poster

Dištanc (studentský film)

 • anglický

  Suspension

  (festivalový název)

Krátkometrážní

Česko, 2017, 10 min

Kamera:

Tomáš Frkal

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (8)

 • xxmartinxx
  **

  Spoilery: No je trochu vidět, že scénář vzniknul v hospodě u piva. A režie se z něj snaží vymáčknout aspoň situační humor, když čistě na papíře v něm vlastně žádný není. "Chlápek je vyhozený z práce, tak se oběsí" a "chlápek přistihne ženu při nevěře, tak mu rupne v bedně a skončí pod koly auta" jsou nezajímavý příhody, který vlastně nejsou ani pořádný černý historky - chybí jim prvek překvapení, gradace, postrádají pointu. Humor tohohle typu je založený na tom, že v divákovi je vyvoláno nějaký očekávání, aby bylo nakonec otočeno proti němu - tenhle prvek Dištancu úplně chybí. Vlastně vůbec nevím, jaká byla motivace tvůrců ty postavy sledovat a co má být na jejich smrti zajímavého nebo vtipného. Je to jako kdyby mi někdo vyprávěl vtip o tom, že dva lidi jeli tramvají na konečnou tak dlouho, až tam dojeli. (Přitom Lucie vtipná je, tak nevím, kde se to zvrtlo.)(20.1.2017)

 • Adam Bernau
  *****

  Skvělý výkon Terezy Brodské. Carda nevím, jestli měl někdy hereckou důstojnost, ale tady ji získal. Dištanc je trapný a otřepaný - formou i obsahem surová hlubinná dřeň Okresního přeboru. Výklady o správném humoru nebo o správném věšení nemohou postihnout poetiku.(17.6.2017)

 • Bakllazaan
  ***

  Pokud mel byt podle tvurcu pribeh z pocatku linearni, tak chapu, proc zomu dodali stavu zauzlovanim deje do flash/bakců/forwardů. Ale jinak prijmena cerna anekdota o hasicske soutezi s prijemnym obsazenim(9.2.2017)

 • ZHODNOTITEL
  *****

  Tohle nemá absolutně chybu. Dokonalé. Zhlédnuto zde: https://www.stream.cz/short-stream/10015689-distanc-temna-komedie-westernoveho-razeni-z-orlickeho-podhuri(1.7.2017)

 • Savel
  **

  Nepřímý remake kraťasu Happy End, který cituje nelineární vypravěcí formu, venkovskou atmosféru a černý situační humor. Chybí mu ale ten vtip, který Happy End má (jelikož on sám je vtipem), který drží jeho kapitoly pokupě a graduje ho přes twisty až k závěrečnému překvapení. Oproti tomu Dištanc je koláž tří nemastných bezpointových události, které coby horké zprávy v ranním Blesku jistě fungují, ale na filmovou krátkometrážní komedii nestačí. Jiří Vaněk herecky příjemně překvapil.(21.1.2017)

 • PoprockCZ
  **

  Pěkná cinematografie, ale příběh strádá. Pochmurný, nepřekvapující děj. Chtělo by to konečně něco pozivnějšího a inovativnějšího.(20.1.2018)

 • Oliwander
  *

  Ze tří soutěžních scénářů mi přijde nejslabší. Jednotlivé skoky mezi liniemi mi nepřišly dobré. Moc jsem je tam viděl a asi jsem na ně byl i dost upozorňován. Lineární spád by byl určitě lepší. Pointa filmu mě také moc neuchvátila.(12.2.2017)

 • Hurikan_mdx
  ***

  Je to hezky sestříhané, ale nápad mě příliš nezaujal.(16.6.2017)