Richard Jewell

• USA Richard Jewell (více)

Clint Eastwood obohatil svou režijní filmografii o další film podle skutečné události. Snímek nazvaný podle hlavního protagonisty Richard Jewell se vrací do roku 1996, kdy se během XXVI. letních olympijských her v Atlantě podařilo pracovníku bezpečnostní agentury, Richardu Jewellovi, zachránit tisíce životů nálezem batohu s výbušninou. Z prvotně oslavovaného hrdiny se však později, kvůli manipulativním a zavádějícím informacím z médií, stává hlavní podezřelý. Odstartovaná mediální kampaň pak pomalu ničí hrdinství jednoho muže v očích národa a to spolu s vysilujícím vyšetřováním ze strany FBI činí z jeho doposud poklidného života doslova peklo na zemi. (Vertical Entertainment)

Eaton_Hunt

Je dechberoucí jak tento snímek dokáže ukázat realitu ve směru hlouposti a naivity, která vás může zničit. Opravdu bezchybný snímek, dá se říci, o smutném a vážném příběhu, a kdo jiný než Clint Eastwood si to vzal na starost, i v 90 letech dokáže svojí režií mě postavit na nohy a zatleskat mu. Výborná scéna s výbuchem pro mě ještě o to lepší, jelikož jsem se na to koukal, aniž bych věděl o čem má být hlavní děj. Taky velké plus neokoukatelný herci jako např.: Sam Rockwell, kterého jsem viděl naposledy ve filmu Moon. Úžasně vážný film.10/10 ()

PTuranyi

Obstojne natočený dramatický príbeh Richarda Jewella, ktorý ako dobrosrdečný chlapík túži byť ochrancom zákona. Má však smolu, že jeho profil zapadol FBI do obrazu páchateľa a tak sa stáva terčom vyšetrovania a médií. Produkcii sa podarilo vytvoriť dramatickú atmosféru aj keď role sú od počiatku rozdelené. Richard a jeho právnik sú tí dobrí a FBI reprezentovaná agentom Brandonom Walkerom a média stelesnené novinárkou Kathy Scruggs sú tí zlí. Herci hrajú svoje roly dobre ale dobrí majú navrch. Hlavne Sam Rockwell v úlohe advokáta exceluje. Šancu zmiasť divákov pochybnosťami zostáva nevyužitá takže ani na okamih nezapochybujete o tom, že teroristom nie je Richard. Preto mu však budete držať palce až do konca. 75% ()

MyPupa

Clint Eastwood prostě nezklame. Naprosto splnilo má očekávání. Kvalitně zpracované téma nevinnosti amerického hrdiny, který je mediálně vláčen směrem k vině a trestu. Dvě hodiny zajímavého příběhu, který umí vyvolat emoce. Přesně to, co od filmu čekám. Dávám 90%. ()

Mates Hradecky

Děkuji mistře Eastwoode, že jste mě opět nezklamal. Dík že jste si vybral jako hlavního hrdinu vlastně antihrdinu a já jako lidový divák mohl jsem film nejen shlédnout, ale i prožít. Přeji Vám hodně zdraví a aby Vám Stvořitel ještě hodně plodných let naděliti ráčil a mohl ještě natočit pár dokonalých filmů. ()

baron156

Clint Eastwood je prostě borec. Až odejde (doufám že bude natáčet do 120 let :)) tak Hollywood ztratí velkou legendu. Příběh o Richardu Jewellovi, kterého málem zničila jeho ochota. Obyčejný příběh člověka s náhledem na city a slušné herecké výkony, hlavně musím vyzdvihnout Kathy Bates. ()

Brozason

Příběhy které píše sám život ,ale sfilmovat je umí takhle jenom jeden člověk. Děkuju mnohokrát Clinte. /100%/ ()

mircxxx

Paul Walter Hauser je naprosto dokonalý, v druhé půlce filmu možná o něco lepší než v polovině první. Kritizovat film, protože "je předvídatelný", je u "based on real story" trošku střelba do vlastní nohy. Jon Hamm hraje FBI zmrda perfektně, jak ten mě sral!! Celkově ta aféra kolem Jewella ve své době asi vzala iluze mnohým vyznavačům ochránců zákona. Takto zklamaní nemusí film hodnotit vysoko. Já žádné iluze nemám a hlavně závěrečné dojemné prozření hlavního hrdiny dodalo filmu v mých očích poslední pátou hvězdu. ()

RoyBatty444

Ako vždy u Eastwooda natočené s citom a nepreplácané hollywoodskym pátosom. Herecky vyčnieva v svojej štandartke Rockwell ale aj Hauser a ostatný sú vierohodný. Priznať si chybu je u tých s mocou ťažké otázne je do akej miery je to pravdivo stvárnené. ()

chrisler

Úžasné ako dokázal Clint spraviť z jednoduchého príbehu takú strhujúci film. Príbeh zaujímavý ale nepovedal by som že sa to dá spracovať na 2 hodiny bez toho aby to nudilo... On to dal! Super ()

lubica1995

Výborný Sam Rockwell. Ten človek zahrá úplne všetko. Veľmi realisticky pracovný film.. Možno priveľa priestoru mala matka, ale pravdepodobne spolupracovala pri tvorbe filmu, tak preto. :( Herec, ktorý stvárnil hlavnú postavu bol dokonalý. ()

Tomulka

To je přesně film či látka (jak chcete) pro Clinta Eastwooda. Trošku mne mrzelo, že se film více nevěnoval faktů kolem toho případu bomby, ale jinak super. Film (potažmo režisér a herci) ve mne vyvolali přesně ty emoce, které měli. Lehce mi vadilo tempo filmu, protože přece jenom je zápletka celkem odhalená a jde jen o to jak to ve finále dopadne. Takže délka 131 minut je celkem dost. ()

Kamil111

Klasický americký příběh i se všemi nadnesenými detaily, ale nikdy ne za hranou. Přece jen však tomu chybělo více šťávy hlavně k závěru, který mohl být více vyhrocený. ()

Mark1983

Tak film je zpracován na jedničku, přestože samotný príběh, jenž je navíc autentický, je dosti pobuřující vzhledem toho, co se týče bezcitných médií a bezpráví. ()

bublinka4

Mám dojem, že tenhle film dostal mnohem míň pozornosti, než kolik by si zasloužil. Je to řemeslně naprosto skvěle natočený a Paul Walter Hauser i Sam Rockwell byli na jedničku. A Clint Eastwood.. ten je prostě hustej. ()

Feacher

Na film jsem viděl trailer a skutečně mě to chytlo natolik, že jsem se na film podíval. Zpočátku hodně nezáživný, až jsen si říkal, jestli dělám dobře. Hlavní postava jako by mi ne a ne přírůst k srdci. Nicméně v průběhu filmu, když se děj více rozjel, tak už jsem se docela bavil.. a to až do konce. Skutečně je v takových případech ta chvilková bezmoc příšerná a je jen dobře, že díky dobrým lidem pravda zvítězila dřív, než mohlo být pozdě... 80% ()

Tucinka

moc jsem se na film těšila, říkám si ha Eastwood, téma naprosto skvělé, ale chvílemi jsem si říkala, co se vlče neuteče, škoda ()

Bogrant

V typicky pedantnom Eastwoodovskom štýle poňatý fragment toho, ako média dokážu zruinovať život jedného (nevinného) človeka. Pomaly sa nesúca dráma, ktorá vie naštvať, pobaviť, rozosmútiť i potešiť a ktorej najchválihodnejším apsektom je fakt, že Clint Jewella nijak zvlášť nevelebí, ani prehnane neoslavuje, iba s ním za pomoci skvelého výkonu Hausera súcití, čo je v tomto prípade úplne na mieste. Na druhú stranu mu však za tie dve hodiny ani "neprihodí" pod nohy žiadnu ťažšiu traumu, ktorou si skutočný Jewell isto musel prejsť (ak nerátam otravných paparazzov a domovú raziu), skôr si ide sebe vlastným spôsobom až do cieľa. Vzhľadom na jeho vek to však veľmi neprekáža a film je peknou poctou. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

16.12.2019

Eastwoodova novinka ještě letos

Eastwoodova novinka ještě letos

28.09.2019

Clintu Eastwoodovi sice táhne na devadesát, jeho režijní zápal by mu ale mohl závidět leckterý mladší tvůrce. Slavný herec a režisér začal svůj nejnovější snímek The Ballad of Richard Jewell natáčet… (více)