Žáby

George McCowan

Robert Blees

Les Baxter
  • HareS

Ten nadmieru evidentný ekologický apel na pánov tvorstva (freeze frames použité v úvodných minútach to len multiplikujú) je čiastočne (vážne len čiastočne) prekrytý tou dôverne známou, bližšie neidentifikovateľnou sedemdesiatkovou nervozitou, príznačnou pre vtedajšie exploitation filmy (porovnávať Frogs so Spielbergovými Čeľusťami, ktoré subžáner eco-terror reprezentujú najväčšou možnou mierou by som však neodporúčal). Žánrové zaradenie určite nie je horor, psychologická kresba o ktorú sa usilujú, je im však taktiež vzdialená. Frogs ponúkajú výrazne menej nechcene úsmevných momentov, prameniacich z neschopnosti tvorcov previesť na plátno čosi hmatateľné a uveriteľné ako to poznáme z klasík novších, Boa vs. Python alebo Komodo vs. Cobra. Pri sledovaní údajne kultových Žiab (sám Tarantino ich má vo svojej topke) síce je možnosť podľahnúť posmechu a podobným reakciám vyvolávaným čudesným dianím na plátne, avšak rotačnej kadencii hurónskeho smiechu pri spomínaných videotituloch sa zďaleka nevyrovnajú. Žaby by preskákali okolo mňa bez zanechania hlbšieho zážitku, nebyť tých najkurióznejších úmrtí v histórii kinematografie, ktoré v sebe obsahujú a na ktoré sa skrátka nezabúda (zabíjajú všetky zvieratká bez výnimky - pavúky, chameleóny a... áno, aj korytnačky). Iba na tie plano avizované, celým filmom znejúce žaby nezostal čas pričiniť sa. 45%(30.12.2011)

• Karamanlis

V dnešnej dobe už skôr úsmevný animal horor. Nie som zástancom využívania nabúchaných špeciálnych efektov nutne a za každú cenu, ale film, ktorý chce vytvoriť nebezpečných predátorov zo žiab, korytnačiek či leguánov sa bez nich proste nezaobíde... Naivnejšie vraždy, než sú tie z Frogs, spáchané zväčša drobným zástupcami floridskej fauny by človek ťažko hľadal aj v rámci nízkorozpočtovej talianskej hororovej produkcie a hlbšia myšlienka prírody, kruto sa mstiacej ľudskej bezohľadnosti tu zlyháva na plnej čiare...(12.4.2011)

• corpsy

Verte mi či nie, ale je to pravdepodobne zatiaľ jediný film, pri ktorom som si želal, aby sa radšej nič nedialo. Prečo? Pretože ak príde na akciu, je to bahno. Tie zvieracie útoky ( pasáž s krokodílom pripomenie boj Bela Lugosiho s chobotnicou v BRIDE OF THE MONSTER ) nemohol točiť profesionálny umelec, ale banda sfetovaných retardov, mysliac si o sebe akí sú dobrý v tom, čo robia. A ak herci začnú hrať...proste maškrta. Jeden z najhorších natural hororov.(9.7.2015)

Dávám tři hvězdy,ikdyž bych chtěl dát dvě,ale je mi líto té noci,kdy jsem si to pustil a trochu promarnil čas. Ale zase to bylo bráno jaksi normálně a nic se nepřehánělo. Tedy ještě jsem neviděl,aby pavouci během pár vteřin upletli tolik pavučin,aby jimi udusili člověka. Je pravda,že ta scéna měla něco do sebe. No mít prostřelenou nohu(je zajimavé,že si jí ten chlápek prostřelil omyl ve chvíli,když šel kolem těch pavouků) a na mě začly skákat pavouci a motat mě do sítí by se mi jako smrt tedy nelíbila. No udusit se jídlem nebo v náruči hezký holky a mít obličej ponořený do jejich krásných prsou,to je chlapská smrt. No mě by to nevadilo. Žáby se jen dívají jak ostatní zvířata zabíjejí ostatní lidi a dívají se tak jako by si to vychunávaly. Ve filmu je zmiňována teorie a pomstě přirodě nám lidem tak je možné,že žáby byly pojednávany jako vykonavatelé celé té ZOO hrůzy. Film se klidně mohl jmenovat Zvířata nebo Přírodní pomsta. Vím blbý názvy,ale nebyl bych tak zklamaný z názvu,když jediné žáby se mi zdají asi nejpasivnější ze všech zvířat v tomhle filmu. Celá tahle ZOO hrůza je brána moc vážně. Hodně lidí panikaří. "Udusil se ve skleníku,bylo tam spousta rozbitého jedu." Jo a udělaly to ještěrky. "Já chci pryč,něco se děje,vím to." Želva zabiják,jak může želva zabít nevím,krokouš beru,stejně i tak had,ale jak želva? Abych byl aspoň trochu k žabám milostivý,na kontě mají smrt dědečka na vozíčku,který se jako jediný nebál a zůstal v domě úplně sám,ale pak ze žab chytl infarkt. Nevadí mi ve filmu to tajemno,kdy nevím proč nebo jak,ono se to zdá divné,ale je to tak,ale tady byla jen ta teorie zmíněna o pomstě přírodě nám lidem. Ale jak to vlastně skončilo,skončilo to jen targickým závěrečným pohledm na dům,kde tahle ZOO hrůza měla svůj konec jako chromý dědeček. Režisér tohle filmu George McCowan dokázal natočit tedy na co se dalo dívat původní seriály Starsky a Hutch,Charliho andílci nebo film Sedm statečných v sedle,který nebyl taky kdoví jak uchvátný. Zůstal u televizných filmů a seriálů,nikterk moc známých tak příležitost u filmu Žáby,u kterého se podle mě dalo udělat trochu si jméno promarnil. Takže schrnuto. Žádný masakr,nepochopitelně zakončeno se dvěma hvězdama s tou jednou navíc,že se aspoň ty zvířata snažila hrát a to,že jsem trochu promarnil čas,ale zas tak nudný se mi to nezdálo.(25.2.2009)

• MM_Ramone

Béčkových ekologických horrorov o zmutovaných zvieratách boli natočené stovky. Ich koncept býva väčšinou skoro rovnaký. V dôsledku znečistenia životného prostredia sa zmení genetická štruktúra a správanie postihnutých živočíchov a tie začnú útočiť na nič netušiacich ľudí. V tomto konkrétnom prípade sa vydali na vražednú stesku "Žaby", aligátori, hady a podobná obojživelná háveď. Za obeť im padne mrzutý milionár a jeho rodina. Oslava narodenín na izolovanom ostrove uprostred jazera sa zmení na boj o život. *(25.4.2016)