Richard Jewell

• USA Richard Jewell (více)

Clint Eastwood obohatil svou režijní filmografii o další film podle skutečné události. Snímek nazvaný podle hlavního protagonisty Richard Jewell se vrací do roku 1996, kdy se během XXVI. letních olympijských her v Atlantě podařilo pracovníku bezpečnostní agentury, Richardu Jewellovi, zachránit tisíce životů nálezem batohu s výbušninou. Z prvotně oslavovaného hrdiny se však později, kvůli manipulativním a zavádějícím informacím z médií, stává hlavní podezřelý. Odstartovaná mediální kampaň pak pomalu ničí hrdinství jednoho muže v očích národa a to spolu s vysilujícím vyšetřováním ze strany FBI činí z jeho doposud poklidného života doslova peklo na zemi. (Vertical Entertainment)

balcazar

Vážne sa mieša s bizarným, miestami až komickým. Silný príbeh verzus neohrabaný hrdina, ktorého vykreslili ako potenciálneho zločinca. Priznám sa, neštudoval som originálneho Richarda Jewella, vo filme to však vyzeralo, akoby bol hlavnou postavou Homer Simpson. Nicméně... Popri boji jednotlivca s FBI aj médiami film ukazuje, akú silu ovplyvňovať verejnú mienku majú práve médiá, takže film rozpitváva chtiac-nechtiac viacero tém a rovín. Čo ma však mimoriadne zaujalo, bol výber postáv, ktoré sa (možno až netradične) podobali na originály a najmä skvelé výkony. Nielen Hauser ako hlavná postava, ale najmä Sam Rockwell ako právnik a Kathy Batesová ako Jewellova mama si zaslúžia obzvlášť môj potlesk. ()

Nix

Ani jsem netušil, že se něco takového stalo. A zase mi to naservíroval Clint, takže záruka kvality byla zaručena. Perfektní story, chudák hlavní postava, soucítil jsem s ní, každopádně bych nechtěl být v jeho kůži. A nemůžu si pomoct ale Paul v hlavní roli je prostě skvělý, takový ňouma, otázkou je jestli je opravdu takový nebo to fakt jen hraje ( v jiném filmu je zase ňouma tak nevím). Ale celkově jsem si to užil. ()

Comida

Obyčejný film o neobyčejném člověku se skvělým hereckým obsazením. I přesto že většinu času film udržuje divákovu pozornost, posledních pár desítek minut je strašně únavných, díky kterým jsem si jen přál konec i přes fakt že jsem celou dobu hlavní postavě fandil. Dalším problémem je že většina scén snažících se dojmout (až na maminčin proslov, to celkem zabralo), působí spíše uměle a otravně. Clint Eastwood si rozhodně našel dobrou látku, jen z ní nevyždímal maximum a natočil stereotypní drama jenž není přímo špatné, přece jenom jde vidět že natáčel s láskou, ale bohužel ta menší nudnost se dá těžko tolerovat, zvlášť když film má jen něco málo přes dvě hodiny. 6/10. ()

Alois88

Jednou mi budou tyto velké příběhy malých lidí od pana Eastwooda chybět. Když jsem viděl trailer na tento film, měl jsem pochybnosti, působil dost nudně. Ještěže jsem věřil svému oblíbenci. O událostech z Atlanty jsem něco málo četl, takže jsem věděl jak to celé dopadne, ale i tak to bylo napínavé až do konce. Většina postav dokonale uvěřitelných a z vlivu médií běhá mráz po zádech - to ale není žádná novinka, že? ()

RAFT

Režisér, Clint Eastwood umí dokonale odvyprávět příběh, podle skutečné události to se musí uznat.Natočené ,tak jak to umí jedině Clint ,každý jeho film je skvělý.Sam Rockwell v roli právníka tak, tahle role mu sedla .Takového pohodového právníka zahrál skvěle.80% ()

brigante

Malinko slabší Eastwood. To ale vůbec neznamená, že by to byl špatný film. Naopak, jako vždy, řemeslně a herecky perfektní, především představitel RIcharda a Sam Rockwell coby jeho obhájce jsou výborní. Zbytek osazenstva je trochu do počtu. Problém je, že tentokrát chybí nějaký větší emocionální dopad. Sdělení je jasné. Ale emotivní momenty zkrátka fungují tak napůl. A někdy tlačí mistr na pilu až příliš. Zkrátka méně je někdy více. Přesto nezpochybnitelných 8/10 ()

neo250

Nie nadarmo sa hovorí, že na dobrý film treba dobrého režiséra. Eastwood nesklamal. Geniálny film, miestami malé zimomriavky. silné 4* ()

Marty7CZ

Senzace, mistře Clinte! Takový bijaky točit, to je fakt něco! Vynikající film, báječný herci a Rockwell jako kladas mi taky sedí! Paráda za 80% ()

Maniik88

Clint sa v poslednej dekáde zameral hlavne na filmy podľa skutošných udalostí a ide mu to fakt skvelo. A som mu vďačný, aspoň mám čo pozrieť so svojou náročnou manželkou. Príjemná zmena mať za hlavnú postavu normálneho človeka, ktorý je navyše chudák tlstý a nie moc sympatický. V tomto filme odceňujem hlavne vyzobrazenie médií a ich drtivý dopad na človeka. To ako dokážu niečo prekrútiť, ako dokážu niekoho prenasledovať až niektorí spáchajú samovraždu. Ako varia z vody kľudne aj 3 roky (viď Trump vs. Ruské vmiešavanie do volieb). Skvelý tu bol právnik, no a záver som si užil, ako sa pobavili s agentmi FBI. "Myslíte si, že ďalší securiťák nahlási podozrivý batoh, po tom čo ste ma prenasledovali? Alebo radšej ujde a nechá to tak?" ()

G.THOMPSON

Vynikající film. Klobouk dolů hlavně režisérovi Clintu Eastwoodovi. Aby někdo natočil tak kvalitní film a ještě k tomu v jeho věku, to si zaslouží velký obdiv. ()

-tHESWINe-

Po shlédnutí filmu o tom, jak se média a FBI snažili z průměrně hloupého Američana udělat teroristu, jsem se cílit hloupě. Asi tak hloupě, jak se museli cítit FBI když uznali Richardovu nevinu. Ovšem na rozdíl od nich, já jsem neviděl tu pěknou reportérku nahou. Příběh je poutavý, to jistě, ale tak nějak to vyšumí do nicoty v poslední třetině, stopáž je jak dlouhý pátek před víkendem. A jak to, že Richarda nehrál Clint Eastwood? Zklamání ... ()

celticek

Je třeba vsadit na jistotu a to je Eastwood, už pár let. Rockwell byl super, ovšem hlavně Hauser steals the show. Nenásilně natočené bez trapných cukrbliků. Připomnělo mi to Sullyho. Tento snímek je ale o něco lepší. Fajn podívání. ()

Gertruda.W

Já chci také takového právníka. Svět je tak nespravedlivý a život tak těžký. A takhle by to mělo být. Pohádka, jakou prostě někdy potřebujeme. Díky Clinte za to, že jste. ()

Joedas

Nic převratnýho nebo mimořádnýho, jen další solidně odvyprávěná eastwoodovka, která ve mně při svý jednoduchosti vyvolávala dost silný emoce. Takhle vzteklej jsem z kina dlouho neodcházel. Clint nám prostě připomíná, že instituce se silou a dosahem, ale tím pádem i ohromnou odpovědností, jsou lákavym místem pro kariéristickou lidskou žumpu, která v nich uspěje spíš než dobráci typu Richarda Jewella. Když se tam ta kráva (velmi slušně zahraná Olivií Wilde) začala ohánět zodpovědností nebo když jí ztekla slza na konferenci, měl jsem v hlavě hodně brutální představy, jak jí vysvětlit, že je na tomhle světě zbytečná. Nemohli by podobný lidi táhnout někam do prdele na kraj světa, odkud by nemohli ničit životy ostatním? Díky Clintovi za tenhle důležitej film, díky výbornejm hercům a ještě jednou díky Martymu McDonaghovi, že hollywoodu se vší parádou předved, co dokáže nekonečně sympatickej Sam Rockwell. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

16.12.2019

Eastwoodova novinka ještě letos

Eastwoodova novinka ještě letos

28.09.2019

Clintu Eastwoodovi sice táhne na devadesát, jeho režijní zápal by mu ale mohl závidět leckterý mladší tvůrce. Slavný herec a režisér začal svůj nejnovější snímek The Ballad of Richard Jewell natáčet… (více)