poster

Macabro

 • anglický

  Macabre

Horor / Thriller

Itálie, 1980, 89 min

Producenti:

Antonio Avati
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Pointa a kriminálne pozadie príbehu sa snažia diváka šokovať, žiaľ ale nie s moc dobrým výsledkom. Niektoré črty perverzne pokrivených charakterov tu síce boli načrtnuté dobre (cynizmus, psychopatia a asociálnosť dievčaťa, u matky zase erotománia, nekrofília....), vo výsledku a v kontexte príbehu táto mixáž rôznych úchyliek však na mňa pôsobila naivne a veľmi umelo. A to nehovorím o tom, že dosť dôležitá časť pointy tu kvôli nepochopiteľne spoilujúcemu posteru bola jasná vlastne už od začiatku. 50/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour.(26.1.2016)

 • PetrPan
  *****

  Ten konec, proboha ten konec!! Při závěrečné noticce o následném vyšetřování oné události v příběhu údajně založeném na skutečnosti opravdu přejde mráz po zádech. Lamberto Bava mistrně vygradoval už tak odporný a úchylný příběh o chtíči, který jde až za hrob a už jen za to mu patří můj obdiv i pětihvězdičkové hodnocení. Wau.(31.3.2016)

 • Paldini
  ****

  Velice komorní příběh s prvky hororu o potřebě lásky (partnerské, mateřské). V podstatě se vše točí jen kolem tří postav v jedné jediné lokaci, což může zavánět průserem. Naštěstí se nic takového nestane a Macabro sice nepřekvapí, ale pobaví. No a rozhodně jsou distributoři pěkně hloupí, protože tak spoilerozní plakát se moc často nevidí.(5.6.2006)

 • kaylin
  ****

  Některá odhalení tohoto filmu jsou skutečně správně temná. Když zjistíte, co je v mrazáku, tak vás to šokuje, stejně jako slepého muže, který je tou pomyslnou červenou nití. Jako kdyby neměl vliv na děj, ale všechno jen musel sledovat pomocí svých uší a svého hmatu. „Macabro“ je výborné bizarní dílko, které stojí v italské hororové historii určitě za pozornost. Není to klasické giallo, ale má jeho prvky, především pak ale disponuje všudypřítomnou atmosférou šílenství.(13.12.2014)

 • obitus
  ****

  Oficialne druhy film Lamberta Bavy, ale je na nem videt, ze pobral hodne zkusenosti z praci se svym otcem. Pribeh plyne hodne pomalu (pro nekoho mozna az nudne) a cely film je vystaveny hlavne na huste atmosfere a hereckych vykonech. Tady nejvic zaujme Stanko Molnar jako slepy chlapec, jeho smutny zivot vypada opravdu hodne verohodne. No a pak samozrejmne ta mala zruda Lucy, malokdy se najde tak neprijemnej detskej herec. Vpodstate nemam nic, co bych Macabru vytknul a je jen na vas, jestli mate naladu na pomaly, atmosfericky a trochu divny pribeh o lasce.(21.5.2005)

 • - Film byl inspirován skutečným zločinem, který se stal v New Orleans. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace