Časopis People vyšetřuje (TV seriál)

People Magazine Investigates

Krimi / Dokumentární

USA, 2016, 42 min

• contreras

V porovnání s tím hnojem, co servíruje divákům ID Xtra je to relativně povedené, epizoda Sériový vrah z Long Islandu byla možná tříhvězdičková.. Ale.. Nelíbí se mi přístup, který láká šokujícími fakty a blá blá blá... Půlka z věcí nedává smysl, pokládat si kriminalistické otázky (pokud nevíte co znamená tento pojem, možná Vás to doopravdy chytne) je uplně zbytečné. Prostě vyšetřovatelé jsou v koncích, stopa dávno vychladla a co teď? S fanfárami přijde tato reklama na People magazine (chápu jakékoliv snahy zastavit úpadek tištěného slova) který téměř garantuje pikantní fakta, mrazivé okolnosti, blá blá blá. Následuje pouze rekapitulace za vydatné podpory dramatizace a samoúčelnosti. Nic nového se nedozvíme, People s ničím nepohne. Naopak, nenazývá věci pravými jmény.. vyšetřovací verze se tu prezentují jako obvinění a celé to na mě působí jako náznak toho, že média jsou mocnější, chytřejší a prostě tak nějak lepší, než OČTŘ. Policie totiž nemá žádný zájem a hlavně schopnosti něco objasnit :D ale jakmile se do toho vloží kabelovka, tak nám pravda začne vylejzat :D leda hovno(22.5.2017)