvězdy a něco k tomu. Na japonské poměry celkem dospělý a realistický seriál ve stopách kvality takových paleb jako Hanzawa Naoki nebo Border atd. Zajímavé téma speciální jednotky, která zahlazuje průšvihy vlády a jejích členů z minulosti i současnosti. Tým ve složené hackerka Oyama, svaly -Akira Inami (Šun Oguri), svaly a mozek - Saburo Tamaru (Hidetoši Nišidžima), Yusuke Kashii jako specialista na výbušniny, vedoucí polního týmu Mitsunari Yoshinaga a celkový šéf Daiki Kaji mají rozhodně napilno a nečeká je pouze vyšetřování a konfrontace sprostých "teroristů", ale i zatraceně těžké morální volby. Hlavné myšlenka podána skvěle, zda vlastně hrdinové chrání stát, nebo pomáhají prohnilosti systému. Kdo je nakonec ten terorista a idealista? Frakci Heisei Restoration Army nejde nefandit. V intencích japonského myšlení podvratná ideové revoluce v mezích zákona... Rozhodně se přimlouvám za druhou sezónu, adrenalin, napětí, perfektní souboje tělo na tělo, povedené a charismatické charaktery, památné dialogy a výroky. Šun Oguri vypadá s bradkou a knírkem jako sňatkový podvodník, ale sekne mu to. A ještě jedna věc, bez kulervoucího OST a návykového openingu by ten zážitek byl poloviční. Sawano Hiroyuki, KOHTA YAMAMOTO odvedli na soundtracku pořádný kus práce, povedená kolaborace dvou skvělých skladatelů. Moc, moc se přimlouvám za druhou sezónu, chci vidět, kdy konečně japonští scénáristé překročí Rubikon a meze konvenční systémové morálky a idejí... Kdo by nechtěl vidět takový tým na druhé straně barikády?(11.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace