Cheongnyeongyeongchal

• Nový Zéland

Midnight Runners

Akční / Komedie / Krimi

Jižní Korea, 2017, 109 min

U téhle komedie jsem se fakt dobře pobavila. V druhé půlce se sice film přehoupne do vážnější roviny a nastupuje víc akce, ale v té první jsem se několikrát smála i nahlas. Kang Ha-neul a Park Seo-joon jsou jako kadeti s protikladnými charaktery suprový a skvěle se doplňují, obzvlášť Ha-neul perlil se svým lehce "výstředním" chováním, nadáváním, gesty a ksichtíky. Dost mě bavila i Park Ha-sun v menší roličce drsňácký policistky Medúzy. Zjistila jsem, že jsem s ní už pár filmů/seriálů viděla, ale určo si ji budu pamatovat až z tohohle filmu. Plus má u mě i pěkná hudba. Tenhle filmík rozhodně patří k tomu lepšímu, co jsem zatím letos z Korey viděla, a zas se na něj ráda podívám. Přeloženo.(15.10.2017)

"Midnight Runners" je podľa mňa ďalším skvelým Juhokórejským filmom. Najprv som si myslel, že to bude trošku ľahšie, no v momente ako sa príbeh do toho zapojí, je to podľa mňa dobrý akčný thriller s dobrými hlavnými hrdinami. Obaja majú svoje vtipné momentky, no súčasne z nich človek cíti veľkú dávku záujmu, zanietenosti a dobré srdce. A tak keď uvidia, že mladú dievčina bola unesená, rozhodnú sa zapojiť svoje znalosti z dvoch rokoch na policajnej akadémii. Lenže ešte sú stále len študenti, polícia nechce nič reálne podniknúť, lebo musia držať zaužívané postupy a tak neostáva čas na to, aby zachraňovali ďalšie životy. A tak sa do toho títo dvaja študenti pustia na vlastnú päsť. Len postupne zistia, že boli svedkami niečo oveľa horšieho a komplexnejšieho než len obyčajný únos. A možno môžu zachrániť viac, než len jeden ľudský život. Osobne poviem, že story je tu veľmi dobrá a obaja naši hrdinovia sú super. A ich priateľstvo je veľmi dobre spracované. Možno by mi vôbec nevadilo, keby som videl nejaký ďalší film s nimi. Postavy okolo nich sú na tom osobne trošku horšie. Najmä keď ide o týpkov, ktorým viac záleží na predpisoch. A hoci niektorí majú nejaké argumenty, tak mám pocit, že môžu občas urobiť trošku viac. Zloduch je celkom schopný a akčný, no moc toho o ňom nevieme. Proste je to len padouch. No rozhodne sa vie biť. A keď už je reč o bitkách, tak akčné scénky v závere filmu sú skutočne fenomálne. Vyzerajú skvele, je tam veľké množstvo akcie a súčasne cítime aj veľkú zraniteľnosť našich hrdinov. No sú odvážni a odhodlaní. A na konci im práve to pomôže dobojovať to do zdarného konca. Osobne si myslím, že "Midnight Runners" je dobrou komédiou, no súčasne to má aj dobré akčné a thrillerové momentky. Ak hľadáte dobrý ázijský film, toto nie je zlá voľba. Čeknite si ho a posúďte sami. Hodnotenie: A-(12.5.2018)

Zpočátku mě film příliš nelákal, ztřeštěné korejské komedie mi jsou docela proti srsti, ale tohle bylo velmi povedené. Policejní Akademie a rekrut nových kadetů je u mne vítáné téma ( Tréning bych však klidně nechal delší) a hlavní dvojice kadetů je velmi sympatická a zábavná. První hodina se zaměřuje spíše na humor,výcvik a studium, ale jakmile se stanou svědkem zločinu, budou se snažit všemu přijít na kloub, Je zde jedna výtečná a velmi napínavá naháněčka a skvělé akční finále, kde potěší závěrečný fight s velmi bojově zdatným záporákem, Velmi zábavný film, který rychle utíká. 75%(19.10.2017)

Zacne sa to ako teenage verzia policajnej akademie v ktorej sledujeme dvoch kadetov z ktorych sa postupne stanu kamarati. Nijak extra ma ich postavy nenadchli a ani ich pokusy o humor ma prilis nerozosmiali. Potom sa nahodou stanu svedkami unosu a tak na vlastnu päst rozbehnu vysetrovanie. V tej chvili film dost pritvrdi a zvaznie. Dost ma znechutilo jedno tvrde kopnutie do zeny. Brutalita v standardnej bitke mi nevadi, ale taketo sadisticke spravanie k zenam nemusim. Postupom casu film aj dost ohlupne. Tolko nevyuzitych prilezitosti zavolat s mobilom policiu na pomoc som uz dlho v nejakom filme nevidel. Uz klasicky ma ta detektivna linia prilis nebavila, ale ocenujem aspon originalny pripad. Unosy zien sa nedeju kvôli prostitucii, ale ma to zaujimavejsie vyustenie. Akcie tu je minimum. Poriadne sa dostane k slovu az v zavere v podobe niekolkych bitiek. Su prevedene spickovo, ale choreografia je zamerne neohrabana, kedze hlavni hrdinovia nemaju byt dokonali borci, ale este nevybrusene diamanty. Herecke obsadenie ma nezaujalo. Vsetci predvadzaju standardny priemer rovnaky aky je cely film. 5/10.(24.10.2017)

Tentoraz síce proti zločinu nestojí dvojica skúsených detektívov, ako vo väčšine podobných filmoch, ale len obyčajní kadeti bez žiadnych skúseností, ale práve toto ho od nich odlišuje a hlavne mi táto voľba až prekvapivo dobre sadla. Tréning na akadémii síce mohol zabrať aj viac času, stále mohol byť ešte trochu vtipnejší a nápaditejší, ale aj tak ma celá táto fáza dosť bavila, hlavné duo si ma získalo pomerne rýchlo a začal som sa tešiť na ich spoločnú kariéru, ale nakoniec to nie je žiadny problém, lebo aj kriminálna línia, ktorej sa film začne venovať hneď potom je veľmi dobre zvládnutá. Čakal som niečo odľahčenejšie, ale vyšetrovanie únosu žien je nielen dejovo dostatočne zaujímavé a nie úplne predvídateľné, ale aj slušne surové. A tak si film po celý čas drží výborné tempo a kvalitne fungujú humorné, ale aj dramatické časti. S obsadením tu nemám problém, ako som spomínal, hlavné duo je dostatočne sympatické, obe postavy sú zaujímavé a síce im herecky viac vyhovuje tá komediálna rovina, ale ani v dramatickej mi nevadili, k tomu pár dobre zvolených vedľajších postáv a slušní záporáci. Akčná stránka tu zase až tak neviniká, ale aj tak film ponúkne pár obstojných súbojov a nejakú tú naháňačku. Podobne je na tom aj humor, nie je ho tu zase až tak moc, ale pár krát som sa zasmial, časť na akadémii je typicky juhokórejská s ich špecifickým humorom a mimo toho ma zabavila hlavne snaha odlákať pozornosť policajnej hliadky. A režijne je to očakávaný žánrový štandard, tu nemám väčších výhrad. Takže očakávane žiadny klenot, ale aj tak sa mi na Midnight runners pozeralo veľmi dobre a určite je to jeden z tých lepších podobných filmov za poslednú dobu. 75%(4.11.2017)

• - Ve filmu hrála písnička „On Top Of The World“ od rockové skupiny Imagine Dragons a dále písnička „She Looks So Perfect“ od 5 Seconds of Summer. (BlackHood)