The Thief

Krimi / Film-Noir / Drama

USA, 1952, 85 min

Russell Rouse

Sam Leavitt

Dlouho jsem tento film odkládal, protože jsem se bál nudy, ale absence dialogů vůbec nevadí, protože herci jako Milland si hravě poradí bez nich a nuda se nekoná, příběh mě po chvilce vtáhl a já sledoval vyšperkované špionážní hry - tyhle strašně nenápadný předávky tajných materiálů mě ve filmech vyloženě baví :-D(26.12.2012)

Pro mě velké překvapení, protože absence dialogů funguje a hodí se ke zpracovávanému tématu. Více tady: http://filmnoirblog.blogspot.com/2011/04/thief-1952.html(3.4.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Hudba(26.4.2004)

Ideologickou stránku nechám bez komentáře. Jinak velice zajímavý noir bez dialogů. Určitě by stál za to na plátně během některého z dalších ročníků Noir Film Festivalu. Po Ztraceném víkendu další silný zážitek s Millandem.(31.8.2014)

Paráda! Útěk na vrchol Empire State Building evokuje finále Dassinova Obnaženého města, v němž Ted de Corsia prchá na Williamsburg Bridge. Milland tradičně skvělý. Velké doporučení všem.(9.1.2013)