Zraněná srdce

Niemandsland - The Aftermath

Zranené srdcia

Drama / Romantický / Válečný

Velká Británie / USA / Německo, 2019, 109 min

Bála jsem se, co z #TheAftermath zbude po tom všeříkajícím traileru. Naštěstí pro tohle kostýmní drama natočené v Praze a Hamburku není romance cíl, ale jen další z prostředků, jak rozvinout debatu nad tím, která strana je ve válce vlastně tím zlem. Konec je lehce frustrující a na můj vkus příliš doslovný, ale dokud se ve scénáři nezačne zapomínat, že se řeší otázka svědomí, funguje to velmi uspokojivě.(19.3.2019)

• NightCritic

Naprosto nudný film, který ničím nevyniká a je to celkově takové nemastné.... neslané...(18.3.2019)

Nikdy jsem neviděla podobný příběh. Srdcervoucí příběh, který je zároveň plný naděje. Moc hezké. Všichni 3 hlavní herci se s tím poprali opravdu skvěle a já návštěvy kina nelituji. 5*(3.3.2019)

• - Točilo se v lednových mrazivých dnech roku 2017. Mráz činil menší potíže herečce Keiře Knightley (Rachael Morgan), která byla oblečena v dobovém poválečném kostýmu. Aby se nenachladila, byl vždy v pohotovosti štáb s čerstvě nahřátou zahřívací lahví. (Eomer1)

• - Film Zraněná srdce byl natočen podle bestseleru spisovatele Rhidiana Brooka, k jehož pozoruhodnému příběhu jej inspirovalo dědečkovo vyprávění. (Zdroj: CinemArt)

• - Před distribucí se změnil český název filmu, který byl původně „Následky války“. (hansel97)