poster

The Thief

Krimi / Film-Noir / Drama

USA, 1952, 85 min

Režie:

Russell Rouse

Kamera:

Sam Leavitt
(další profese)
 • liquido26
  ****

  Dlouho jsem tento film odkládal, protože jsem se bál nudy, ale absence dialogů vůbec nevadí, protože herci jako Milland si hravě poradí bez nich a nuda se nekoná, příběh mě po chvilce vtáhl a já sledoval vyšperkované špionážní hry - tyhle strašně nenápadný předávky tajných materiálů mě ve filmech vyloženě baví :-D(26.12.2012)

 • M.E.J.L.A.
  ****

  Pro mě velké překvapení, protože absence dialogů funguje a hodí se ke zpracovávanému tématu. Více tady: http://filmnoirblog.blogspot.com/2011/04/thief-1952.html(3.4.2011)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Hudba(26.4.2004)

 • snaked
  ****

  Ideologickou stránku nechám bez komentáře. Jinak velice zajímavý noir bez dialogů. Určitě by stál za to na plátně během některého z dalších ročníků Noir Film Festivalu. Po Ztraceném víkendu další silný zážitek s Millandem.(31.8.2014)

 • Bebacek
  ****

  Paráda! Útěk na vrchol Empire State Building evokuje finále Dassinova Obnaženého města, v němž Ted de Corsia prchá na Williamsburg Bridge. Milland tradičně skvělý. Velké doporučení všem.(9.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace