Když v ospalém pensylvánském městečku zmizí malý chlapec, místní řidič náklaďáku, který trpí Aspergerovým syndromem, převezme roli detektiva a pustí se do posedlého pátrání s cílem dokázat, že jde o vraždu... Donald Devlin pracuje jako popelář v pensylvánském Harburghu, bývalém ocelářském městečku, které má už ty nejlepší dny za sebou. Donny je neduživý svobodný otec, který trpící autismem. Společně se svou nejlepší kamarádkou Donnou Reutzelovou tráví dny vyvážením odpadků z domů obyvatel tohoto zapadákova, a ve volném čase soustředí veškerou energii na to, aby byl co nejlepším otcem své dcerce Wendy. Po zmizení Tylera Zeiglera se však Donny pustí do neúnavného pátrání s cílem odhalit, co se s malým chlapcem ze sousedství stalo. (Cinemax)

Malarkey

Příjemná je na tomto filmu skutečnost, že hlavní roli tu hraje regulérně psychicky labilní Andrew Scott, který se ve své roli doslova vyžívá. Nebývá to v dramatech zvykem. Blbý je, že Vám jeho chování nemusí úplně sednout a během sledování se můžete z jeho chování klidně i vzteknout stejně tak, jako kolikrát jeho dcera. To je ale jediné, co Vám na filmu může vadit natolik, že ho třeba i odsoudíte. Přitom je to obrovská škoda. Země oceli je excelentně ponurý filmařský zážitek z klasického buranského amerického prostředí, které pěkně vrcholí, s čímž Vás přesvědčí v závěrečné scéně, která je v rámci dramat jedna z nejlepších, co jsem za poslední dobu viděl. ()

sedm.1

Steel Country je takovým menším thrillerem, odehrávajícím se v malém, zapadlém městečku, kde prakticky každý zná každého a kde došlo k utonutí chlapce, který policisté okamžitě označí za nešťastnou náhodu, jenže to by zde nemohl žít ještě i ústřední hrdina, trpící Aspergerovým syndromem (což je jen tak mimochodem nemoc, o které jsem neměl ani potuchy), kterému se to celé jaksi nepozdává a začne se v tom případu šťourat dál. Toť nástřel poměrně jednoduché zápletky, ovšem zároveň zápletky, která nabízí při troše tvůrčí snahy, talentu a především nápaditosti velmi slušné možnosti, ze kterých se dalo vytěžit vážně mnoho, což se zde ale ani trochu nepovedlo. Tvůrci nedokázali s rozehranou hrou vůbec pracovat, děj nechali prostinkým až běda, průběh není ani trochu napínavý, či zajímavý a o pointě bych se snad radši ani nezmiňoval, pokud nechci tedy být zbytečně vulgární, jinak bych jí ale označil za zcela bezzubou a hlavně nudnou. Atmosféra je pak též taková nijaká, prostředí naprosto nevyužité a postavy, včetně jejich představitelů, fakt o ničem, a to ani nemluvě o hlavním hrdinovy, který mě nevídaně po celou dobu svým chováním a vystupováním iritoval, přestože chápu, že to mělo jako že být ovlivněno tou jeho nemocí, ale prostě já ho nedával, a musím zopakovat, strašně mě tu sral. Mě tato podívaná ale nebavila zkrátka celkově, chybělo mi zde cokoliv výraznějšího, či poutavějšího, což zde nic takového není, takže za mě slabota. ()

Big Bear

Země oceli je pomalu se táhnoucím filmem jak dlouhé nákladní vlaky s ocelí co projíždí zapadákovy v Pensylvánii... Zprvu mi to dokonce až tak moc nebavilo, ale s postupem času i díky urputnosti hlavní postavy, která je svojí dobrosrdečností opravdu sympatická vám začne být pomalu ale jistě jasné, že tu něco smrdí. Závěr už má slušné obrátky a já bych nakonec film přirovnal k námětově dost podobnému Sling Blade (1996) s Billy Bob Thortonem. Tento film má zde zcela jednoznačně nedostatečné hodnocení, což je škoda. Já dávám za 4 černé pytle s odpadky. * * * * ()

gogo76

Podobne ako priateľovi Big Bearovi aj mne film pripomenul Sling Blade s Billy Bob Thortonom. Aj keď Zem oceli nedosahuje kvalít spomínaného filmu rozhodne sa nemá za čo hanbiť. Je to film z kategórie "malý veľký film". Fajn príbeh, dobrá atmosféra zapadnutého mestečka a skvelé výkony , hlavne A. Scotta. Film má pomalšie tempo, mne však toto tempo sedí a paradoxne keď mám niečo kritizovať tak to, že je krátky. Záver sa mi zdal trochu unáhlený, rozhodne to mohlo ísť viac do hĺbky a väčšej temnote a pochmúrnosti by som sa tiež nebránil. Lepší priemer, rozhodne stojí za pozretie. 70%. ()

laik_60

Trocha som sa pozastavoval nad tým, prečo angličanmi točený film posadili do amerického prostredia. Ale budiž, atmosféra a ludia v tom mestečku ako aj hlavne postavy, vrátane doktora, detí či dokonca šerifa do toho perfektne zapadli. Takže Autisticky smetiar pátrajúci po niečom, čo mu neustále vrtalo v hlave bol už len čerešničkou na tejto filmovej torte, vrátane úžasného záveru.. ()

• Natáčení filmu probíhalo v americkém státě Georgia. (GASTON73)