Mníchov, rok 1518. Rešpektovaný obchodník Bartholomew Leibert (Manuel Mairhofer) sa niekoľkokrát snažil neúspešne bojovať proti moci katolíckeho kňaza Johanna von Perlacha (Paulus Manker). Jediné čo však dosiahol bol hnev tohto bezohľadného človeka. Na Perlachov príkaz bol zničený obchodníkov dom a zavraždený on aj celá jeho rodina. Iba Leibertova malá dcéra Veva (Ruby O. Fee) prežije. No je unesená a znásilnená. Teraz táto „poškvrnená" mladá žena túži po pomste a aby všetci tí, ktorí sú zodpovední za smrť jej rodiny, trpeli rovnako ako ona. Jediný človek, ktorému môže dôverovať je maliar a jej priateľ z detstva Ernst Rickinger (Christoph Letkowski). Čoskoro sa dozvie, že jej priateľ je možno dohodnutý s maskovaným mužom, ktorý rozširuje letáky proti katolíckej cirkvi. Pre Perlacha je tento maskovaný muž dlhodobý problém a počas jeho hľadania obrátil celé mesto naruby. Je toto Vevina príležitosť na pomstu? (TV Markíza)

misterz

Po všetkých stránkach sa mi to páčilo menej ako Hriešnica. Výprava síce nebola zlá, no réžia mohla byť predsa len lepšia. Najväčší problém však vidím v dejovej linke, ktorá toho žiaľ veľa neponúkla - žiadne výraznejšie scény, nudný a predvídateľný príbeh, slabá dramatizácia udalostí okolo hlavnej hrdinky... Aj to málo čo sa podarilo ma nejak extra emocionálne nezasiahlo, skôr naopak, zostala iba pachuť rozčarovania. Škoda, Nemci podobné filmy vedia. 35/100 ()

Arsenal83

Typický historický nemecký TV film za malý rozpočet. Nič výnimočné, nepekní herci oboch pohlaví. Línia týkajúca sa tzv. bosorky, teda hlavnej predstaviteľky je v podstate nezaujímavá. Jediné čo zaujalo boli teologicko - spoločenské spory za Lutherovej reformácie. Ale kvôli tomu si to len málokto pozrie. ()

mira007

Německý tv film v historických konfliktních kulisách doby reformace vs. katolictví se odehrává příběh mladé Vevy, který hrozně připomíná sérii Hříšnice - červená knihovna zabalená do kostýmové dobrodružné dobovky akorát tady to je daleko slabší a bez erotiky. Výsledek je něco hrozně hloupého, co bolí dokoukat. Jednu hvězda krásnou Ruby z Kostariky. ()

martin1m2 odpad!

Som rád, že nie som sám komu to pripomína filmovú sériu Hriešnica. Hriešnica však bola o 500 % lepšia ... Tento film bol strašným sklamaním a stratou času ... A pritom prvých 20 minút ma zaujalo ... Ale herci sú zlí a nepresvedčíví ... kamera a réžia sú úplne nudné ... a aj dej je strašne oničom ... A Veva bola tak strašne sprostá, až to bolo zúfalé ... Ach Bože ... Nikdy viac tento film :) ()