Pár bot č. 32

Student Connection

(neoficiální název)

Thriller

Španělsko / Itálie, 1973, 86 min

Z dnešního pohledu už jen zastaralá kriminálka, jejíž kouzlo jisté nekonvenčnosti z doby kdy tu šla u nás v kině případně v televizi už dávno vyprchala. Příběh nebyl špatný (mimochodem scénář k filmu napsal Lucio Ercoli, známí svými prvními třemi gially a jinak manžel Susan Scott a.k.a Nieves Navarro) ale film díky svému opravdu hodně pomalému tempu spíše nudil, navíc ve Španělsku a v Itálii se v té době točily daleko lepší žánrové kousky (film tak trochu spadá i do gialla), ale je fakt, že tento snímek v porovnání s tím co jsme tou dobou produkovaly tady u nás, musel jednoduše zaujmout, protože byl cizí a na cizí filmy se vždycky stály fronty. Film se netočil ve Španělsku nebo Itálii, jak by na první pohled bylo zřejmé, ale ve Francii, nevím proč. Strašidelná scéna na bazénu, dlouhá honička Rogera (Ray Milland - mimochodem fakt dobrý individuální výkon) po městě s malým klukem a Ciprianiho vynikající hudení doprovod. Já to vidím za pěkné 3*.(10.3.2011)

Starší film, která má však velice slušnou atmosféru, napětí a občas se i budete bát.(25.3.2009)

Napínavá detektivka z prostředí chlapecké internátní školy umístěné ve starém zámku. Jeden z žáků se stane náhodou svědkem vraždy. Vrah se ho snaží vypátrat a jedinou stopou, kterou má, je otisk bot číslo 32.(20.7.2007)

Líbilo se mi to před pět a třiceti léty a líbilo se mi to i teď. Dobrá krimoška.(19.4.2016)

Když ho uvidíte ve dvanácti, budete se na to dívat jinak...nedokoukala jsem, až po létech. Tehdy mě to totálně vzalo.(24.5.2016)

No, tehdy jsem se hrozně bála, neviděla jsem ho léta. Zajímavý námět, zvláštní film(2.7.2013)

Ray Milland tentokrát jako záporák ve velmi dobrém thrilleru, ve kterém se snaží dohonit pro něj neznámého chlapce, jež se stal nechtěným svědkem vraždy. Při útěku chlapec ztrácí svojí botu č. 32, která je pro vraha (Ray Milland ) jediným vodítkem k jeho identitě. Moje hodnocení 90%.(30.12.2011)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 9.10.1975 (U Hradeb)(13.3.2013)

Film jsem viděl již velmi dávno, ale nikdy nezapomenu na scénu, kdy je malý chlapec zdánlivě sám u bazénu a zhasne světlo. Kdybych si tento film lépe pamatoval, dal bych asi 5. Kvůli výpadku paměti bych asi dal 3, ale kvůli Rayi Millandovi dám nakonec 4.(28.9.2010)