poster

Panic in Year Zero!

 • USA

  The End of the World

 • USA

  End of the World

Sci-Fi / Thriller

USA, 1962, 93 min

Režie:

Ray Milland

Scénář:

Jay Simms

Hudba:

Les Baxter

Producenti:

Lou Rusoff

Střih:

William Austin

Scénografie:

Harry Reif (set dekoratér)

Masky:

Ted Coodley
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ***

  Žánrovka, ktorá aj napriek ´´made in American International Pictures´´ nevyzerá ako béčková sračka, ale ako Áčkový produkt, plný serióznych situácií a následkov z nich plynúcich. Uvedený pár mesiacov pred kubánskou krízou, film musel rozhodne zapôsobiť. Snáď sa už nikdy nedočkáme snímku, ktorý by tak blízko a reálne vystihoval momentálnu ( vojnovú ) situáciu vo svete.(2.12.2016)

 • p6qwre
  ****

  Baldwinovi (čtyřčlenná rodina, otce hraje Ray Milland) prchají před atomovou válkou do odlehlé horské oblasti, kde se rozhodnou přečkat několik týdnu v jeskyni. Harry Baldwin už od začátku tuší, že jde do tuhého a razí názor: civilizovaná společnost je teď na určitou dobu v troskách, naším úkolem je přežít a být u toho, až se zase bude obnovovat. A tomu podřídí vše. Nasyslí zásoby jídla, benzínu, zbraní a munice a mizí s rodinou do hor. Tam poslouchají rádio se zprávami o vývoji války a brání svůj úkryt před případnými útočníky. Sice je kravina (vlastně neuvěřitelná náhoda:), že úkryt Baldwinových ohrožují stejní týpci, se kterými měli potíže už při odjezdu z města, ale což, to neřeším…Herecké výkony (občas toporné, ale jinak OK) i dialogy (občas nechtěně legrační + pár dobrých hlášek) řadí film mezi lehce nadprůměrná béčka. Musím ale dát 4 hvězdičky, protože takhle pojaté téma „přežití v postkatastrofickém světě“ mne hodně bavilo. Ray Milland přestavuje hrdinu, který v kritické situaci nezpanikaří (jako zde většina obyvatel USA) ale chladnokrevně si naplánuje cestu, po které je třeba jít, aby zajistil přežití své rodiny. Docela jsem mu fandil:)(11.4.2007)

 • kaylin
  ****

  Americký snímek „Panic in Year Zero“ je za mě super béčko, přesně takové to, na které se rád kouknu. Navíc to není jen film s mutanty, je tu hlubší, sociálně kritický přesah a ten se mi hodně zamlouvá. A i když je Ray Millard sem tam trochu zbytečně teatrální, je to jeden z těch herců, na něhož se rád dívám a jenž mě dovede protáhnout celým filmem, protože je prostě dobrý.(26.2.2020)

 • jonyyy
  ****

  Rodina se vydá na výlet do přírody a po třech hodinách cesty se objeví záblesky na nebi. Brzo zjistí, že USA a nejen to, bylo napadeno jadernýma bombama. Nečekejte žádné záběry na výbuchy, rakety nebo postapokalyptickou krajinou. Tento filmek jenom krásně ukazuje, jak se okamžitě v takové situaci mění povaha lidí a co jsou všecko ochotni udělat, aby na tom vytěžili co nejvíce. Popřípadě aby si zachránili vlastní život. Pro mě obrovské překvapení. 80%(22.10.2010)

 • pepo
  ***

  Prvy akt je super, ale postupne to straca dych. Navyse ked uz teraz existuju megapecky ako war game, day after a threads je to zaujimave iba optimistickejsim vyznenim 6/10(30.5.2018)