Macabro

Žena díky své nedbalosti přichází o syna a později také po autohavárii o milence. Z psychického šoku se potom vzpamatovává v instituci pro duševně choré. Po propuštění z ústavu se stěhuje do penzionu, o který se stará nevidomý syn bývalého majitele, jenž nedávno skonal. S každým dnem roste chtíč vilného slepce, ale žena se snaží zůstat věrná mrtvému milenci. Tato situace vrcholí při víkendové návštěvě její dcery. Všechna tajemství budou odhalena a nic už nezůstane nikdy stejné. (Chatterer)

obitus

Oficialne druhy film Lamberta Bavy, ale je na nem videt, ze pobral hodne zkusenosti z praci se svym otcem. Pribeh plyne hodne pomalu (pro nekoho mozna az nudne) a cely film je vystaveny hlavne na huste atmosfere a hereckych vykonech. Tady nejvic zaujme Stanko Molnar jako slepy chlapec, jeho smutny zivot vypada opravdu hodne verohodne. No a pak samozrejmne ta mala zruda Lucy, malokdy se najde tak neprijemnej detskej herec. Vpodstate nemam nic, co bych Macabru vytknul a je jen na vas, jestli mate naladu na pomaly, atmosfericky a trochu divny pribeh o lasce. ()

Bloody13

Celkem povedená záležitost se želvím tempem z dílny Lamberta Bavy. Po většinu času se film tváří jako ponuré drama s erotickým nádechem, který se odehrává v jednom starém domě a se třemi hlavními postavami, z nichž jedna je extrémně odpudivá (malá dcerka), druhá je vám u prdele (narušená matka), třetí perfektně zahraná (slepec). V závěru se však tahle fasáda změní na totální psycho-jízdu jako kráva, snímek konečně dostává spád a dojde i na nějakou tu nechutnost. Bohužel, díky spoileroidnímu coveru bude divákovi předem jasné, kam to všechno spěje. Pozornost si však zaslouží. ()

darkrobyk

Vskutku makabrózní! Po dlouhých letech jsem si film moc nepamatoval, vlastně jen to tajemství. Ale i tak jsem si znovu užil mysteriozní italskou školu (když se spojí Bava a Avati, těžko vznikne něco normálního). Je škoda, že zdejší obsah zbytečně prozrazuje více, než by musel, ba co dím, v některých komentech se dozvíte i tajemství, které by mělo zůstat co nejdelší dobu utajené... Pěkná kamera, naprosto skvělá hudba (byť mi ve vypjatých situacích rvala uši), nepříjemný zvuk telefonu a cosi ukrytého v kuchyni. Matka je nevěrnice, ovšem na dceru - ultrasvini - nemá. Konec mne uspokojil... Pro současného diváka možná místy pomalejší, ale směřující k bizarnímu závěru. Výborná Stegersová táhne statečně celý film, Molnar jí obětavě přihrává. Pro milovníky divných filmů. Tvůrci si jen mohli odpustit reklamní slogan - podle skutečné události. Tomu přece nemůže věřit nikdo... ()

JohnnyD

Aká matka, taká Katka. Pomerne nechutná variácia na jednu slávnu poviedku žánru southern gothic, ktorá je ale katastrofálne vyrozprávaná a pomerne nezaujímavo nakrútená. ()

Paldini

Velice komorní příběh s prvky hororu o potřebě lásky (partnerské, mateřské). V podstatě se vše točí jen kolem tří postav v jedné jediné lokaci, což může zavánět průserem. Naštěstí se nic takového nestane a Macabro sice nepřekvapí, ale pobaví. No a rozhodně jsou distributoři pěkně hloupí, protože tak spoilerozní plakát se moc často nevidí. ()

misterz

Pointa a kriminálne pozadie príbehu sa snažia diváka šokovať, žiaľ ale nie s moc dobrým výsledkom. Niektoré črty perverzne pokrivených charakterov tu síce boli načrtnuté dobre (cynizmus, psychopatia a asociálnosť dievčaťa, u matky zase erotománia, nekrofília....), vo výsledku a v kontexte príbehu táto mixáž rôznych úchyliek však na mňa pôsobila naivne a veľmi umelo. A to nehovorím o tom, že dosť dôležitá časť pointy tu kvôli nepochopiteľne spoilujúcemu posteru bola jasná vlastne už od začiatku. 50/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour. ()

pornogrind

Ani tady mě Lamberto Bava nepřesvědčil. Říká se že jablko nepadá daleko od stromu, ale tohle jablko ( Lamberto Bava ) se zakutálelo trošku dál než by mělo. ()

Vojtino

Nejzajímavější během celého sledování bylo představovat si, jak musel ve skutečnosti vypadat ten psychologicky prapodivný slepenec reálných zločinů, který posloužil jako předloha. Film sám o sobě totiž příliš nefunguje. Nestanoví si žádná jasná pravidla, což má za následek, že většina (rádoby šokujících) výjevů působí absolutně nevěrohodně a nabourává tak jakýkoliv náznak atmosféry. PS: Vyhněte se plakátům a coverům, pokud chcete být alespoň částečně překvapeni. ()

LION-MR.T

Podivný příběh lásky slepce a dívky. Spíše bych napsal,že se jedná o drama s dobře udělanou atmosférou přispívající k tomu dobré lokace a dobré herecké výkony. ()

PetrPan

Ten konec, proboha ten konec!! Při závěrečné noticce o následném vyšetřování oné události v příběhu údajně založeném na skutečnosti opravdu přejde mráz po zádech. Lamberto Bava mistrně vygradoval už tak odporný a úchylný příběh o chtíči, který jde až za hrob a už jen za to mu patří můj obdiv i pětihvězdičkové hodnocení. Wau. ()

Karamanlis

Macabro určite nie je márnym počinom, nie je to však úplne moja šálka kávy. Objavuje sa tu síce zopár narušených ľudských charakterov a film má zvláštnu trudnú atmosféru, výraznejšie hororové prvky tu však s výnimkou finále, v ktorom sa dianie mierne zintenzívni skôr absentujú. ()

corpsy

Taliansky hororový tvorcovia mali od nepamäti náturu riadne šokovať. Príbeh ženy, ktorá si to rozdáva so svojim milencom aj po jeho smrti, teda vlastne...len s jeho hlavou, o ktorú prišiel pri autonehode. Láska až za hrob, alebo len zvrhlá úchylka? Jednoznačne šťavnaté sústo talianskej hororovej školy. Bava to jednoducho vie a pomáhajú mu pri tom skvelá kamera a výborný herecký výkon Stanka Molnara. ()

kaylin

Některá odhalení tohoto filmu jsou skutečně správně temná. Když zjistíte, co je v mrazáku, tak vás to šokuje, stejně jako slepého muže, který je tou pomyslnou červenou nití. Jako kdyby neměl vliv na děj, ale všechno jen musel sledovat pomocí svých uší a svého hmatu. „Macabro“ je výborné bizarní dílko, které stojí v italské hororové historii určitě za pozornost. Není to klasické giallo, ale má jeho prvky, především pak ale disponuje všudypřítomnou atmosférou šílenství. ()

Koly

Název MACABRE v kombinaci s tím, že ho natočil Lamberto Bava mi dával tušit kvalitní podívanou. Ovšem po tom, co jsem zahlédl v úvodních titulcích, že scénář a příběh má na svědomí Pupi Avati, moje očekávání stouply na nejvyšší možnou hranici. Proto mě ani nepřekvapilo, že film má tolik pomalý tah na bránu a snad se ani nejedná o horror, spíš jde o nějaké hodně temné drama. Herecky zde exceluje Bernice Stegers (ani jsem se tomu slepcovi místi nedivil, že po ní tolik jel) a dojem na mě určitě taky udělala Veronica Zinny v roli malé Lucy. Nejvíc mě nadchnula závěrečná scéna, jejíž vyvrcholení bylo pro mě opravdu nečekané a fakt jsem se lekl, až jsem se polil kávou. No ale přece jenom od kombinace L. Bava - P. Avati jsem čekal něco a malinko lepšího, něco nezapomenutelného. Takže to bude "jenom" za čtyři. ()

Warhorr

No ty vole. Na to, že to byl první režisérský počin Lamberta Bavy tak se s tím vůbec nesral a do světa hororů vstoupil víc než slušně. Je pravda, že těch hororových prvků tam sice moc není a celý film působí spíše takovým psychothrillerem, ale když už na to přijde, tak má člověk někdy chuť odvrátit zrak od obrazovky. Zvrhlá a ujetá matka v akci a do toho započítejte ještě šílenou dcerušku. Co na to víc říct ? Edmund Kemper likes this. ()

Hapretor

Nechutné až moc. Ale pro mě zároveň vtipné ... na konci jsem se musel fakt smát ... jak je to celé bizarní a absurdní ... ()

bubblebobble

Grcky, fujky a ešte jedno odporné decko k tomu. Miestami trošku nudilo ale keďže ten záver bol podíváníčko, neváham dať 4*. Aj saxíková hudbička s lajt porno motívom potešila. ()

ac1976

Prekvapujúce, že sa taká nudná blbosť vyškriabala na 70%. Otrasné herecké výkony a blbé dialógy to asi nezavinili, snáď pomohla záverečná scéna, priznávam, že som sa z chuti zasmial :-). Fakt niekto počas pozerania premýšľal čo je v chladničke? Ponaučenie: Pozor na hlavu. ()

me_george

Nudná ptákovina. Ten konec to ještě dorazil tak, že jsem zvažoval odpad. Nakonec aspoň jedna hvězdička za to, že slepec to zahrál docela dobře. ()