Dištanc (studentský film)

(festivalový název)

Krátkometrážní

Česko, 2017, 10 min

Tomáš Frkal

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (8)

• xxmartinxx

Spoilery: No je trochu vidět, že scénář vzniknul v hospodě u piva. A režie se z něj snaží vymáčknout aspoň situační humor, když čistě na papíře v něm vlastně žádný není. "Chlápek je vyhozený z práce, tak se oběsí" a "chlápek přistihne ženu při nevěře, tak mu rupne v bedně a skončí pod koly auta" jsou nezajímavý příhody, který vlastně nejsou ani pořádný černý historky - chybí jim prvek překvapení, gradace, postrádají pointu. Humor tohohle typu je založený na tom, že v divákovi je vyvoláno nějaký očekávání, aby bylo nakonec otočeno proti němu - tenhle prvek Dištancu úplně chybí. Vlastně vůbec nevím, jaká byla motivace tvůrců ty postavy sledovat a co má být na jejich smrti zajímavého nebo vtipného. Je to jako kdyby mi někdo vyprávěl vtip o tom, že dva lidi jeli tramvají na konečnou tak dlouho, až tam dojeli. (Přitom Lucie vtipná je, tak nevím, kde se to zvrtlo.)(20.1.2017)

Skvělý výkon Terezy Brodské. Carda nevím, jestli měl někdy hereckou důstojnost, ale tady ji získal. Dištanc je trapný a otřepaný - formou i obsahem surová hlubinná dřeň Okresního přeboru. Výklady o správném humoru nebo o správném věšení nemohou postihnout poetiku.(17.6.2017)

Pokud mel byt podle tvurcu pribeh z pocatku linearni, tak chapu, proc zomu dodali stavu zauzlovanim deje do flash/bakců/forwardů. Ale jinak prijmena cerna anekdota o hasicske soutezi s prijemnym obsazenim(9.2.2017)

Tohle nemá absolutně chybu. Dokonalé. Zhlédnuto zde: https://www.stream.cz/short-stream/10015689-distanc-temna-komedie-westernoveho-razeni-z-orlickeho-podhuri(1.7.2017)

• Savel

Nepřímý remake kraťasu Happy End, který cituje nelineární vypravěcí formu, venkovskou atmosféru a černý situační humor. Chybí mu ale ten vtip, který Happy End má (jelikož on sám je vtipem), který drží jeho kapitoly pokupě a graduje ho přes twisty až k závěrečnému překvapení. Oproti tomu Dištanc je koláž tří nemastných bezpointových události, které coby horké zprávy v ranním Blesku jistě fungují, ale na filmovou krátkometrážní komedii nestačí. Jiří Vaněk herecky příjemně překvapil.(21.1.2017)

• PoprockCZ

Pěkná cinematografie, ale příběh strádá. Pochmurný, nepřekvapující děj. Chtělo by to konečně něco pozivnějšího a inovativnějšího.(20.1.2018)

• Oliwander

Ze tří soutěžních scénářů mi přijde nejslabší. Jednotlivé skoky mezi liniemi mi nepřišly dobré. Moc jsem je tam viděl a asi jsem na ně byl i dost upozorňován. Lineární spád by byl určitě lepší. Pointa filmu mě také moc neuchvátila.(12.2.2017)

Je to hezky sestříhané, ale nápad mě příliš nezaujal.(16.6.2017)