Epizody(10)

silentname

Druhá séria Mr. Mercedes hlboko poklesla kvalitatívne oproti prvej sérii. Nevadí mi, že sa spracovala tretia kniha namiesto druhej. Nejako som postupne prekusol tie zmeny, ktoré tu tvorcovia spravili. Nejako som sa zmieril s faktom, že Holly tu má oveľa menšiu rolu a akosi som stále kdesi čakal, kedy sa dočkám toho príbehu, ktorý mi "End Of Watch" v knihe ponúkol. No v závere to tvorcovia tak absolútne zdevalvovali, že neviem či je šanca na to, aby sa veci v tretej sérii nejako napravili, lebo podľa mňa to tu maximálne zabili. A je mi to veľmi ľúto. Ale začime pozitívami z tejto série. Myslím si, že herecky sa sem vracajú staré dobré postavy, no aj herci, ktorí stvárňujú nové postavy sú podľa mňa dobre zvolené. Či ide o mladú Sadie, knihovníka Ala alebo doktora Babineaua. Casting v tomto seriáli je celkovo skvelý. Okrem toho sú tu aj bočné línie (ktoré síce v knihe neboli), no dávajú tam niečo. Ako napríklad stavanie altánku. Celkovo sa to samé o sebe vyvíja celkom okey a relatívne som sa dokonca dokázal od predlohy odprostiť. No séria pôsobí, ako keby sa pôvodne rozhodli ísť cestou knihy, no potom si to niekde rozmysleli a rozhodli sa priniesť toto. Jediné vysvetlenie, ktoré k tomu dokážem z hlavy nájsť je to, že možno bol koniec knihy dosť kontroverzný. Alebo ani nie tak koniec ako celý Bradyho plán, ktorý tam chcel zrealizovať. A možno mali tvorcovia pocit, že ľudia nie sú na túto tému pripravení a báli sa, či by ich nepostihla rovnaká kritika, ako dali niektorí americkí diváci na seriál "13 Reasons Why". Možné to je. Iné vysvetlenie mi nenapadá. No neviem či to stálo za to, aby sme videli toto zakončenie seriálu. Až ma to fakt naštvalo. Lebo pravda je taká, že udalosti v knihe a jej následné zakončenie je oveľa silnejšie než to čo sme videli tu. Ak ste si to užili... super, no ja neviem o čom bude avizovaná tretia séria. Možno sa rozhodnú spracovať druhú knihu (chvalabohu nemá tak veľmi kontroverznú tému ako mala táto), alebo niečo úplne iné. Každopádne nie som z tohto spracovania nadšený a mrzí ma to. Čakal som oveľa viac. Hodnotenie: C+ ()

Pumiiix

Další King převedený na kvalitní seriál, kterému ale znatelně klesla kvalita ve druhé sérii. V první řadě mohu říct, že sem četl všechny tři díly knižní předlohy. První sezóna mě bavila hodně, cenil sem dost přesnost převedení knížky na obrazovku TV. Nevadilo mi poupravení finále a casting herců se povedl skvěle. Jak Brady, tak Kermit a zbytek. Druhá série mě naštvala hnedka ze začátku, když vynechali komplet 2 knížku a začali vyprávět třetí, na kterou už sem se tolik netěšil. Hodně poupravané a ne už tak přesné... škoda, že to dopadlo takhle. První série 90%, Druhá 55% ()

Necrotongue

Jak jsem byl po první sezóně spokojený, tak mě druhá zklamala. Ani mě tak neštvalo to, jak tvůrci přeskočili druhou knihu, vadilo mi, jak byly scénáře k jednotlivým epizodám chabé. Až příliš často jsem se nudil, až příliš často jsem zíral na ohýbání logiky a bavit jsem se vlastně neměl nad čím. Nejhorší je to, že mě teď čeká třetí řada, a po tomto zážitku se mi do ní dvakrát nechce. ()

Trevor

V druhej sérii dostala kniha od Stephena Kinga riadne na frak, pretože jednak úplne vynechala druhé pokračovanie Stratení nájdení a príbeh Petra Saubersa ale celkovo dej záverečnej knihy značne pozmenila. Knihovník Al pre istotu nebol črtnoch, konzoly Zappit ostali takmer úplne nevysvetlené, Jerome a Barbara sa v sérii iba mihli, vzťah Holly s Billom je nepriateľský naproti tomu v knihe skôr otcovský. Zmien je oproti knižnej prílohe príliš veľa a unavujú aj trhané pohyby Brendana Gleesona, rovnako tak jeho slovník a arogancia. Naopak Holly sa oproti prvej sérii podstatne zmenila (podobne ako v knihách) a jej výkon držal seriál nad vodou. A kancelária Billa a Holly, to akože fakt??? Na druhej strane vzhľadom na nízky rozpočet možno druhú sériu považovať za pomerne vydarenú. ()

M.i.k.e

stejně jako u jedničky nemám srovnání s knihou,anyway...druhá série je podstatně pomalejší a ještě víc než jednička se zaměřuje na psychologii postav a i když mi chvilku trvalo,než sem se smířil s tím polonadpřirozeným prvkem (který mi zkraje vůbec neseděl),nakonec sem s druhou řadou spokojený nad očekávání.Gleeson je opět výborný a osobně jsem rád,že víc prostoru dostala i Holly...70% ()

Fifer

Zápletka druhé série je v celkem zajímavá, ale je tam řada dílů, kdy se skoro nic neděje. Šlo by to odvyprávět s polovinou dílů. Také soundtrack je o dost slabší než v jedničce. ()

pushover

Opět konstatuji, že knižní předlohu neznám a tím pádem nemám srovnání. Přibylo trochu kingovské mystiky a zdálo se mi to i místy napínavější než první série. Konec poněkud předvídatelný. Herecký výkon Brendana Gleesona opět vynikající. ()

jfaba

Přeskočili druhý díl a hned se vrhli na třetí. (on ten druhý by nebyl asi tak filmařsky zajímavý.) A když skočili rovnou na třetí, tak to trochu změnili. Proč ne!? V knize zajímavější změna Bradyho, ale tady se to všechno lépe pochopilo... Mě se to líbilo skoro jak první série. A škoda jen, že to nedopadlo stejně jako v knize. To jsem ale kruťák... ()

Bilky

Áno, možno je 2.séria o čosi slabšia, ale asi len preto, že väčšinu hrdinov už poznáme a je zdanie, že sa tam nič nedeje. V žiadnom prípade si nezaslúži hodnotenie pod 60% Mnohí tu nepochopili, že otrocké pripísané predlohy Stephena na obraz väčšinou filmu nepomôžu. Film potrebuje úplne iné výrazové prostriedky. A dielo kráľa hororu je nesmierne tvrdý oriešok, keďže mnoho dôležitých scén v jeho knihách sa odohráva v psychologickej rovine, alebo len v hlave jeho hrdinov. Seriál sa s tým vyrovnal úplne geniálne a všetky zmeny v ňom mu skôr prospeli ako naopak. Rovnako ako aj výmena obsahu 2. a 3. série - v knihe sa druhá séria vôbec nevenuje hlavnému zaporákovi a vracia sa k nemu až v 3.knihe. Ale v obrazovej forme je táto zmena oveľa lepšia a takáto nadväznosť sprehľadňuje konanie postáv. Brendon Gleeson je úplne skvelou voľbou a na rozdiel od knihy ma jeho hrdina bavil. 80% ()

zodiak217

Mrzí ma to, no po genialnrlej prvej sérii tu tempo výrazne upadlo, vytratilo sa to nepredvídateľné dramaticno, stratilo to náboj, gradaciu a viac to postavili na dialógoch a spoznávani jednotlivých postáv. Za mňa to bol výrazný prepad oproti prvej sérii a tým koncom sa to zrejme skončilo aj u mňa, lebo keď odstránite z deja hlavnú postavu, musíte vytvoriť nový príbeh a to je ako varenie z vody. Všetci sú sklamaný, ale vy tam chcete zachovať všetky postavy aj keď príbeh je už o inom a seriál si žije vlastným životom. Z pohľadu morálnych dilem a medicínskej etiky však táto séria mala veľa silných aspektov, ktoré sa môžu vyučovať v odbore etika a na fakulte medicíny. Celkom som nepochopil prečo vlastne zachraňovali psychopata a celú sériu ho držali pri živote, keď ho na konci nechajú zomrieť. To ma dosť zamrzelo, lebo s nim umrela aj časť seriálu a ten stratil náboj a napätie. ()

sarkikos

Naprosto nechápu nízké hodnocení této série. Skvělé herecké výkony a k tomu scény z poškozeného mozku - ty jsou opravdu geniální! A navíc tu naštěstí už logicky není jediné slabé místo obou sérií, a sice Mary-Louise Parker. Jak se z inteligentní, vtipné a svérázné ženy z knihy přihodila scenáristům tato tupě se uculující muňka? ()