poster

Macabro

 • USA

  Macabre

Horor / Thriller

Itálie, 1980, 89 min

Režie:

Lamberto Bava
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Pointa a kriminálne pozadie príbehu sa snažia diváka šokovať, žiaľ ale nie s moc dobrým výsledkom. Niektoré črty perverzne pokrivených charakterov tu síce boli načrtnuté dobre (cynizmus, psychopatia a asociálnosť dievčaťa, u matky zase erotománia, nekrofília....), vo výsledku a v kontexte príbehu táto mixáž rôznych úchyliek však na mňa pôsobila naivne a veľmi umelo. A to nehovorím o tom, že dosť dôležitá časť pointy tu kvôli nepochopiteľne spoilujúcemu posteru bola jasná vlastne už od začiatku. 50/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour.(26.1.2016)

 • corpsy
  *****

  Taliansky hororový tvorcovia mali od nepamäti náturu riadne šokovať. Príbeh ženy, ktorá si to rozdáva so svojim milencom aj po jeho smrti, teda vlastne...len s jeho hlavou, o ktorú prišiel pri autonehode. Láska až za hrob, alebo len zvrhlá úchylka? Jednoznačne šťavnaté sústo talianskej hororovej školy. Bava to jednoducho vie a pomáhajú mu pri tom skvelá kamera a výborný herecký výkon Stanka Molnara.(25.2.2011)

 • Vojtino
  **

  Nejzajímavější během celého sledování bylo představovat si, jak musel ve skutečnosti vypadat ten psychologicky prapodivný slepenec reálných zločinů, který posloužil jako předloha. Film sám o sobě totiž příliš nefunguje. Nestanoví si žádná jasná pravidla, což má za následek, že většina (rádoby šokujících) výjevů působí absolutně nevěrohodně a nabourává tak jakýkoliv náznak atmosféry. PS: Vyhněte se plakátům a coverům, pokud chcete být alespoň částečně překvapeni.(7.5.2015)

 • obitus
  ****

  Oficialne druhy film Lamberta Bavy, ale je na nem videt, ze pobral hodne zkusenosti z praci se svym otcem. Pribeh plyne hodne pomalu (pro nekoho mozna az nudne) a cely film je vystaveny hlavne na huste atmosfere a hereckych vykonech. Tady nejvic zaujme Stanko Molnar jako slepy chlapec, jeho smutny zivot vypada opravdu hodne verohodne. No a pak samozrejmne ta mala zruda Lucy, malokdy se najde tak neprijemnej detskej herec. Vpodstate nemam nic, co bych Macabru vytknul a je jen na vas, jestli mate naladu na pomaly, atmosfericky a trochu divny pribeh o lasce.(21.5.2005)

 • Bloody13
  ***

  Celkem povedená záležitost se želvím tempem z dílny Lamberta Bavy. Po většinu času se film tváří jako ponuré drama s erotickým nádechem, který se odehrává v jednom starém domě a se třemi hlavními postavami, z nichž jedna je extrémně odpudivá (malá dcerka), druhá je vám u prdele (narušená matka), třetí perfektně zahraná (slepec). V závěru se však tahle fasáda změní na totální psycho-jízdu jako kráva, snímek konečně dostává spád a dojde i na nějakou tu nechutnost. Bohužel, díky spoileroidnímu coveru bude divákovi předem jasné, kam to všechno spěje. Pozornost si však zaslouží.(23.10.2011)

 • - Film byl inspirován skutečným zločinem, který se stal v New Orleans. (Chatterer)