Ťažký týždeň

(pořad)
Publicistický / Komedie
Slovensko, 2015

Radko

V súčastnosti (2020) asi najvtipnejšia humorná relácia na Slovensku. Zhostil sa jej niekdajší poštár Janko z Pošty pre teba. A hoci je najlepšia z celého spektra aktuálnej podoby slov-humoru, zďaleka nie je dokonalá. Dá sa jej vytknúť politická jednostrannosť, miestami kostrbatý až trápny humor, adorácia Európskej únie (takéto niečo sa s humorom vylučuje) a tak. Napriek tomu obsahuje dosť zájebov, ktoré urvú dekel. ()

MM_Ramone odpad!

Pozrime ho poštára Janka ako mu krídelká narástli. Rozumy by rád rozdával. Cíti sa byť bohovsky vtipný. Politickú satiru sa mu zachcelo robiť. Lenže na to treba byť nestranný, inteligentný a objektívny. Najdi si robotu a začni makať, pretože pred kameru ten tvoj hnusný ksicht a sprostá hlava veru nepatrí. Kto ťa platí za tie pičoviny čo trepeš? Za ty tvoje debilné reči by si mal už konečne dostať poriadne do držky, ty špina. Ale však na každú sviňu sa voda varí, i na teba Janíčko príde rad. Príde čas spáliť odpad! ()

Melios

Spravodajstvo Cynickej Svine po Slovensky. Bolo len otázkou času kedy niekoho napadne spraviť politickú satiru so silným informačným podtónom aj v Slovenskom znení. Nikdy by ma nenapadlo ,že zrovna za týmto projektom bude stáť mne najviac nesympatický komik - Ján Gordulič ,ale nejak sa mu podarilo ma obmäkčiť. Je pravda ,že je to silne amatérske ,ale je v tom cítiť určitý zmysel pre detail ,ktorý z roho robí nadpriemerný amatérizmus. 75% - Stačilo byť len úprimný a skoro nevulgárny. Za to v dnešnej dobe klobúk dole. Známka: B ... ()

Loki_Six

Dokonalé, najlepšie čo môže byť keď chce človek ostať v obraze o politickom dianí a nebaví ho pozerať správy. Toto je aj tak lepšie. A človeka až pri srdci zahreje ako sa tu rozčuľujú dezoláti a stratené existencie lebo im pravdou očierňuje ich vyvolených mafiánov, nacistov, neohrozeného víťaza a iné ľuďom vzdialene podobné tvory. A ešte sa snažia hovoriť o inteligencii! Rozkošné. ()

BOURQUE

V súčasnosti pravdepodobne jediná zábavná relácia na Slovensku, ktorá veľmi dobre kombinuje satirické a humorné prvky. Relácia, ktorej neuškodila ani výmena hlavnej postavy. Všetkým, ktorí sa podieľajú na tejto relácii, odkazujem, že: Ďakujem! Osobné hodnotenie: 88% (****) ()

Plaque

Občas to Janovi nevyjde, ale to skutočne iba občas. Inak je to trefná, vtipná a pohotová exkurzia do aktuálneho diania na Slovensku. Jano ide väčšinou k veci a za niekoľko minút dokáže potrávafať toľkokrát do čierneho a ponamáhať moju bránicu, že to je až neuveriteľné. Nehovorím už o tom, že väčšinou nielen zosmiešňuje primitívov, ktorí si myslia, že sú mega pravdiví a ostatných môžu odrbať ako sa im zachce, ale ponecháva priestor aj na zamyslenie sa. Odporúčam hlavne diel o vzmáhajúcom sa extrémizme vo svete a na Slovensku http://tv.sme.sk/v/34999/tazky-tyzden-s-janom-gordulicom-ako-sa-na-slovensku-aj-vo-svete-nebezpecne-siri-extremizmus.html Čo k tomu dodať? ()

tosastava odpad!

Jednostranne mierený,zaujatý a neobjektívny pokus o satiru. Okrem toho,satira by mala byť vtipná a zároveň aj inteligentná,no tu som nezhliadol ani jedno. Gordulič ak chce robiť satiru na úrovni(pochybujem o tom),mal by si začať všímať ako to robí majster satiry,M. Lasica ()

Honza__St.

Není to špatný, leckdy je to i docela vtipný. Jen Jankovi (nejspíš protože měl plné ruce práce s doručováním pošty) bohužel zatím nikdo nestačil vysvětlit, že jedním z hlavních předpokladů pro politickou satiru je nestrannost. Šimek s Bubílkovou bez ohledu na své názory kopali do všech. On bohužel dává jasně najevo, jaký zastává světonázor (pravicový pravdoláskař a sluníčkář), a tak kope do Fica, Kotleby, Danka, Sloty, Mečiara, a samozřejmě taky do Zemana a Putina, ale ty na druhé straně barikády (Kisku, Dzurindu s Miklošem, Radičovou, aj.) nechává být. Jeho názor mu samozřejmě nikdo nebere, ale v politické satiře to nemá co dělat. Ne, že by s tím dnes neměli problémy i jiní, př. Míra Soukup. Když o tom tak uvažuju, ti dva by byli dobrý duo, navíc by to v tom případě bylo už jakž takž vyvážený. Nestálo by to za úvahu, Janko? :D ()

Debreno

Kritikom by mal niekto vysvetlit, že národná politická satira nemusí byt nestranná, politická satira väčšinou zosmiešňuje vládnu moc, nie prťavú opozíciu. ()