Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když v ospalém pensylvánském městečku zmizí malý chlapec, místní řidič náklaďáku, který trpí Aspergerovým syndromem, převezme roli detektiva a pustí se do posedlého pátrání s cílem dokázat, že jde o vraždu... Donald Devlin pracuje jako popelář v pensylvánském Harburghu, bývalém ocelářském městečku, které má už ty nejlepší dny za sebou. Donny je neduživý svobodný otec, který trpící autismem. Společně se svou nejlepší kamarádkou Donnou Reutzelovou tráví dny vyvážením odpadků z domů obyvatel tohoto zapadákova, a ve volném čase soustředí veškerou energii na to, aby byl co nejlepším otcem své dcerce Wendy. Po zmizení Tylera Zeiglera se však Donny pustí do neúnavného pátrání s cílem odhalit, co se s malým chlapcem ze sousedství stalo. (Cinemax)

(více)

Recenze (40)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Příjemná je na tomto filmu skutečnost, že hlavní roli tu hraje regulérně psychicky labilní Andrew Scott, který se ve své roli doslova vyžívá. Nebývá to v dramatech zvykem. Blbý je, že Vám jeho chování nemusí úplně sednout a během sledování se můžete z jeho chování klidně i vzteknout stejně tak, jako kolikrát jeho dcera. To je ale jediné, co Vám na filmu může vadit natolik, že ho třeba i odsoudíte. Přitom je to obrovská škoda. Země oceli je excelentně ponurý filmařský zážitek z klasického buranského amerického prostředí, které pěkně vrcholí, s čímž Vás přesvědčí v závěrečné scéně, která je v rámci dramat jedna z nejlepších, co jsem za poslední dobu viděl. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

V prostředí plném ignorace a nezájmu ze strany osob trvale přiškrcených Rezavým pásem se popelářský Columbo vydává po stopě zločinu. Chvílemi humorně, chvílemi dojemně, chvílemi drsně, ale ani jednou mimo vytýčenou cestu. Punc nedoceněné kvality tomu dodají symbolické momenty (figurka hozená na vlak, o kterém místní tvrdí, že můžete skočit na něj, nebo před něj či nezaostřený lehký úsměv na tváři kamaráda-policisty v poslední scéně) a samozřejmě brilantní výkon Andrewa Scotta. Role tohoto typu mu sedí mnohem víc než mastermind Nemesis slavných detektivů.. Apropo, skloňování slov jako retard či debil v některých komentářích napovídají o jejich autorech, že i když sebe sami považují za mentálně zdravé, může tam být nějaká porucha.. ()

Reklama

Asia_Power odpad!

všechny recenze uživatele

Země nudy, táhnoucího se (ne)děje a ukrutný debility by byl příhodnější název. Hlavní hrdina, popelář trpící Aspergerovým syndromem není na ránu, ten je rovnou na zabití a mít poblíž sebe takovýho debila, tak se k vraždě toho kluka přiznám jen aby ho ode mě drželi dál a já nemusela koukat na jeho tupej ksicht v beranici na palici. Aspergerovýmu syndromu se nesměju, sama ho často předstírám, když se mi to zrovna hodí (třeba chci dělat bordel v Kauflandu nebo scénu na poště) a můj výkon je daleko přesvědčivější než výron Donalda, kterej rozhodně něčím trpí, ale Aspergerův syndrom to neni ani za kokot. Moje odborná dialýza , analýza a anál-lízá je, že Donald je prostě jen prachsprostý debil, co má v hlavě nasráno a tleskám všem, co ho nesejmou už během prvního setkání. Každopádně být čůrákem není trestný, takže Donald směle oxiduje kde může a vyšetřuje záhadu utopence na útěku. Jediný co nechápu, krom faktu, že jsem to dokoukala, je fakt, že mu lidé na jeho otázky odpovídají místo, aby ho prostě poslali do prdele nebo na jipku. Když už se najde dobrá duše co ho chce shodit z mostu, nebo mu rozbije hubu, začne Donald historicky a taky hystericky ječet a já v tu chvíli ječela taky ať už ho sejmou. Nikdy víc !! ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Podobne ako priateľovi Big Bearovi aj mne film pripomenul Sling Blade s Billy Bob Thortonom. Aj keď Zem oceli nedosahuje kvalít spomínaného filmu rozhodne sa nemá za čo hanbiť. Je to film z kategórie "malý veľký film". Fajn príbeh, dobrá atmosféra zapadnutého mestečka a skvelé výkony , hlavne A. Scotta. Film má pomalšie tempo, mne však toto tempo sedí a paradoxne keď mám niečo kritizovať tak to, že je krátky. Záver sa mi zdal trochu unáhlený, rozhodne to mohlo ísť viac do hĺbky a väčšej temnote a pochmúrnosti by som sa tiež nebránil. Lepší priemer, rozhodne stojí za pozretie. 70%. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Země oceli je pomalu se táhnoucím filmem jak dlouhé nákladní vlaky s ocelí co projíždí zapadákovy v Pensylvánii... Zprvu mi to dokonce až tak moc nebavilo, ale s postupem času i díky urputnosti hlavní postavy, která je svojí dobrosrdečností opravdu sympatická vám začne být pomalu ale jistě jasné, že tu něco smrdí. Závěr už má slušné obrátky a já bych nakonec film přirovnal k námětově dost podobnému Sling Blade (1996) s Billy Bob Thortonem. Tento film má zde zcela jednoznačně nedostatečné hodnocení, což je škoda. Já dávám za 4 černé pytle s odpadky. * * * * ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama