Baa Baa Black Sheep (TV film)

Válečný / Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 1976, 98 min

Russ Mayberry

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Jedná sa o pilot k vojnovému seriálu. Niečo na spôsob MASHu, akurát lekárov vystriedali stíhací piloti. Vojnových scén bolo v pilote pomenej a tie čo boli, neboli zle natočené, aj keď skôr také jednoduché a pomiešané s autentickými dokumentárnymi snímkami. Hlavnému predstaviteľovi nechýba charizma a je dobrým ťahúňom. Najzaujímavejšie pre mňa boli ale scény, keď sa hlavná postava háda s nadriadenými, prípadne si z nich uťahuje, čo mu predurčuje jemne odľahčený podtón. Ťažko však povedať, či podobný námet dokáže utiahnuť niekoľko desiatok epizód seriálu, skôr myslím, že nie, pretože už v pilote chýbalo akékoľvek napätie či dramatická situácia.(2.3.2018)

Super film o letce VMF-214 létající ve druhé světové válce na F4U Corsair. Po ukradení letky dásáhli v pacfiku velkých úspěchů. Film i pokračující seriál má zajímavý komediální příběh smíchaný s realitou WW2 (a mým oblíbeným létáním).(23.4.2014)

Kdysi jsem take videl a serial sledoval na nejakem satelitu okolo roku 88-89. Prislo mi to podobne jako treba MASH. Pekny film a serial s letadly a komedialnimi prvky.(15.10.2014)