Na červenou

(festivalový název)
Krátkometrážní / Komedie / Drama
Bulharsko / Chorvatsko, 2016, 21 min

V zapadlém městečku kdesi v Bulharsku zastavil autobus na červenou na jediné křižovatce široko daleko. Dlouhé minuty ubíhají a zelená ne a ne padnout. Řidič autobusu ale na červenou odmítá vyjet. A to, že je semafor očividně rozbitý, na situaci nemůže nic změnit. (Festival krátkých filmů Praha)

Slarque

Tvrdohlavý řidič autobusu cestujícím i policii navzdory dodržuje dopravní předpisy. Je obdivuhodné, jak plasticky jsou všechny postavy na takhle malém prostoru vykresleny. Komedie, která má srdce i mozek (90%). ()

CiTrus007

Na malé ploše a s relativně malým množstvím výpravných prostředků autor vykresluje vcelku sofistikovaný příběh plný autenticky vyhlížejících dialogů a drobných vtipných okamžiků, které celkově získávají téměř groteskní nádech. 7/10 [KVIFF 2017] ()

Brylin

Bulharsko mě začíná zajímat čím dál víc, neboť se zdá, že je to jedna z mála evropských zemí, kde ještě žijí lidé s otevřeným srdcem. K tomuto názoru mě přivádí nejeden výtvor bulharské kinematografie (za všechny třeba fantastický Svět je veliký a záchrana kyne odevšad) - a snad nejmarkantěji tento kraťas. Lidskost nakonec zvítězí nad bezduchou aplikací pravidel. Na hraně pěti hvězdiček. ()

Dvoja

Výborný situační minifilm, oplývající lidskostí a vtipem. I nepříjemné situace můžou skončit mile, když se sejde správná parta :-) ()

Mara97

Bravo! Kdo by čekal, že nejlepší projekce, kterou ve Varech letos navštívím, bude krátkometrážní. Natolik jednoduchá zápletka, přesto se divák dočká tolika rozpracování osob, jejich aktuálních starostí a rozpoložení. Ani o humor není nouze, viz některá předjíždějící "vozidla" či meloun zaseklý mezi dveřmi a schodem. A na konci dokonce i zjistíme, co k takovému jednání a striktnímu dodržování pravidel řidiče vedlo a dále již nevede. Za pouhých dvacet minut se stihlo tolik, že by mnoho letošních celovečerních filmů ve Varech mohlo jen tiše závidět. ()

iN

Celkem podařená situační komedie z Bulharska - tipoval jsem ale, že nakonec ten semafor něčím rozbije :-) Rozhodně nejlepší ze série krátkých filmů na 52. MFFKV. ()