WWE United Kingdom Championship Tournament

(pořad)

Dvojdňový wrestlingový turnaj spoločnosti WWE, ktorý sa uskutočnil v dňoch 14. - 15. januára  2017 v Empress Ballroom v anglickom Blackpoole. Z celkového počtu 16 wrestlerov z celej Veľkej Británie nakoniec vzišiel prvý WWE United Kingdom Champion. (GTS_PUNK)

GTS_PUNK

Práve na tento turnaj, ktorý sa konal v rozmedzí dvoch víkendových dní, 14. a 15. januára 2017, som sa pomerne dosť tešil. Diváci mohli očakávať kvalitný ostrovný wrestling pod hlavičkou spoločnosti WWE, ale otázkou zostáva to, či sa ho skutočne aj dočkali. V turnaji na seba narazilo celkovo šestnásť wrestlerov a spomedzi nich nakoniec vzišiel prvý "WWE United Kingdom Champion". Turnaj prebiehal pavúkovým štýlom, teda celkovo diváci videli 15 zápasov, viac ako polovicu z nich už v sobotu, kedy spoznali štvrťfinálové dvojice. Nemilým prekvapením bola pre mňa tá skutočnosť, že zápasom prvého dňa chýbal akýsi väčší náboj, väčšia iskra a nebolo z nich cítiť to, že sa bojuje o nový prestížny titul. Všetky mi prišli akési kŕčovité a až veľmi papierovo vyzerajúce, navyše každý mal pomerne krátky timing, takže keď už sa obaja wrestleri aspoň ako-tak dostali do tempa, jeden z nich nasadil súperovi finisher, a bol koniec. Sobota tak bola viac než priemernou záležitosťou. Nedeľňajšie štvrťfinálové a semifinálové súboje boli len o niečo málo lepšie. Rovnako som si ich nedokázal naplno užiť, hoci bol timing zápasov dlhší, zdalo sa mi, že wrestleri stále nepredvádzajú svoje maximum. Neviem, či im v zákulisí povedali, aby sa šetrili, alebo čo sa vlastne v ringu dialo, pretože neverím, že títo chlapíci by zo seba nedokázali dostať omnoho viac a predviesť publiku svoje umenie v plnej paráde. Kvalitatívne lepším zápasom, ktorý sa vymykal priemeru, bol iba ten posledný - finálový. Súboj medzi Tylerom Batesom a Petom Dunnom ponúkol konečne veci, ktoré som možno nielen ja chcel sledovať počas obidvoch turnajových dní. Poctivý britský wrestling o nový titul spoločnosti WWE nakoniec získal prvý menovaný a to dokonca vo veku iba 19 rokov. WWE United Kingdom Championship Tournament je v mojich očiach malým-veľkým sklamaním, od ktorého som kvalitatívne očakával omnoho viac, ale moje prosby neboli vypočuté. Sledovať však v ringu WWE nové a nádejné ostrovné wrestlingové hviezdy bolo príjemné, aj keď som veril (a stále verím), že toho dokážu predviesť viac. Zaujímavé na tom celom je tak fakt, že z celého turnaja som si najviac užil miesto konania tejto akcie. Vzhľad Empress Ballroom v Blackpoole so svojou atmosférou bol príjemnou zmenou oproti veľkým americkým arénam, v ktorých WWE organizuje svoje pravidelné weekly shows či Pay-Per-view akcie. ()