Cheongnyeongyeongchal

• Jižní Korea 청년경찰 (více)

Dva kamarádi, kadeti policejní akademie, Park Gi-jun (Seo-joon Park) a Kang Hee-yeol (Ha-neul Kang) jsou na opušťáku svědky únosu mladé dívky. Zločin nahlásí, ale když je policisté neberou moc vážně a odmítnou okamžitě začít s vyšetřováním, sami se pouští po stopách únosců, aby dívku zachránili. (LangiJ)

sniper18

Tentoraz síce proti zločinu nestojí dvojica skúsených detektívov, ako vo väčšine podobných filmoch, ale len obyčajní kadeti bez žiadnych skúseností, ale práve toto ho od nich odlišuje a hlavne mi táto voľba až prekvapivo dobre sadla. Tréning na akadémii síce mohol zabrať aj viac času, stále mohol byť ešte trochu vtipnejší a nápaditejší, ale aj tak ma celá táto fáza dosť bavila, hlavné duo si ma získalo pomerne rýchlo a začal som sa tešiť na ich spoločnú kariéru, ale nakoniec to nie je žiadny problém, lebo aj kriminálna línia, ktorej sa film začne venovať hneď potom je veľmi dobre zvládnutá. Čakal som niečo odľahčenejšie, ale vyšetrovanie únosu žien je nielen dejovo dostatočne zaujímavé a nie úplne predvídateľné, ale aj slušne surové. A tak si film po celý čas drží výborné tempo a kvalitne fungujú humorné, ale aj dramatické časti. S obsadením tu nemám problém, ako som spomínal, hlavné duo je dostatočne sympatické, obe postavy sú zaujímavé a síce im herecky viac vyhovuje tá komediálna rovina, ale ani v dramatickej mi nevadili, k tomu pár dobre zvolených vedľajších postáv a slušní záporáci. Akčná stránka tu zase až tak neviniká, ale aj tak film ponúkne pár obstojných súbojov a nejakú tú naháňačku. Podobne je na tom aj humor, nie je ho tu zase až tak moc, ale pár krát som sa zasmial, časť na akadémii je typicky juhokórejská s ich špecifickým humorom a mimo toho ma zabavila hlavne snaha odlákať pozornosť policajnej hliadky. A režijne je to očakávaný žánrový štandard, tu nemám väčších výhrad. Takže očakávane žiadny klenot, ale aj tak sa mi na Midnight runners pozeralo veľmi dobre a určite je to jeden z tých lepších podobných filmov za poslednú dobu. 75% ()

*CARNIFEX*

Prvá polovica "ponúka" pomerne odľahčený pohľad na policajnú prácu, počas ktorej si mnohí diváci uvedomia, prečo chodia žandári vo "dvojici". Následne sa síce samotný príbeh odohráva v takmer rovnakom "duchu", no mierne naberie na obrátkach, pričom najmä vďaka záverečnej, živšej tretine, je o zábavu viac menej postarané. No a i keď nie všetko sa postretlo s logikou, film bavil dosť nato, aby si zaslúžil ľahko nadpriemerné hodnotenie. P.s: Záver do bodky vypointovaný. Urobíte "dobre", no nakoniec sa budete "obávať", aby ste neboli zatratený. ()

Dragoni

Midnight Runners je příběhem sledující 2 kadety policejní akademie, kteří byli svědky únosu mladé dívky, ale díky byrokracii a nedostatku lidí u Policie se rozhodli dívku vypátrat dříve, než by se snížili šance na její vypátrání. Tohle je jeden z těch důvodů, proč rád koukám na korejské filmy. Dokáží udělat i z vážného tématu místama lehkou komedii, ale zachovat si tu dramatickou složku. Ano je to naivní, ale zároveň i příjemné a inspirativní. ()

EvilPhoEniX

Zpočátku mě film příliš nelákal, ztřeštěné korejské komedie mi jsou docela proti srsti, ale tohle bylo velmi povedené. Policejní Akademie a rekrut nových kadetů je u mne vítáné téma ( Tréning bych však klidně nechal delší) a hlavní dvojice kadetů je velmi sympatická a zábavná. První hodina se zaměřuje spíše na humor,výcvik a studium, ale jakmile se stanou svědkem zločinu, budou se snažit všemu přijít na kloub, Je zde jedna výtečná a velmi napínavá naháněčka a skvělé akční finále, kde potěší závěrečný fight s velmi bojově zdatným záporákem, Velmi zábavný film, který rychle utíká. 75% ()

silentname

"Midnight Runners" je podľa mňa ďalším skvelým Juhokórejským filmom. Najprv som si myslel, že to bude trošku ľahšie, no v momente ako sa príbeh do toho zapojí, je to podľa mňa dobrý akčný thriller s dobrými hlavnými hrdinami. Obaja majú svoje vtipné momentky, no súčasne z nich človek cíti veľkú dávku záujmu, zanietenosti a dobré srdce. A tak keď uvidia, že mladú dievčina bola unesená, rozhodnú sa zapojiť svoje znalosti z dvoch rokoch na policajnej akadémii. Lenže ešte sú stále len študenti, polícia nechce nič reálne podniknúť, lebo musia držať zaužívané postupy a tak neostáva čas na to, aby zachraňovali ďalšie životy. A tak sa do toho títo dvaja študenti pustia na vlastnú päsť. Len postupne zistia, že boli svedkami niečo oveľa horšieho a komplexnejšieho než len obyčajný únos. A možno môžu zachrániť viac, než len jeden ľudský život. Osobne poviem, že story je tu veľmi dobrá a obaja naši hrdinovia sú super. A ich priateľstvo je veľmi dobre spracované. Možno by mi vôbec nevadilo, keby som videl nejaký ďalší film s nimi. Postavy okolo nich sú na tom osobne trošku horšie. Najmä keď ide o týpkov, ktorým viac záleží na predpisoch. A hoci niektorí majú nejaké argumenty, tak mám pocit, že môžu občas urobiť trošku viac. Zloduch je celkom schopný a akčný, no moc toho o ňom nevieme. Proste je to len padouch. No rozhodne sa vie biť. A keď už je reč o bitkách, tak akčné scénky v závere filmu sú skutočne fenomálne. Vyzerajú skvele, je tam veľké množstvo akcie a súčasne cítime aj veľkú zraniteľnosť našich hrdinov. No sú odvážni a odhodlaní. A na konci im práve to pomôže dobojovať to do zdarného konca. Osobne si myslím, že "Midnight Runners" je dobrou komédiou, no súčasne to má aj dobré akčné a thrillerové momentky. Ak hľadáte dobrý ázijský film, toto nie je zlá voľba. Čeknite si ho a posúďte sami. Hodnotenie: A- ()

• Natáčení začalo 21. listopadu 2016 ve městě Yongin v provincii Gyeonggi (Jižní Korea) a skončilo 23. února 2017. (mikki089)
  • Ve filmu hrála písnička „On Top Of The World“ od rockové skupiny Imagine Dragons a dále písnička „She Looks So Perfect“ od 5 Seconds of Summer. (BlackHood)